úterý
9. srpna 2022
svátek slaví Roman
Vizuál Šary Vary
© Autor letošního vizuálu Šary Vary: Martin CzellerFilmové pecky z karlovarského festivalu udeří ve vybraných kinech. Oficiální ozvěny Šary Vary startují 11. července v Praze a v Brně

PRAHA, BRNO: Ačkoliv jeden filmový svátek v Česku končí, druhý naopak teprve začíná. To nejlepší z 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary přinesou oficiální ozvěny Šary Vary. Pražská kina Světozor, Aero a Přítomnost a brněnské Univerzitní kino Scala budou od 11. do 17. července promítat divákům výběr více než dvaceti filmových trháků z programu karlovarského festivalu. Mezi nimi nebude chybět ani oceněný film.

od 11.07.2022 do 17.07.2022
Autor článku: 
Filip Linhart

„Diváci ozvěn uvidí v předpremiérách řadu filmů, které vstoupí do kin až po festivalu nebo se do nich vůbec nemusí dostat. Proto jsme vybrali ty, které by neměli oku filmového fanouška rozhodně uniknout,“ říká jeden z dramaturgů přehlídky Vojtěch Marek. „Je samozřejmě těžké z toho velkého množství festivalových snímků vybrat jen některé, ale myslím, že jsme našli to pravé.“

Ty nejzvučnější tituly z letošního festivalu ve Varech rozduní hned pětici sálů vybraných kin v Praze a Brně. Jeden z oceněných hned v pondělí 11. července promítne kino Světozor. Největší zastoupení filmů bude ze soutěžní sekce Horizonty. Právě v té se objeví mimo jiné Trojúhelník smutku (Triangle of Sadness), který si z festivalu v Cannes odvezl hlavní cenu a označení nejvtipnější film letošního ročníku“. Mezi další lákadla ozvěn patří i horor s hutnou atmosférou Men, mysteriózní korejská detektivka Podezřelá (Decision to Leave) či historický Korzet (Corsage). Pořádnou ránu pak zasadí dlouho očekáváný bláznivý snímek Všechno, všude, najednou (Everything Everywhere All at Once) režisérského dua Dan Kwan a Daniel Scheinert. Návrat na plátna ale chystá také film Jima Jarmusche z roku 1999 Ghost Dog: Cesta samuraje.

„Ne všechna kina uvádí všechny filmy, takže doporučujeme divákům prostudovat programy jednotlivých kin a sestavit si svůj individuální festivalový program,“ dodává Marek. Celá přehlídka nabídne více než 20 titulů, z nichž některé jsou zakoupeny jen pro přehlídku a poté nebudou nadále v kinech k vidění. Za pozornost stojí nedistribuční filmy jako Superhrdinové Paola Genoveseho (režiséra úspěšného snímku Naprostí cizinci), Zapomenutá země (r. Hlynur Pálmason) a divácký hit z Cannes All Inclusive (r. Charlotte Wells).
Více informací najdou diváci na webu www.ozvenyvaru.cz. Program najdou diváci na stránkách jednotlivých kin:


• Kino Světozor
• Kino Aero
• Boutique cinema Přítomnost
• Univerzitní kino Scala

Událost na FB

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

ZAHRANIČÍ: Na plotě českého velvyslanectví ve Francii, které se nachází pod pařížskou Eiffelovou věží, vyrostla v minulém týdnu česká výstava streetartových děl. Umělecký projekt, za nímž stojí kurátor Pavel Šťastný se svým týmem, vznikl k současnému předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.08.2022

PRAHA: Filmové pobídky patří mezi priority Vlády ČR. Pro letošní rok na ně v původním návrhu rozpočtu bylo alokováno 800 milionů korun. Novela státního rozpočtu 2022, kterou schválila vláda a pokračuje nyní do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, do systému pro letošní rok nad rámec plánovaných 800 milionů doplní dalších 570 milionů korun. S další podporou se počítá i v letech 2023 a 2024.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
28.07.2022

ČR: Natáčení komediálního seriálu Osada osvědčeného tandemu scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara je opět v plném proudu. Poslední klapka druhé řady, čítající deset nových dílů, padne v říjnu. S na první pohled nesourodou komunitou chatařů, které spojuje sousedství a snaha o vytvoření pohody v Záhoří, se diváci České televize setkají v příštím roce.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.08.2022