čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Ilustrační snímek
© Archiv pořadatele



Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

BROUMOV: Mezinárodní Letní hornové kurzy Broumov, které se uskuteční od 1. do 7. srpna 2021 v broumovském klášteře, spustily v těchto dnech registraci. Zájemci o účast v sedmém ročníku kurzů se mohou registrovat online, na novém webu www.letnihornovekurzy.cz. Přihlášky je možné podávat do konce června.

od 01.08.2021 do 07.08.2021
Autor článku: 
Kateřina Ostradecká

Letní hornové kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku. Online registrace bude přístupná na www.letnihornovekurzy.cz do 30. června 2021. Na začátku srpna se budou v prostorách národní památky Klášter Broumov konat posedmé.

V evropském měřítku jde o jednu z největších akcí podobného zaměření reprezentující Broumovsko nejen mezi mladou generací hráčů na lesní roh. V posledních letech se kurzů každoročně účastnilo kolem 60 aktivních posluchačů z celého světa. „Považuji za obrovský úspěch, že i přes nepřízeň pandemie se nám v loňském roce podařilo zorganizovat kurzy v plném rozsahu a věřím, že se v létě opět všichni sejdeme a prožijeme podobnou euforii jako vloni. Nejen mladým hráčům chybí živá vystoupení a kontakt s pedagogy, a tak se moc těším, že doženeme to, co nám nyní schází především, a to kontaktní výuka a živá vystoupení, " uvádí zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková, a dodává: „Každoročně zveme na kurzy i naše zahraniční kolegy, letos přivítáme sólohornistu Mnichovské filharmonie Jörga Brücknera a maďarského hornistu působícího v Německu Szabolcse Zempléniho.“

Lektory 7. ročníku budou: Zuzana Rzounková – sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK působící jako pedagog JAMU v Brně, Jörg Brückner – sólohornista Mnichovské filharmonie a profesor třídy lesních rohů na Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar, Szabolcs Zempléni – maďarský hráč na lesní roh, profesor na Hochschule für Musik und Theater Hamburg, Prof. Jindřich Petráš – proděkan hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh tamtéž, Jan Vobořil – sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze, Lenka Němcová – pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov. O klavírní doprovod hornistů se postará tým pianistů pod vedením Jany Goliášové.

V průběhu kurzů se účastníci potkají se všemi lektory v individuálních hodinách, získají zkušenosti v komorní hře, ve hře orchestrálních partů a cenné zkušenosti získají v rámci koncertů v různých akustikách, které nabízí jak broumovský klášter, tak kostely broumovské skupiny, nebo open air společná skupinová vystoupení. Organizátor nabízí účastníkům plný servis od dopravy, ubytování (ve zrekonstruovaných mnišských celách národní kulturní památky broumovského kláštera), přes stravovací služby. Součástí akce je dvoudenní výstava lesních rohů a příslušenství, lekce jógy, meditace, v rámci mimohudebního programu získají účastníci povědomí o české historii skrze prohlídky broumovského kláštera, i o ekologických aktivitách regionu Broumovsko prostřednictvím návštěvy místní biofarmy.

Hlavními partnery Letních hornových kurzů Broumov jsou Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, Státní fond kultury ČR, Město Broumov, Clarina Music, Brass Studio Prague a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

 

 

 

 
 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024