neděle
7. března 2021
svátek slaví Tomáš
Banner události
© Zdroj: Active Radio a.s.Na předání Hudebních cen Evropy 2 dorazí Koller, Rupert, Pokáč nebo Matonoha. A kdo další?

ČR: Slavnostní vyhlášení 9. ročníku prestižních Hudebních cen Evropy 2 proběhne v úterý 23. února přímo v rádiovém vysílání mezi 15. až 18. hodinou. Moderování se opět ujme osvědčená dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra. Posluchači se mohou těšit na hvězdná jména jako David Koller, Matěj Rupert, Pokáč, Jakub Kohák nebo Tomáš Matonoha. Pozvání přijal také imitátor Petr Jablonský, koho tentokrát napodobí, bude velkým překvapením. Chybět nebudou ani populární moderátoři Evropy 2 v čele s Leošem Marešem, Patrikem Hezuckým, Pavlem Cejnarem, Ondrou Urbanem a Petrem Říbalem.

23.02.2021
15:00 - 18:00
Autor článku: 
Iva Pavlousková

Již příští týden proběhne jedna z nejočekávanějších hudebních událostí roku – slavnostní vyhlášení výsledků Hudebních cen Evropy 2 za rok 2020. Předávání proběhne již tradičně v prostorách rádia v rámci speciálního vysílání Odpolední show s Tomášem Zástěrou a Zorkou Hejdovou.

Tomáš Zástěra o nich říká: "Hudební ceny Evropy 2 jsou jako když se na Pražském hradě vystavují korunovační klenoty. Víme, že jsou běžně někde skryty, ale když je můžeme vidět, je to vždy událost. Stejné je to i s interprety, které oceňují posluchači našeho rádia. Každý den poslouchají jejich tvorbu, ale při Hudebních cenách je mohou slyšet naživo, civilně a tyto populární klenoty přímo ocenit. O to větší čest je takovou událost každoročně moderovat."

Zorka Hejdová je komentuje: „Já si myslím, že moderovat jakékoli hudební ceny je čest a radost pro každého moderátora. Já to miluju. Vždycky je to ve studiu děsnej punk, ale střídají se nám tu ty největší hvězdy tuzemské scény. Často se potkávají interpreti, kteří si navzájem fandí nebo kteří se dlouho neviděli a vzniká neskutečná atmosféra, kterou se snažíme maximálně přenést i do éteru. Je to jednoznačně výjimečná událost, na kterou se vždycky moc těšíme!“ Se smíchem ještě dodává: „A je to jediný den v roce, kdy Tomáš přijde oblečen jako gentleman. Posledně měl dokonce i oblek!“

Do studia za Zorkou a Tomášem budou postupně přicházet oblíbení moderátoři Evropy 2 a další hudební a herecké hvězdy, aby předali sošky vítězům jednotlivých kategorií. Vítěze vybírají opět ti nejpovolanější, a to posluchači a hudební fanoušci. Z moderátorů Evropy 2 dorazí Leoš Mareš a Patrik Hezucký, následováni Pavlem Cejnarem a dalšími moderátory. Jednoho vítěze prozradí zpěvák David Koller, dalšího zpěvák Matěj Rupert. Během odpoledne se ve studiu objeví i písničkář Pokáč a herec Tomáš Matonoha. Toto je jenom malá ochutnávka hvězdných hostů, kteří se chystají dorazit na vyhlášení. Live streamem ze studia bude provázet na Facebooku Ondra Urban, na webu pak bude možné sledovat rozhovory Petra Říbala s vítězi.

Stránky Hudebních cen Evropy 2 za rok 2020: https://www.evropa2.cz/specialy/hudebni-ceny-evropy-2-za-rok-2020.

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Přinášíme poslední příspěvek do naší ankety. I když je před námi nejistá doba, přece jen neztrácíme naději, že vám za nějaký čas budeme moci nabídnout její pokračování: Kultura po pandemii – cesta z krize. Na závěr reflexe kulturní a umělecké scény v časech pandemie jsme požádali o odpověď na otázku, jak se potýká s dopadem koronaviru muzejní sféra, Jana Hrubeckého - odborného pracovníka Muzea Východních Čech v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Nepřehlédněte
04.03.2021

ČR: Jiří Schelinger – muž podmanivého charismatu a majitel nezaměnitelného chrapláku bez diskuze platí za ikonu československého hardrocku 70. let 20. století. Jeho písně a alba, jež natočil se Skupinou Františka Ringo Čecha, odolávají vrypům zubu času a i po několika desetiletích platí za skutečné majstrštyky nejen v rámci žánru. V roce Schelingerova dvojitého jubilea (*6. 3. 1951 / †13. 4. 1981) vše zmíněné připomíná a znovu stvrzuje LP reedice dnes již legendárního alba Hrrr na ně.... Ta nyní vychází u Supraphonu v novém remasteru, ale jinak v podobě maximálně blízké prvnímu vydání v roce 1977, tedy včetně různých průpovídek a špílců, s pečlivě rekonstruovaným obalem, doplněným vzpomínkovými texty a dobovými fotografiemi Otto Dlaboly. Nalaďte se video teaserem: http://y2u.be/mKXs6hHPlCk

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
04.03.2021

ZLÍN: Organizátoři Zlín Film Festivalu na Filmových ateliérech ve Zlíně představili nové logo projektu, vizuál letošního festivalu i plánovanou podobu 61. ročníku. V návaznosti na hlavní téma „Literatura ve filmu“ je ústředním motivem vizuálu opět digi-ikona, propojující tentokrát „pana Kameru“ a „paní Knihu“, jejichž spojení dává vzniknout novému filmu. Festival by se měl uskutečnit ve dvou částech – na jaře od 28. května do 1. června a na podzim od 9. do 15. září 2021.

Zlínský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.03.2021

ČR: „Fascinující kniha. Pokud máte děti, všeho nechte a kupte si ji,“ doporučil britský deník The Times knihu The Cyber Effect světově proslulé kyberpsycholožky Mary Aiken. Bestseller věnovaný nástrahám online světa vychází nyní konečně i v češtině. Pod názvem Nebezpečný efekt ho vydává Nakladatelství ZEĎ. Poutavě napsaná kniha by měla být povinnou četbou zejména pro rodiče dětí a teenagerů, kteří nechtějí své potomky vydat všanc svodům a hrozbám internetu. Publikace vyhlášená časopisem Time coby Kniha roku v kategorii „Myšlení“ a oceněná respektovaným vědeckým časopisem Nature vychází 18. března v rámci Velkého knižního čtvrtku. Objednávat ji lze už teď na www.knihyzed.cz

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.03.2021