středa
24. dubna 2024
svátek slaví Jiří
Mobilní průvodce SmartGuide
© Zdroj: www.visitplzen.eu



Plzeň spustila prvního virtuálního průvodce SmartGuide

PLZEŇ: Návštěvníkům města Plzně nově slouží plnohodnotný virtuální průvodce v podobě mobilní aplikace SmartGuide. Přibližuje historii města a provází návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí více než 42 bodů zájmu a 5 naučných tras.

Autor článku: 
Petra Vomelová

Městská příspěvková organizace Plzeň - TURISMUS ve spolupráci se společností SmartGuide připravila pro české i zahraniční návštěvníky společnou oficiální aplikaci s kvalitním obsahem. Audioprůvodce v mobilu přibližuje historii města od svého vzniku až po současnost. „V aplikaci je více než 42 bodů zájmu a pět tematických tras s fotografiemi a zajímavými příběhy v češtině. Poznávací trasa “To nejlepší z Plzně” přibližuje návštěvníkům historii města, jeho význam a rozvoj, završený získáním titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Druhá trasa “Plzeň pro děti” návštěvníky zavede do plzeňské Zoo, na dobrodružnou cestu pravěkem v DinoParku nebo do Techmanie, kde se zabaví celá rodina. Obě trasy jsou k dispozici zdarma všem českým návštěvníkům“, uvedla Silvie Burešová z organizace Plzeň-TURISMUS.

Jde o prvního jednotného průvodce pro město Plzeň, uživatelé tak nyní mají vše pohodlně pohromadě. Pomocí GPS telefon zjistí, kde se nacházíte, a podle toho vypráví poutavé příběhy, nebo vás dovede k místu, které je předmětem vašeho zájmu. Celého průvodce lze stáhnout plně do offline režimu včetně map i audia a ušetřit tak mobilní data. I přes všechny výhody nového průvodce SmartGuide, je však stále možné vyrazit na klasické prohlídky expozic s „živým“ průvodcem, i taková prohlídka má své výhody.

SmartGuide průvodce je k dispozici také v Plzeňském Prazdroji pro zahraniční turisty. Je dostupný v anglickém, německém a ruském jazyce. „Účelem bylo vyhovět a flexibilně se přizpůsobit zahraničním návštěvníkům tak, aby si mohli vybrat z dostupných časů vypsaných prohlídek Pilsner Urquell a přizpůsobit výklad své řeči,“  řekla Pavla Mášková z Plzeňského Prazdroje. Do budoucna v pivovaru plánují rozšíření audioprůvodce i do Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí.

Nejen město či pivovar, ale i Zoo v Plzni již využívá platformy SmartGuide. Svým návštěvníkům přes dva roky nabízí průvodce v češtině, angličtině a němčině a během léta zaktualizuje a rozšíří obsah.

Za revolucí v bezpečném a pohodlném poznávání nových destinací stojí česká technologická společnost SmartGuide. Její technologickou platformu pro publikování interaktivních audiovizuálních průvodců začalo nedávno používat také město Plzeň. V aplikaci je již dostupných více než 400 různých destinací po světě. SmartGuide si oblíbili cestovatelé, kteří chtějí prozkoumávat svým vlastním tempem, poslouchat zajímavé příběhy připravené místními průvodci a objevit skrytá místa mimo hlavní cestu.

Aplikaci bude město Plzeň moci využívat k zasílání push notifikací a také k upozornění návštěvníků na speciální akce, aktuální bezpečnostní informace či dočasně uzavřené expozice. 

 

www.visitplzen.eu

www.facebook.com/visitplzen.eu

www.instagram.com/visitplzen

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024