středa
1. února 2023
svátek slaví Hynek
Titulní strana obalu nosiče
© Zdroj: www.radioteka.czMoravia Brass Band: V PŮLNOČNÍ HODINU

BRNO: Vydavatelství Radioservis představuje CD Moravia Brass Band V PŮLNOČNÍ HODINU. Moravia Brass Band je největší žesťové těleso v ČR a rezidenční orchestr Brno Brass Festu. Třicet hudebníků v čele s šéfdirigentem Chuheiem Iwasakim popularizuje hru na žesťové nástroje, představuje jedinečné programy a aranžmá, zve výjimečné hosty, a především vytváří specifické uskupení: žesťový orchestr – brass band.

Autor článku: 
Petra Dankovičová/ika

Moravia Brass Band: V PŮLNOČNÍ HODINU

EAN 8 590236 115729
CR1157-2
CD 289 Kč / Celkový čas 54:13

Orchestr vznikl v červenci roku 2017 a od svého vzniku odehrál desítky koncertů v rozličných sálech republiky. V roce 2020 rozezvučel jako první brass band Dvořákovu síň pražského Rudolfina. V zahraničí a občasně i u nás spolupracuje s dirigentem Heiko Mathiasem Försterem na zajímavých projektech ve spojení se symfonickým orchestrem. Za velmi krátkou dobu svého působení se stal součástí národních i mezinárodních festivalů (Mezinárodní hudební festival Špilberk, Concentus Moraviae, Smetanova Litomyšl, Svatováclavský hudební festival, Festival Cuivres en Dombes a další). Mezi sólisty Moravia Brass Bandu patří světové špičky, např. trumpetista Gábor Tarkövi, trombonista Zoltán Kiss i členové orchestru, konkrétně trumpetista Ondřej Moťka nebo hráč na křídlovku Pavel Šárník. Orchestr nabízí programy filmové hudby, na kterých spolupracuje s populárními zpěváky Annou Julií Slováčkovou a Milanem Peroutkou. Moravia Brass Band se věnuje také edukativní činnosti a popularizuje hru na žesťové nástroje mezi nejmladšími posluchači.

 

OBSAH CD:

1) Narodil se Kristus Pán

2) Nesem vám noviny

3) Ejhle, chasa naša

4) Já bych rád k Betlému

5) Pásli ovce valaši

6) V půlnoční hodinu

7) Vzhůru, bratři milí

8) Štedrej večer nastal

9) Veselé vánoční hody

10) Chtíc, aby spal

11) Vondráši, Matóši

12) Já malý přicházím

13) Půjdem spolu do Betléma

14) Hle, hle támhle v Betlémě

15) Dej Bůh štěstí

16) Slyšte, slyšte, pastuškové

17) Z jedné strany chvojka

18) Jak jsi krásné, neviňátko

19) Slyšeli jsme v Betlémě

20) Tichá noc

21) Štěstí, zdraví, pokoj svatý

22) Adeste fideles

 

www.radioteka.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Na základě hodnocení dotační komise Odboru mezinárodních vztahů a EU Ministerstva kultury, které se uskutečnilo počátkem ledna 2023, získalo podporu 135 projektů v celkové výši 107 649 667 Kč.

Dotační titul Mobilita vznikl na podporu projektů konaných v zahraničí a na mezinárodní spolupráci. Podporuje aktivity zasíťování, ať už formou odborných konferencí, stáží či workshopů a profesních akcí orientovaných na stimulaci mezinárodní spolupráce, profesního růstu a rozvoje.

„Mezinárodní spolupráce v oboru přináší nenahraditelnou zkušenost, která tvorbu posouvá dál. Důležitou přidanou hodnotou pak je prezentace české kultury v zahraničí a navázání kontaktů pro spolupráci do budoucna,“ podotýká ministr kultury Martin Baxa.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
01.02.2023

ČR: Celou řadu nových dokumentárních seriálů, pokračování oblíbených cyklů i solitérů připravila do vysílání Česká televize. Vysokou úrovní zpracování navazují na dlouholetou tradici a výjimečné postavení ČT v tomto žánru. Jejich tvůrci se zaměřili na sociální a společenskou problematiku, na portréty významných osobností, na historická a válečná témata. Prostor dostanou také divácky oblíbené cestopisy.


 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.01.2023

ČR: Přinášíme nový redakční žánr – PODCAST MÍSTNÍ KULTURY – dialogy s lidmi, kteří mají, co říci. Naším historicky prvním hostem je současný ministr kultury ČR Martin Baxa (1975). Následující rozhovor, k němuž vás zve rozhlasová publicistka a dokumentaristka Hana Soukupová, nabízí celou řadu témat – od těch radostných, jako jsou umělecké zážitky a návštěvy kulturních institucí, až po problémy spojené s financováním kultury v době energetické krize. Ministerstvo sice hospodaří s nejvyšším rozpočtem v historii, ale kýženého 1% státního rozpočtu se stále nedaří dosáhnout.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Články a komentáře
01.02.2023

ZLÍNSKÝ KRAJ: Do celostátní soutěže o titul Historické město roku 2022 je za Zlínský kraj nominováno město Valašské Meziříčí. Do Zlínského kraje tento titul putoval již dvakrát, poprvé v roce 1998 zvítězilo město Kroměříž, podruhé v roce 2012 titul získalo město Uherské Hradiště. Ve Zlínském kraji se letošního ročníku zúčastnila dvě města – Uherské Hradiště a Valašské Meziříčí. Celostátní vítěz soutěže a držitel titulu Historické město roku 2022 bude vyhlášen Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska v dubnu 2023.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
31.01.2023