neděle
20. září 2020
svátek slaví Oleg
Z koncertu
© Zdroj: Spolek pro varhanní hudbu ČelákoviceKoncert u příležitosti vydání varhanních skladeb Jana Zacha

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Autor článku: 
TZ/ika

V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby  v obsazení: Tomáš Thon – varhany, Dušan Foltýn – hoboj, Pavel Hromádka – trubka. Provedli skladby starých mistrů (Pezelius, Vejvanovský, Corbett, Čart, Finger) , v nichž vynikly barevné i dynamické možnosti obou dechových nástrojů. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713 - 1775) a komponistů, kteří se jako jeho současníci (František Vondráček, 1717 - 1782) či pokračovatelé (Josef Lipavský, 1772 -1810) ve svých skladbách inspirovali jeho hudebními tématy. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní  skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Pořádal Spolek pro varhanní hudbu s podporou Římskokatolické farnosti v Čelákovicích a finančním přispěním Města Čelákovic.

Zdroj: Spolek pro varhanní hudbu Čelákovice

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Gloriet v Poděbradech, rekonstrukce domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích a oprava varhan v Markvarticích. To jsou vítězové letošní soutěže veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO. Hlasování bylo poprvé rozdělené do dvou kol, 14 krajských finalistů si rozděluje částku 100 tisíc korun.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020

PRAHA: Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Handicap
Co se děje
18.09.2020

SUŠICE: Třetí ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Sušici skončil v sobotu. O festivalové dění v netradičním termínu babího léta od 10. do 12. září byl zájem větší, než organizátoři očekávali. Cestu si k nim našlo 550 návštěvníků, a to navzdory nepříznivé epidemiologické situaci a snížení počtu projekcí.

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.09.2020

ZAHRANIČÍ: Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, rodáka z Uherského Hradiště a absolventa zlínské filmové školy, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Acampadoc v La Villa de los Santos v Panamě. Film, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, uvidí v příštím roce také diváci České televize.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020