úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
© www.liberec.czMěsto Liberec vyhlašuje novou soutěž „Kulturní počin roku“

LIBEREC: Do soutěže lze přihlásit jakýkoli počin, realizovaný v Liberci v daném kalendářním roce, který je možné zařadit do předem vymezených kategorií z oblasti kultury: divadelní představení, výtvarné dílo, výstava či jiná expozice, literární počin, umělecká performance, rekonstrukce drobných historických památek, živé veřejné vystoupení či mediální počin (film, audio, rozhlas, nová média, tisk).

Autor článku: 
luk

Slovem nejlepší lze rozumět počin umělecky nejhodnotnější, ale také zajímavý zapojením nezvyklých aktérů, novátorský, přínosný pro veřejný prostor, odvážný, nejpopulárnější, nejvíce navštívený a podobně,“ upřesnil náměstek pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivan Langr.

Nominace může vzejít od fyzické i právnické osoby, od pořadatele i konzumenta kulturního počinu, tedy od diváka, návštěvníka, posluchače nebo čtenáře. Jednotlivé nominace přijímá komise pro kulturu a cestovní ruch (dále komise KCR), která je poradním orgánem Rady města Liberec.

Nominace lze zasílat po celý kalendářní rok.

Hodnocení zaslaných návrhů bude probíhat dvoukolovým způsobem,“ popisuje náměstek Langr a dodává: „po celý kalendářní rok budou jednotliví členové komise individuálně posuzovat každou doručenou nominaci a přidělovat jí body na škále 0 - 100Prvních deset kandidátů v celkovém pořadí pak budou hodnotit znovu v rámci zasedání komise, a to bez ohledu na počet získaných bodů a původní pořadí. Na vítězi se musejí dohodnout konsenzuálně.“


A jaká hlediska musejí členové komise při svém hodnocení brát v potaz? Například veřejný dopad kulturního počinu, resp. přínos pro kulturní dění ve městě, inovaci nebo naopak tradici, způsob ztvárnění (realizace), synergické efekty, resp. vazby na další projekty, ale také úroveň propagace a případné další subjektivní aspekty, které každý hodnotitel musí přesně zdůvodnit.

Vyhlášení 1. -10. místa se za účasti vítězů uskuteční v únoru následujícího kalendářního roku v obřadní síni liberecké radnice. Ocenění vítězové na prvních třech místech získají diplom a finanční odměny ve výši 20 000 Kč (1. místo), 10 000 Kč (2. místo) a 5 000 Kč (3. místo).

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

ČR: Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, s jakými hygienickými opatřeními a tak podobně , ale my v Kašparu si myslíme, že lepší než spekulovat nad nejasnou budoucností je lepší se podívat, co vše se od 25. května, kdy se znovu otevřela divadla, povedlo a odehrálo. A co chystáme do konce prázdnin?

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2020

ČR-ZAHRANIČÍ: Šestý ročník mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (CSR) organizované Českými centry (ČC) a Českým literárním centrem (ČLC) zná své vítěze. Více než stovka účastníků se v 16 zemích z Evropy a Asie utkala o nejlepší překlady úryvku knihy Veroniky Bendové Vytěženej kraj do místních jazyků. Nejsilnější zastoupení co do počtu přihlášených již tradičně vykázalo Polsko.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.08.2020