čtvrtek
6. května 2021
svátek slaví Radoslav
Konference občanské projekty - Pěstuj prostor
© Foto: Gabriela HomolováPěstuj prostor vyhlašuje nový asistenční program a semináře pro veřejnou správu, aktivní občany i organizace

PLZEŇ: Plzeňský spolek Pěstuj prostor, z. s., vyhlašuje nový ročník asistenčního programu a odborných seminářů pro veřejnou správu, aktivní občany i organizace, které ocení pomoc s kvalitním rozvojem veřejných prostranství a zajímá je optimální nastavení projektů nebo témata jako kvalitní komunikace, participace, evaluace, architektonické soutěže či koncepční dokumenty.

Autor článku: 
Silvie Hašlová

Veřejná správa, aktivní občané i organizace mohou vybírat z nabídky dvou na sobě nezávislých možností, a mohou zvolit i obě dvě z nich:

DVOUDENNÍ SEMINÁŘ

První možností je dvoudenní seminář na téma z oblasti veřejných prostranství, a to pro všechny aktéry ve veřejném prostoru, tedy veřejnou správu, neziskové a další organizace i jednotlivce. Přihlášky je možné zasílat průběžně, do vyčerpání limitu grantové podpory na rok 2021. Hodnota semináře je 18 000 Kč, u dotovaných seminářů zájemci hradí 7 000 Kč. Více informací najdete zde, přihlášku zde.

 

ASISTENČNÍ PROGRAM

Druhou možností je systémová pomoc s tvorbou veřejných prostranství, která může dle potřeby konkrétního žadatele zahrnovat přípravu koncepčních dokumentů, nastavení konkrétního projektu či zlepšení komunikace a participace. Tato možnost je určená městům, obcím, městským částem a obvodům. Přihlašovat se do tohoto programu je možné do 12. května 2021. Hodnota programu je 50 000 Kč, v případě dotovaného programu je hrazeno ze strany účastníka 20 000 Kč. Více informací zde, přihlášku najdete zde.

 

V loňském roce plzeňský spolek Pěstuj prostor v rámci asistenčního programu pomohl například obci Kořen s koncepčnějším rozvojem veřejných prostranství, Klášteru Hradiště nad Jizerou s připome­nutím historické paměti i s plánem údržby a dalšího rozvoje centra, Městskému obvodu Plzeň 2 – Slovany s inovací přístupu k rozvoji sídlištních veřejných prostranství nebo městu Rakovník se zlepšením komunikační a participační strategie. Na seminář si Pěstuj prostor pozval Skautský institut, Městský obvod Ostrava Poruba nebo neziskové organizace v Olomouci.

„Chceme pomoci městům, obcím, jednotlivcům i organizacím najít odvahu opustit zavedená schémata a vyzkoušet nové cesty inspirované současnými poznatky a inovativními přístupy. Víme, že první krok je často velmi obtížný nebo se na něj nedostávají potřebné finance – proto jsme za pomoci Ministerstva kultury České republiky připravili tento podpůrný program,“ uvedli jeho autoři, architekt Marek Sivák a krajinářská architektka Karla Kupilíková. Na programu s nimi spolupracuje také sociolog Petr Matoušek a další odborníci.

 

http://pestujprostor.plzne.cz
www.facebook.com/pestujprostor

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Národní muzeum spustilo společně s pražským kreativním studiem Brainz Disruptive koncem března nové webové stránky věnované Sbírce Muzea dělnického hnutí na adrese https://mdh21.cz.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
06.05.2021

BEROUN: Berounské Muzeum Českého krasu získalo do svých sbírek sochu J. V. Stalina. Pochází z roku 1951 a až do roku 1989 stála na náměstí v nedalekém Komárově. Nyní bude umístěna v Geoparku Barrandien, venkovní expozici MČK, kde je již mnoho let deponována mj. také socha V. I. Lenina z Berouna.

 

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Co se děje
05.05.2021

ČR: Byla to doba plná euforie a nadějí, dekáda plná změn. Padla stavidla, svoboda byla všude a jakékoli mantinely byly tak daleko, že je mnozí ani nezahlédli. Dovalili se Rolling Stones, sovětským tankům zamával z pódia Frank Zappa, do Prahy se vrátil Ivan Král, zpod bývalého Stalinova pomníku začalo vysílat první soukromé rádio a Michael Stipe z R.E.M. se marně snažil zaplatit za smažák u stánku na Vranovské přehradě platinovou kreditkou. Rock se stává mainstreamem, Lucie je na vrcholu. Desítky, možná stovky nových českých, moravských i slovenských kapel zkoumají nejrůznější stylová zákoutí punku, hardcoru, crossoveru, vře to na elektronické scéně a na dveře klepe agresivními beaty hip hop.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
05.05.2021

BROUMOV: Agentura pro rozvoj Broumovska rozjela 1. května kampaň Léto u Stěnavy, pomocí které by chtěla se zapojením veřejnosti vybrat peníze na obnovu a oživení jednoho z plácků v Broumově – v Dvořákově ulici, nedaleko bývalých jatek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
06.05.2021