úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
Vizuál literární soutěže
© Zdroj: Muzeum BrněnskaKrocení literární múzy

ČR: Nový rok zahájilo Muzeum Brněnska putovními semináři tvůrčího psaní Krocení literární múzy. Doprovodný program celostátní literární soutěže Skrytá paměť Moravy bude probíhat od začátku ledna do konce března po celé Moravě.

Autor článku: 
TZ/ika

Semináře jsou určeny dvěma věkovým skupinám, které odpovídají soutěžním kategoriím: I. kategorie (11–15 let) a II. kategorie (16–19 let). V letošním roce se mohou soutěže, a tedy i workshopů, účastnit děti již od 11 let. Během hodinových setkání se seznámí s některými technikami tvůrčího psaní, jejichž výsledkem budou krátké texty na letošní téma Skryté paměti Moravy – „Sítě“. Pro ty nejmladší může jít o první zkušenost s vlastní literární tvorbou, zkušenější pisatelé zase mohou získat nové impulzy k dalšímu psaní. Ve spolupráci s místními knihovnami a muzei se semináře uskuteční v Olomouci, Šumperku, Znojmě, Třebíči a dalších moravských městech. Pro větší skupiny zájemců je po domluvě s lektory možné uspořádat workshop přímo ve škole.

Zájemci se mohou přihlásit sami nebo prostřednictvím svých pedagogů nejpozději týden předem na mailu pamet@muzeumbrnenska.cz nebo telefonicky na čísle 544 544 282.

Bližší informace o soutěži a přehled termínů Krocení literární múzy na www.jmk.cz, www.muzeumbrnenska.cz a na Facebooku.

SOUTĚŽ: Skrytá paměť Moravy – XIV. ročník, literární soutěž pro mládež od 11 do 19 let

VYHLAŠOVATEL: Jihomoravský kraj

ORGANIZACE SOUTĚŽE: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace, pobočka Památník písemnictví na Moravě

VYHLÁŠENÍ XIV. ROČNÍKU: 15. října 2019 v 15 hod.

DATUM UZÁVĚRKY: 31. března 2020

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE: 12. června 2020, areál Památníku písemnictví na Moravě

KONTAKT: Památník písemnictví na Moravě, Rajhrad, Mgr. Andrea Procházková, Ph.D., e-mail: a.prochazkova@muzeumbrnenska.cz, tel.: 544 544 282

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

ČR: Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, s jakými hygienickými opatřeními a tak podobně , ale my v Kašparu si myslíme, že lepší než spekulovat nad nejasnou budoucností je lepší se podívat, co vše se od 25. května, kdy se znovu otevřela divadla, povedlo a odehrálo. A co chystáme do konce prázdnin?

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2020

ČR-ZAHRANIČÍ: Šestý ročník mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (CSR) organizované Českými centry (ČC) a Českým literárním centrem (ČLC) zná své vítěze. Více než stovka účastníků se v 16 zemích z Evropy a Asie utkala o nejlepší překlady úryvku knihy Veroniky Bendové Vytěženej kraj do místních jazyků. Nejsilnější zastoupení co do počtu přihlášených již tradičně vykázalo Polsko.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.08.2020