středa
20. října 2021
svátek slaví VendelínLOGO MK značí profesionalitu a solidnost

Logo MKMinisterstvo kultury má nejen nové webové stránky, ale i logo a navíc vlastní znělku. Vše najdete na staré adrese: www.mkcr.cz.

Tiskového mluvčího ministerstva kultury Jana Cieslara se ptáme:

Co vedlo ke změně loga, kdo je jeho autorem a jaká je jeho filosofie.

Ministr kultury oslovil VŠUP, konkrétně grafický ateliér prof. Rostislava Vaňka s žádostí o návrhy studentů na nové logo MK. Sešlo se cca 10 návrhů, z nichž zvítězil návrh Heleny Jiskrové. Nová značka Ministerstva kultury vizuálně komunikuje obsahově mnohotvárné poselství. Je to označení autorství prostřednictvím mezinárodně známého symbolu pro Copyright, který skládají tvarově modifikované výseče písmene C.

Každá jeho část uplatňuje jinou barvu. Barevná škála šesti různých odstínů pak reprezentuje rozmanité oblasti v působnosti ministerstva. Od správy našeho duchovního dědictví, přes všechny formy kulturních aktivit a péči o významné památky, až po komunikaci státní správy s církvemi a náboženskými organizacemi.

Rozmanitost jednotlivých dílů písmene C spojená v jeden funkční celek nového loga reprezentuje nezastupitelnou roli ministerstva jako centra pro organizaci, podporu a vývoj české kultury. Ve své výtvarné koncepci je nová značka moderní a dostatečně výrazná, svým jednoznačným sémantickým významem nadčasová. Kvalitním logem chce MK vyjádřit profesionalitu a solidnost.

Ludmila Kučerová

 

 

Mohlo by vás také zajímat...