sobota
11. července 2020
svátek slaví Olga
Ilustrační snímek
© Magdaléna FedorkováNábřežní jazzová pouť - Hradecké nábřeží vinařů

HRADEC KRÁLOVÉ: Ve víně je pravda, praví latinské přísloví. Spisovatel František Listopada mj. napsal: Kdo hraje jazz, mluví pravdu. Oba výroky stvrzují, že víno a jazz k sobě zkrátka patří. Proto letos poprvé  při nábřežní jazzové pouti si můžete vychutnat vína české i zahraniční produkce a moderní gastronomické pochoutky.

01.08.2020
17:00
Autor článku: 
Karel Syrůček

12. Nábřežní jazzová pouť.

Přijměte prosím pozvání na malou procházku po nábřeží s hudbou, která ovlivnila 20. století a okouzluje nás i v třetím tisíciletí.

Rozjezd obstará domácí BERDYCHŮV GANG .  Hradeckému publiku swingovou sestavu kolem Martina Berdycha asi představovat nemusíme. Jsou tradičními hosty mj. jazz klubu Satchmo. Hrajeme pohodovou muziku a rádi vás vtáhneme do klidné swingové atmosféry. Letos kapela slaví páté narozeniny.

Z hradeckých klubů můžete znát i CROSSROAD. Historie kapely sahá zhruba na začátek tisíciletí. Z původně striktně bluesového repertoáru posunula blíže k rocku, ale od svých bluesových kořenů se zcela neodpoutala. Bluesové pecky (mj. E.Claptona,  G.Moora, , K.W.Shepherda, J.Mayera, Ja dalších) nabídnou í s v akustickém hávu Víťa Marek - kytara, zpěv, Leoš Sedláček - kytara, zpěv, Jirka Adamec - baskytara, Tomáš Hroch - bicí. (www.crossroad-band.cz)

Voxtet  je česká vokální skupina, která zpívá a cappella (bez doprovodu hudebních nástrojů) hudbu různých žánrů. “Našim srdcím je ovšem nejbližší jazz a swing, který jsme na svých více než třech stovkách koncertů přinesli posluchačům v Čechách ale i dalších deseti evropských zemích”. Na scéně působí přes 20 let. V současné době ve Voxtetu zpívají Veronika Szutkowská (S), Martin Mikeš (B), Petr Baueršíma (B), Martina Chloupková (A), Radek Růžička (T) (www.voxtet.cz)

martin brunner band přiveze loni vydané velice povedené album  “Levels of Life”. Jestliže předchozí projekt  přinesl propojení soudobého jazzu a vážné hudby, tentokrát vzdává hold  klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem. Kapelu tvoří muzikanti, kteří patří ke skvělým osobnostem naší hudební scény: Tomáš Fuchs (spolupracuje s Janou Kirschner), Rasťo Uhrík (Vertigo, Lanugo), Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Repertoár kapely tvoří skladby Martina Brunnera, ale každý z muzikantů se podílí na jejich výsledné podobě i celkovém zvuku. Nové album s názvem “Levels of Life” vyšlo v roce 2019 na renomovaném labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

Martin Brunner, klávesy,Tomáš Fuchs, kytara, Rasťo Uhrík, baskytara, Roman Vícha, bicí,   (martinbrunner.cz/)

V roce 2017 se polští HOT TAMALES TRIO dostala až do celoevropského finále soutěže Blues Challenge v Dánsku a díky úspěchu v soutěži Blues Aperitiv si zahrála také na velkém podzim festivalu Blues Alive v Šumperku. Ve své tvorbě osobitým způsobem kombinuje prvky amerického folku, blues, jazzu a částečně také world music Trio tvoří zpěvačka Eliza Sicińska, kytarista Grzegorz Kosowski a hráč na foukací harmoniku Łukasz Pietrzak.

 

Program:

Pódium - Dětská železnice – park

17:00 Berdych Gang

19:00 VOXTET

21:00 HOT TAMALES (PL)

 

Pódium - Náplavka – zahrádka

18:00 Crossroad

20:00 MARTIN BRUNNER BAND

 

12. Nábřežní jazzová pouť.

Termín konání : sobota 1. srpna 2020 od 17 hodin

Místo konání : Smetanovo nábřeží – restaurace Náplavka, park na náměstí 5. května (Dětská železnice)

Informace popř. změny nahttp://www.jazznabrezi.estranky.cz/

Akce se koná s podporou města Hradec Králové.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: O prvním červencovém víkendu padla v Hošťálkové úvodní klapka k novému česko-polskému filmu Animal Crusaders. Role výkonného producenta se zde poprvé ujala zlínská IS Produkce, která je tak zodpovědná za zdárný průběh natáčení filmu včetně jeho financování. Snímek se odehrává v prostředí ekologických aktivistů a slibuje syrový emocionální zážitek. Do kin bude uveden v roce 2022.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
10.07.2020

PRAHA: U Letiště Václava Havla vznikla v květnu 2020 jedna z největších venkovních maleb na světě. Myšlenku zkrášlit a vizuálně zpestřit nejen industriální haly, ale i celé průmyslové zóny, přineslo ilustrátorské studio Drawetc. V roce 2017 vyhlásilo mezinárodní soutěž Art Wall a tím odstartovalo postupnou proměnu velkých ploch po republice. K malbě v Humpolci se v květnu přidala Praha a v červnu i Plzeň. Díky svému úspěchu u nás se soutěž o velkoformátové malby na industriálních plochách ujala také v Maďarsku.

Hl. m. Praha, Kraj Vysočina, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
09.07.2020

ZLÍN: Koncem května byl do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně předán depot 74 zlatých mincí, který náhodně našel Tomáš Melich v lesích Hostýnských vrchů. Archeologové ze zlínského muzea společně s nálezcem i svými kolegy z Ústavu archeologické památkové péče v Brně a Muzea Komenského v Přerově na svahu pod místem uložení depotu mincí objevili ještě tři zlaté dukáty. Při prospekci blízkého okolí nálezu pak čekal další poklad...

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
08.07.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020