čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub
Logo
© Archiv pořadateleMezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře

PRAHA: Pražská konzervatoř pořádá od 2. do 12. července 2024 již tradiční Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, kterých se letos zúčastní 34 aktivních účastníků ze 14 zemí světa. Vyučovat zde budou špičkoví pedagogové-koncertní umělci s mezinárodním renomé. V rámci kurzů proběhne i několik koncertů, na které vás srdečně zveme. Všechny jsou zdarma a probíhají v krásných prostorách pražských koncertních sálů.

Autor článku: 
Milan Langer

2 .7. 2024 v 19:30 hod. 
zahajovací koncert kurzů v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1), na kterém po slavnostním zahájení a představení lektorů a účastníků kurzů vystoupí vynikající sedmnáctiletý Semjon Yakimov, několikanásobný laureát soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře a držitel Ceny spolku Jednota pro zvelebení hudby v Čechách „Talent Mladého klavíru 2023“.

10. 7. 2024 v 18:00 hod.
v inspirativním prostředí Smetanova muzea (Novotného lávka 1)
– první koncert účastníků kurzů.

 

11. 7. 2024 v 18:00 hod.
v nádherně zrekonstruovaném Komorním sále Pálffyovského paláce (Valdštejnská 14) 
– druhý koncert účastníků kurzů.

 

12. 7. 2024 v 17:00 hod.
Koncertním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1)
– závěrečný koncert nejlepších účastníků kurzů spojený s předáváním diplomů za účast.

Na všechny koncerty jste srdečně zváni!

Programy těchto koncertů najdete vždy těsně před jejich konáním na webových stránkách kurzů.

V případě vašeho zájmu máte možnost zúčastnit se i jako pasivní účastníci našich klavírních kurzů v kterékoliv třídě našich pěti vynikajících lektorů: Ivo Kahánka, Martina Kasíka, Avedise Kouyoumdjiana, Milana Langera a Libora Nováčka.

Bližší informace – jako např. rozvrh lekcí a repertoár jednotlivých účastníků kurzů najdete na webových stránkách kurzů.

 

Milan Langer, vedoucí klavírního oddělení Pražské konzervatoře,
jednatel Mezinárodních letních klavírních kurzů Pražské konzervatoře 2024.

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÝ TĚŠÍN: Vyšla nová publikaci našeho kolegy historika Mgr. Martina Krůla, Ph.D., s názvem PORTA SILESIAE. JABLUNKOVSKÉ ŠANCE – RANĚ NOVOVĚKÝ FORTIFIKAČNÍ SYSTÉM NA POMEZÍ SLEZSKA, UHER A POLSKA.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.07.2024

ČR: V zásadních chvílích pro Československo a Česko jsme se vždy shromažďovali na Václavském náměstí pod monumentální sochou sv. Václava, obklopeného patrony české země. Svátek 1. máje symbolizuje zase pro Pražany socha Karla Hynka Máchy na Petříně. Obě sochy jsou dílem Josefa Václava Myslbeka (1848–1922), a ještě mnoho dalších – například mohutná sousoší na Vyšehradě inspirovaná postavami z naší nejstarší historie. Co víme o jejich autorovi? Nejvíce si cenil druhého místa na pařížském Salonu za dílo Krucifix, které se nedávno stalo středem pozornosti nejen na pražské AVU, kde už přes 100 let visí jeho další odlitek, a kterou Myslbek spoluzakládal.

Milada Myslbeková, pravnučka zakladatele moderního českého sochařství, se už loni rozhodla připomenout svého slavného předka velkou výstavou. Proběhla v Praze v Obecním domě a byl to docela husarský kousek, protože jinak se podobnou činností nikdy nezabývala. Ale podařilo se a energické dámě se splnil sen, o kterém si teď vyprávíme, a který by měl mít i pokračování. Vždyť Josef Václav Myslbek je zakladatelem českého moderního sochařství a jako takový by měl mít pevné místo v naší národní paměti. Je to ale tak?

 

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Památky
Články a komentáře
24.07.2024

PRAHA: Galerie kritiků musí po prázdninách skončit v prostorách pražského paláce Adria, kde sídlí přes 20 let. Nynější provozovatel galerie, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, prohrál soutěž, kterou vypsal správce budovy Trade Centre Praha (TCP) po problémech s placením nájemného. ČTK to sdělil zástupce správce Ondřej Šrámek. Předsedkyně sdružení Vlasta Čiháková Noshiro uvedla, že se obrátila na radu hlavního města a primátora, aby zhodnotili regulérnost soutěže. Soutěž vyhrála s nabídkou společnost Art of All, která provozuje on-line galerii Original Gallery. Jednatel Art of All Marcel Sítník uvedl, že v paláci Adria bude její kamenná pobočka. Budova patří magistrátu, pro který ji spravuje TCP.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři
Co se děje
22.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Platforma Terén se vydává na téměř měsíční (22. 7. – 19. 8. 2024) zahraniční touring s loutkovou inscenací Návštěva. Kromě hlavního města Soulu ji uvede i v dalších menších městech jako Gwangju nebo Jeonju. Autoři Návštěvy, Robert Smolík a Veronika Vlková, představí tamějšímu publiku a odborné veřejnosti české loutkové divadlo i výtvarné umění. Hostování bude doplněno o doprovodné programy v podobě workshopů, přednášek a diskusí. Program probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizuje Institut umění – Divadelní ústav.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2024