středa
26. ledna 2022
svátek slaví Zora
Police Symphony Orchestra
© Archiv PSOPolice Symphony Orchestra odstartuje svou dvanáctou sezonu Novoročním koncertem v Hradci Králové

ČR-HRADEC KRÁLOVÉ: Mladý, nadšený a nadšenecký orchestr Police Symphony Orchestra zahájí svou dvanáctou sezonu stylově - slavnostním Novoročním koncertem v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis. Velký sál bude patřit více než stovce účinkujících, hudebníci z Police nad Metují a okolí totiž budou opět po dvou letech spolupracovat s Kühnovým smíšeným sborem. Další koncerty těleso plánuje na druhou polovinu ledna v pražských Jatkách78.

01.01.2022
17:00
Autor článku: 
Lucie Peterková

Královéhradecký koncert bude v historii orchestru prvním ryze novoročním vystoupením. V Kongresovém centru Aldis vystoupí mladí hudebníci hned 1. ledna, a to v 17 hodin.

Vstupenky  jsou ještě stále k dispozici (goout.net/cs/novorocni-koncert-police-symphony-orchestra/szjujes/). Vybírat lze z míst po stranách hlediště na balkoně.  I odsud však dobře uslyšíte a uvidíte muzikanty,  kteří doprovodí dvorní zpěváky PSO a také Kühnův smíšený sbor. “Po dlouhé době Nový rok připadá na sobotu, což je ideální den i pro náš koncertní režim, a tak jsme si řekli, že rok 2022 zahájíme ve velkém i se sborem a hned na Nový rok! A když už můžeme hrát v plném sále
a pro diváky, i když stále s opatřeními, chceme si to užít naplno a naživo. Připojí se k nám i zpěváci Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký. Tak doražte, repertoár bude nabitý. Připomínáme, že na akci platí běžná epidemiologická pravidla určená pro kulturní akce do 1000 lidí”,
doplňuje zakladatelka orchestru Petra Soukupová. 

Police Symphony Orchestra na úvod roku 2022 vystoupí ještě 22. a 23. ledna na Jatkách78, což je prostor pro mezinárodní kulturní formy typu nový cirkus, tanec, nonverbální, alternativní a loutkové divadlo atd. Už při premiérovém koncertu v roce 2019 zde zaznamenalo těleso velký ohlas. Díky velkému zájmu o další koncert v Praze byl k plánovanému sobotnímu termínu 22. ledna 2022 od 19:30 hodin přidán ještě jeden - o den později od 17.00 hodin. 

Letošní kulturní sezona bude mít pro orchestr hned tři  vrcholy - koncert na Velkém finále Smetanovy Litomyšle, dvoutýdenní pouliční turné po evropských metropolích a  podzimní dvoudenní benefice na broumovském letišti. Mimo to ale těleso vystoupí na řadě dalších míst, viz webové stránky orchestru: www.policesymphonyorchestra.cz.

—-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------POLICE SYMPHONY ORCHESTRA založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čerstvě patnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením dirigenta Joela Hány a sdružuje mladé muzikanty a další pomocníky
z celého Královéhradeckého kraje. Spolupracuje s předními českými umělci. Např. zpěváci Ondřej Ruml, Jan Cina, Vendula Příhodová, Jan Maxián, klavírista Ivo Kahánek, dirigent Václav Zahradník, sólisté baletu Národního divadla, herec Miloň Čepelka, moderátorka Lucie Výborná, Kühnův smíšený sbor a mnoho dalších. Dosud odehráli přes 140 koncertů
v ČR i v zahraničí pro více než 200 000 diváků, a to včetně mnoha beneficí, na kterých dokázali vybrat téměř 2 miliony Kč.
PSO novoročním koncertem zužitkuje hodiny podzimních zkoušek, které byly ozvláštněny lektorským dohledem profesionálních hudebníků z českých symfonických těles. Orchestr si to mohl dovolit mj. díky projektu #1050 (www.darujme.cz/projekt/1203775), prostřednictvím kterého fanoušci měsíčně podporují provoz orchestru menším obnosem peněz. 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Zavzpomínejte s námi v lednu a únoru na potterovskou ságu u příležitosti 20. výročí první filmové klapky nebo se jen přijďte seznámit s 3D tiskem. Ponořte se s námi do světa magie a kouzel! Navštivte naši tajemnou komnatu – jedinou 3D dílnu, kde si můžete vytvořit vlastní kouzelnou hůlku, originální záložku s relikvií smrti či jiný doplněk nezbytný pro správného kouzelníka či kouzelnici. Potřebná zaklínadla nutná pro správný chod 3D tiskáren vám ochotně vyzradí zkušení lektoři čar a kouzel.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
26.01.2022

ÚSTÍ NAD LABEM: Čtrnáct studentů a studentek oboru regionální rozvoj a veřejná správa z Fakulty sociálně ekonomické ústecké univerzity se zapojuje do rozvoje kulturních a kreativních odvětví v Ústeckém kraji. Při stážích v Inovačním centru Ústeckého kraje pomáhají zmapovat potenciál tvůrčí ekonomiky a vymýšlejí způsoby, jak tvůrčí talenty zapojit do přeměny kraje.

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
26.01.2022

PRAHA: Ateliér Rychta, který v létě oslaví jeden rok od svého slavnostního otevření po rekonstrukci v prostorách budovy bývalé restaurace U Primasů, bude v následujících měsících hostovat v denních hodinách v Malé sportovní hale z důvodu rekonstrukce a dostavby levého křídla Průmyslového paláce. Večerní program, který se rozběhne na jaře, bude v Ateliéru Rychta probíhat beze změn.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Výtvarné umění, Vzdělávání
Co se děje
25.01.2022

VELKÁ BRITÁNIE-ČR: Nedávné dvacetileté výročí, které uplynulo od premiéry prvního fimu o Harry Potterovi, znovu potvrdilo, jak moc se lidé na celém světě zajímají o anglickou historii, literaturu i anglickou kulturu. Pozornost poutá také podivuhodná symbióza britské demokracie a dědičné monarchie, jejíž tváří je už sedmdesát let Alžběta II. Velkolepé oslavy vlády své královny chystá Británie kvůli lepšímu počasí až na letní měsíce. Ve skutečnosti královna usedla na trůn 6. února roku 1952. V této souvislosti se dnes znovu objevuje otázka, zda britská monarchie není jen přežitkem. Přečtěte si názory a zkušenosti nakladatele a politologa Alexandera Tomského, který v exilu ve Velké Británii prožil jednadvacet let svého života. 

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Památky
Články a komentáře
26.01.2022