čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Martin Chodúr s Janáčkovou filharmonií Ostrava
© Foto: Patrik Ratajský



Martin Chodúr dokončil nahrávání Vánočního alba s Janáčkovou filharmonií Ostrava

OSTRAVA: Martin Chodúr už měl letos Vánoce. V těchto dnech dokončil své první Vánoční album, které nahrával v Ostravě s tamní Janáčkovou filharmonií a s dirigentem Markem Prášilem. To by mohlo nést podtitul Made In Moravskoslezský kraj, protože se na něm z 99 % procent podílejí jen obyvatelé tohoto kraje.

Autor článku: 
JUDr. Jan Adam/ika

„V Ostravě jsem se narodil a je o mně známo, že jsem velkým patriotem“, říká jeden z našich nejvšestrannějších zpěváků mladé generace. „A podobně jsou na tom i dirigent Marek Prášil, takřka 60 členů Janáčkovy filharmonie, aranžéři a členové mé doprovodné kapely MACH, které jsem k nahrávání přizval. Konkrétně klávesista Vlastimil Šmída, hráč na bicí Patrik Benek, kytarista Mário Separovič a kytarista Marek Dufek“.

Na své první vánoční album nahrává Martin Chodúr slavné vánoční písně a koledy. „Na nápad ho natočit, mne přivedl můj syn Martínek, který se narodil 1. ledna 2016. Během loňských Vánoc jsem mu už koledy hodně zpíval. Ukázalo se, že je má rád a dokáže při jejich poslechu klidně sedět a pěkně poslouchat. Tedy pokud zrovna netančí po celém bytě! Vánoční písně a koledy mám v repertoáru už dávno, ale dnes je zpívám pochopitelně jinak než dřív a pocity, které při jejich interpretaci mám, jsou, myslím, víc než upřímné a důvěryhodné. A pro mé posluchače budou tak snadno pochopitelné“.

Martin Chodúr vydal doposud tři sólová alba s písněmi, ke kterým si napsal sám hudbu a texty. „Tentokrát to bude trochu jinak. Řadu zahraničních vánočních písní jsem si otextoval, ke dvěma jsem si napsal aranžmá. Na Vánoční album jsem nahrál i slavnou píseň Leonarda Cohena Hallelujah, což si mí příznivci už dlouho přáli. A píseň Síla mít rád jsem si napsal celou sám. V televizní premiéře zazní 19. září letošního roku na Zahajovacím koncertě Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha – Štefan Margita a jeho hosté, říká zpěvák, kterému se s jeho písní Klidně plakej dál letos mimořádně daří v hitparádě Česká dvanáctka, kterou každou neděli odpoledne vysílá Český rozhlas Dvojka. Už šestkrát ji vyhrál, jinak obsadil krásné druhé nebo třetí místo.

Vánoční album Martina Chodúra vyjde na podzim a na jeho vydání naváže několik vánočních koncertů. „Repertoár, který jsem na ně nahrál, představím 6. prosince s Karlovarským symfonickým orchestrem a s dirigentem Janem Kučerou v Grandhotelu Ambassador Národní dům v Karlových Varech, 12. prosince s Komorní filharmonií Pardubice a s dirigentem Markem Štilcem v pardubickém Domě hudby a 20. prosince s Janáčkovou filharmonií Ostrava s dirigentem Markem Prášilem v ostravském Gongu“, doplňuje barytonista s hlasem tříoktávového rozsahu.

Zdroj: JUDr. Jan Adam, Management Martina Chodúra

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024