pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
vizuál k projektu
© zdroj: FB profil Sředočeského inovačního centraKreativní vouchery Středočeského kraje

STŘEDOČESKÝ KRAJ: 1. 4. spustilo Středočeské inovační centrum (SIC) druhou výzvu úspěšného programu Kreativní vouchery Středočeského kraje. Středočeské firmy a kreativci (tentokrát) z celé ČR se opět mohou pustit do spolupráce. Například na novém webu, grafické identitě, video prezentaci nebo designu produktu. SIC je podpoří částkou až 300 000 Kč.

Autor článku: 
TZ/ika

„Víme, že dobrý design dělá dobrý obchod. Když máte kvalitní web, zaujmete návštěvníky. Produkty v hezkém obalu se zase lépe prodávají. Proto chceme umožnit podnikatelům v kraji, aby posouvali své podnikání a využili finanční pomoci k inovacím, které třeba odkládali. Věříme, že tím zvýšíme jejich konkurenceschopnost v Česku i zahraničí,“ říká Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Podle odborníků na marketing se 80 % celkového času stráveného na sociálních sítích uskutečňuje přes mobilní zařízení. Prostřednictvím mobilů je sledováno až 70 % YouTube videí. Až 80 % konzumovaného obsahu v roce 2019 bude právě ve formě videa. Mezi jeho výhody patří vyšší zapojení publika, reálný a aktuální pohled do prostředí a posílení důvěryhodnosti.

A co vy? Máte již propagační video? Nebo webové stránky přizpůsobené prohlížení na chytrých telefonech? Využijte nové trendy v marketingu ve prospěch vašeho podnikání. Využijte služeb odborníků na komunikaci, architektů, designerů nebo fotografů a dopřejte svému byznysu nový kabát pomocí Středočeského kreativního voucheru.

„Kreativní voucher nám umožnil s co nejmenším úsilím vytvořit velmi moderní prezentaci našich výrobků přesahující marketingové hranice ČR, “ říká Jiří Brázda, CEO společnosti JEPA Plastics a.s., českého výrobce plastových obalů převážně pro potravinářský průmysl. „Díky podpoře od SIC formou Kreativního voucheru jsme navázali spolupráci s kreativním studiem We are productions a vytvořili jsme video, které představuje společnost DEVINN prostřednictvím našich myšlenek, projektů, ale i atmosféry, ve které pracujeme“, popisuje výhody kreativního voucheru Jana Sobotová z firmy DEVINN, specialisty na vývojové služby v oblasti automotive. „Komunikace se SIC byla po celou dobu projektu flexibilní a vstřícná. Administrace spojená s projektem byla v porovnání s dalšími dotačními tituly časově zanedbatelná,“ dodává Jana Sobotová.

Více než přívětivá administrace

Zažádat o Kreativní voucher je tak snadné. Podnikatel si vybere z Kreativní galerie, ve které je nyní více než 100 kreativců. Domluví se na zakázce a poté zažádá o Kreativní voucher. Po schválení dotace realizuje zakázku a SIC mu ji poté zpětně, ale rychle proplatí až do výše 75 % z celkových uznatelných nákladů. Minimálně dostane 50 000 Kč, maximálně 300 000 Kč. Celkem SIC rozdá nejrychlejším žadatelům 5 000 000 Kč, které na tento projekt vyčlenil Středočeský kraj ze svých zdrojů. Nejedná se tedy o zahraniční dotační program, ale přímou podporu ze strany kraje vůči regionálním podnikatelům.

„Novinkou oproti první výzvě je doplnění oblasti podpory také o průmyslový a produktový design. V prvním případě je design výrobků určen k průmyslové sériové výrobě. Kreativním designem je chápaná inovační metoda používaná ve firmách za účelem efektivního zlepšení produktu, služeb a procesů,“ vysvětluje novinku Vilém Růžička, ředitel SIC.

Více informací ke Kreativním voucherům naleznete na webu SIC nebo neváhejte kontaktovat projektovou manažerku Barbaru Svojanovskou (+420 775 742 431, svojanovska@s-ic.cz)

Zdroj: Středočeský kraj

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021