středa
7. prosince 2022
svátek slaví Ambrož, Benjamín
Obálka alba Snadné je žít
© Zdroj: archivMig 21 vydávají své první album "Snadné je žít" na vinylu a a přesouvají termíny tour

ČR: Album Snadné je žít, které krátce po vydání získalo platinovou desku za prodej, vyšlo v roce 2001, tři roky po vzniku Mig 21, a obsahuje hned dva jejich největší hity „Snadné je žít“ a „Slepic pírka“. Nyní vychází na raritním sběratelském vinylu. Zároveň byla kapela nucena v souvislosti se stávající situací přesunout koncerty ze své plánované jarní části Hyje Tour jak na podzim letošního roku, tak na jaro 2021.

Autor článku: 
Zdena Selingerová/ika

"Samozřejmě nás to moc mrzí, ale situaci nemůžeme nijak ovlivnit, takže jsme nucenou koncertní pauzu využili ke skládání nových písniček. Múza nás políbila, takže s materiálem na novou desku to vypadá velmi slibně, pokud vše půjde dobře, na podzim vydáme i nové bestof," říká za kapelu bubeník Honza Hladík.

"Některé koncerty se nám podařilo přeložit ještě na tento rok, ale kvůli dalšímu koncertnímu vytížení jsme část přesunuli i na duben 2021. Moc se na vás všechny těšíme a věřte, že všechno dobře dopadne," dodává.

Vinyl k dostání zde:  

https://www.bontonland.cz/mig-21-snadne-je-zit-1/

Více na:

www.mig21.cz

https://www.facebook.com/mig21.official/

Linkfire:

https://mig21.lnk.to/snadnejezit

Videoklipy z alba Snadné je žít:

Snadné je žít https://www.youtube.com/watch?v=SPgPEAafDec

Slepic pírka https://www.youtube.com/watch?v=vYz-i7re2Zo

Tracklist LP Snadné je žít:

 1. Snadné je žít“
 2. „Skejt“
 3. „Slepic pírka“
 4. „Člun“
 5. „Věrka“
 6. „Vyhodili mě z kapely“
 7. „Jaro léto podzim zima“
 8. „Tralalalala“
 9. „Bárbekjů“
 10. „V dnešním světě kompjůtrů“
 11. „Budapešť“
 12. „Twist“
 13. „Žlutý dvojplošník“

Nové termíny koncertů:

13., 14., 15. 7. 2020 – Praha

2. 10. 2020 - Tábor

24. 10. 2020 - Krnov

4. 12. 2020 - Hořovice

9. 4. 2021 - Valašské Meziříčí

10. 4. 2021 – Svitavy

16. 4. 2021 – Třebíč

17. 4. 2021 - Pelhřimov

23. 4. 2021 – Karlovy Vary

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Vydavatelství Radioservis představuje CD Moravia Brass Band V PŮLNOČNÍ HODINU. Moravia Brass Band je největší žesťové těleso v ČR a rezidenční orchestr Brno Brass Festu. Třicet hudebníků v čele s šéfdirigentem Chuheiem Iwasakim popularizuje hru na žesťové nástroje, představuje jedinečné programy a aranžmá, zve výjimečné hosty, a především vytváří specifické uskupení: žesťový orchestr – brass band.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
07.12.2022

ČR-BRUSEL: Pod názvem Umění spojuje se včera večer 5. prosince uskutečnil v Bruselu u příležitosti Českého předsednictví v radě EU slavnostní koncert žáků základních uměleckých škol z různých krajů ČR. Koncertu předcházelo slyšení zástupců členských států v Evropském parlamentu na téma uměleckého vzdělávání. Právě systém základního uměleckého školství a rozsáhlá síť základních uměleckých škol patří ke světovým unikátům. V Bruselu jej odprezentuje Irena Pohl Houkalová, ředitelka celostátního festivalu ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem zviditelnit význam ZUŠ. Na koncertě přímo v Evropském parlamentu vystoupili žáci i pedagogové z pražských ZUŠ Jana Hanuše a ZUŠ Popelka, Ostravské ZUŠ Mariánské hory, ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně, ZUŠ Bystré, ZUŠ Teplice, ZUŠ Liberec, ZUŠ Kroměříž a ZUŠ Havlíčkův Brod. Program akcentoval virtuositu a zapálení nejmladších generace a byl sestaven z ikonických děl mistrů české klasické hudby i světových autorů s přesahem do filmové a populární hudby a soudobé autorské tvorby.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
06.12.2022

ČR: Novinkové CD Příští stanice muzikálová má poměrně zajímavou genezi svého vzniku. Jeho sólisty jsou Bára Basiková a Jakub Hübner. Bára se s Jakubem potkala několikrát na koncertech, kde oba vystupovali. Například na koncertě Muzikál expres 30 v Hudebním divadle Karlín. Postupem času mezi oběma vznikl vzájemný respekt i sympatie. První jejich společnou nahrávkou byla skladba Byl den a padla noc, která vyšla loni na Jakubově vánočním CD a je i bonusem toho dnešního. Muzikál expres se tedy rozhodl dát ve své letošní produkci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu prostor právě jim.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
06.12.2022

VYSOKÉ MÝTO: Na počátku roku 1901, přesně 22. ledna, se narodil ve Vysokém Mýtě Ota Vohryzek. Tatínek Max byl vysoké a mohutné postavy, maminka Hermína drobná, okatá a velmi půvabná. Na kraji města společnou silou provozovali obchod s železem a sedlačili. O dva roky později se narodila ještě mladší Anna. A celá rodina spokojeně žila v přízemním domě s průjezdem do dvora, na který navazovala dlouhá zahrada s ovocnými stromy.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
07.12.2022