neděle
3. prosince 2023
svátek slaví Svatoslav
Obálka knihy
© Archiv nakladateleNakladatelství LEDA vydává knižní novinku s komentáři ke knize Genesis

PRAHA: Nakladatelství LEDA vydává knihu Racionální Bible – kniha první, Genesis. Autorem novinky je Dennis Prager, americký publicista a spisovatel židovského původu.

Autor článku: 
ČTK

Racionální Bible – kniha první, Genesis prostřednictvím autorových komentářů dokonale přibližuje knihu Genesis dnešnímu vnímání a osvětluje její podivuhodnou shodu s vědeckými poznatky o vzniku světa. Ukazuje, jak se v západní společnosti rodí toxické ideologie pomýleného sociálního inženýrství, které popírají zdravý rozum. Výraz Jisra-el znamená „zápas s Bohem“. Bůh tedy očekává, že se s ním věřící budou také přít, aniž by to bylo považováno za zpochybňování Boží autority nebo za příznak slabé víry. Bůh nás ujišťuje, že diskuse se očekává a že může být záslužná. Genesis, první kniha Bible, uvádí morálního Boha všech lidí, jenž představuje diametrální protiklad předchozího mytického světa kmenových bohů. Bůh stvořil svobodného člověka k transcendentálnímu účelu a pověřil jej jedinečnou rolí v zápase s pohanskými ideologickými silami rozkladu. Tento svět je zázračným darem lidstvu a člověk je jeho hospodářem.

Dennis Prager (1948) vyrostl v moderně ortodoxní židovské rodině v Brooklynu a stal se vlivným konzervativním publicistou známým svou teologickou erudicí. Ve svých rozhlasových talk show, které vedl po třicet pět let, diskutoval o náboženských otázkách s představiteli všech náboženství včetně ateismu. Je považován za racionálního obhájce biblického světonázoru a univerzálního etického monoteismu. Je autorem jedenácti knih, z nichž zejména jeho Racionální Bible, obsahující komentáře k Pěti knihám Mojžíšovým, se v zahraničí setkala s velkým ohlasem a používá se jako učebnice. Komentáře ke knize Genesis, první z oněch pěti biblických knih, nyní poprvé vycházejí česky.

Novinka bude slavnostně uvedena v úterý 14. listopadu 2023 v 17:30 hodin v kavárně Art-n-Coffee v pasáži České národní banky.

Zúčastnit se mohou všichni, kdo svou účast potvrdí na níže uvedený e-mail.

Pro další informace o knize kontaktujte: Mgr. Dagmar Červenkovou, LEDA, spol. s r. o., e-mail: dagmar.cervenkova@leda.cz

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

ŽATEC, ČR: Česká republika opět potvrdila, že je světovou velmocí, co se týče zápisů na seznam kulturního dědictví UNESCO. V pondělí dne 18. září 2023 bylo na zasedání Výboru pro světové dědictví, které se konalo v saudskoarabském Rijádu, rozhodnuto o zařazení chmelařské krajiny a města Žatec, jejího centra, na prestižní seznam světového dědictví pod názvem Žatec and the Landscape of Saaz Hops. ČR se tudíž může pyšnit vůbec první chmelařskou krajinou na světě, která nese značku UNESCO. Na úspěšné nominaci se podílelo mnoho subjektů; my jsme s několika dotazy oslovili site managera památky světového dědictví, pana Jaroslava Špičku, bývalého místostarostu města Žatce, v současnosti též ředitele Chrámu Chmele a Piva, p. o.

Celá ČR, Ústecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Články a komentáře
29.11.2023