neděle
20. září 2020
svátek slaví Oleg
Ilustrační foto www.gymnaziumtu.czLiterární soutěž Trutnovský drak 2012

Autor článku: 
mis

<p>TRUTNOV: Prostřednictvím autorské tvorby aktivovat zájem o literaturu a dění kolem nás, to je cíl literární soutěže pro mladé autory do 30 let nazvané Trutnovský drak. Zúčastnit se lze s původním, dosud nepublikovaným autorským textem poezie, prózy či dramatu. Téma soutěže je volné.</p> <p>Soutěž lze obeslat maximálně 5 básněmi nebo v případě prózy či dramatu texty v rozsahu 5 strojopisných stran formátu A4. Soutěž je hodnocena ve dvou věkových kategoriích: 15 – 18 let, 19 – 30 let. </p> <p>Uzávěrka odeslání soutěžních příspěvků je 31. srpna 2012. </p> <p>Posuzování prací proběhne anonymně. Autoři nejlepších prací získají hodnotné knižní ceny, nejtalentovanější počin roku pak Cenu Jaroslava Hofmana. Zvlášť budou oceněny nejlepší příspěvky s tématem či motivem Trutnova, jeho symbolů nebo výročí. Nejhodnotnější trutnovská tematika získá Cenu občanského sdružení Trutnov – město draka a příspěvky budou publikovány v místním tisku a internetových médiích.</p> <p> Slavnostní vyhodnocení soutěže spojené s autorským čtením ukázek oceněných prací proběhne v pátek 26. 10. 2012 ve Staré radnici na Krakonošově náměstí v Trutnově od 17 hodin.</p> <p> 8. ročník literární soutěže pro mladé autory Trutnovský drak vyhlašuje a pořádá Trutnovský literární klub, tentokrát nově ve spolupráci s občanským sdružením Trutnov – město draka.</p> <p> Kompletní propozice soutěže Trutnovský drak 2012

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Gloriet v Poděbradech, rekonstrukce domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích a oprava varhan v Markvarticích. To jsou vítězové letošní soutěže veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO. Hlasování bylo poprvé rozdělené do dvou kol, 14 krajských finalistů si rozděluje částku 100 tisíc korun.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020

PRAHA: Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Handicap
Co se děje
18.09.2020

SUŠICE: Třetí ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Sušici skončil v sobotu. O festivalové dění v netradičním termínu babího léta od 10. do 12. září byl zájem větší, než organizátoři očekávali. Cestu si k nim našlo 550 návštěvníků, a to navzdory nepříznivé epidemiologické situaci a snížení počtu projekcí.

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.09.2020

ZAHRANIČÍ: Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, rodáka z Uherského Hradiště a absolventa zlínské filmové školy, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Acampadoc v La Villa de los Santos v Panamě. Film, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, uvidí v příštím roce také diváci České televize.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020