úterý
9. srpna 2022
svátek slaví Roman
Plakát k festivalu
© Archiv pořadateleFestival Jurkovič Open Air a Středočeské kulturní léto

16.07.2022
Autor článku: 
Regionální muzeum Jílové u Prahy

Již tuto sobotu 16. 7. 2022 se Regionální muzeum Jílové u Prahy poprvé připojí k tradičnímu jílovskému festivalu Jurkovič Open Air, který se tak odehraje na dvou pódiích. Na muzejním nádvoří vystoupí Fusion Eichler Trio, Mama Mbaye, The Bladderstones a Ivan Hlas Trio. V městském parku za muzeem vystoupí: Marcus Jurkovič a Motion Food, Michal Prokop Trio, Bára Poláková, Flamengo Reunion Session, Krausberry. Podrobný program a informace najdete v příloze tohoto mailu.

Nezapomeňte, že již brzy také odstartujeme Středočeské kulturní léto divadelním představením s hvězdným hereckým obsazením. V pondělí 1. 8. od 20:00 nás čeká komedie Jistě, pane premiére!, kde hrají například Karel Heřmánek st., Josef Carda, Dana Morávková, Karel Heřmánek ml. Vstupenky se prodávají rychle, tak neváhejte a zakupte si je v předprodeji na pokladně muzea nebo na GoOut: https://goout.net/cs/jiste-pane-premiere/szhpvmt/

 

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

ZAHRANIČÍ: Na plotě českého velvyslanectví ve Francii, které se nachází pod pařížskou Eiffelovou věží, vyrostla v minulém týdnu česká výstava streetartových děl. Umělecký projekt, za nímž stojí kurátor Pavel Šťastný se svým týmem, vznikl k současnému předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.08.2022

PRAHA: Filmové pobídky patří mezi priority Vlády ČR. Pro letošní rok na ně v původním návrhu rozpočtu bylo alokováno 800 milionů korun. Novela státního rozpočtu 2022, kterou schválila vláda a pokračuje nyní do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, do systému pro letošní rok nad rámec plánovaných 800 milionů doplní dalších 570 milionů korun. S další podporou se počítá i v letech 2023 a 2024.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
28.07.2022

ČR: Natáčení komediálního seriálu Osada osvědčeného tandemu scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara je opět v plném proudu. Poslední klapka druhé řady, čítající deset nových dílů, padne v říjnu. S na první pohled nesourodou komunitou chatařů, které spojuje sousedství a snaha o vytvoření pohody v Záhoří, se diváci České televize setkají v příštím roce.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.08.2022