čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Logo festivalu
© Zdroj: https://www.dvorakovaolomouc.cz/



Dvořákova Olomouc se v květnu neuskuteční

OLOMOUC: Moravská filharmonie Olomouc se po pečlivém vyhodnocení situace s rozšířením onemocnění COVID-19 a s ním spojenými vládními nařízeními rozhodla neuspořádat v květnu mezinárodní festival Dvořákova Olomouc. Vstupné bude posluchačům v plné výši vráceno nejpozději v průběhu května.

Autor článku: 
Andrea Pitronová

„Nouzový stav vyhlášený nejen v České republice, ale i v řadě dalších zemí Evropy nám bohužel neumožňuje Dvořákovu Olomouc uspořádat,“ říká Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, a dodává, „ochrana zdraví je nyní samozřejmě celosvětovou prioritou a opatření, která s sebou nesou omezení svobody pohybu a sdružování, mají vliv na celou naši koncertní činnost a konkrétně i na koncept Dvořákovy Olomouce s řadou mezinárodních sólistů a interpretů. Přejeme našim posluchačům především pevné zdraví a věříme, že se s nimi budeme moci znovu setkat na podzim, ať už při zahájení koncertní sezóny, či na našem Mezinárodním varhanním festivalu.“

Peníze za vstupenky, které byly zakoupeny online přes web DvořákovaOlomouc.cz, budou vráceny automaticky na účet, ze kterého byly uhrazeny, a to nejpozději v průběhu května.

Vstupenky, které byly zakoupeny v Informačním centru radnice, je možné vrátit v termínu od 4. do 29. května 2020 včetně přímo v sídle Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí (služební vchod se nachází v 1. patře v budově Horní nám. 424/23 v těchto dnech a časech: Út, Čt a Pá 14.30 – 16.30, St a Pá 9 – 11 hodin).

O festivalu

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc je tradiční jarní hudební přehlídkou zejména artificiální hudby v Olomouci. Tradice festivalu se začala psát v roce 1950, kdy se uskutečnil první ročník pod názvem Hudební jaro. Od té doby festival několikrát změnil své jméno, pořadatele a zčásti i zaměření. Pod názvem Dvořákova Olomouc se pořádá od roku 2002. V minulosti se na festivalových koncertech olomouckému publiku představila taková jména, jako např. Igor Oistrach, Mstislav Rostropovič, Zdeněk Mácal, Misha Maisky, Václav Hudeček, José Cura či Gidon Kremer se svým souborem Kremerata Baltica. Pořadatelem festivalu je Moravská filharmonie Olomouc.

O pořadateli – Moravské filharmonii Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár: věnuje se především klasickému symfonickému repertoáru, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

www.mfo.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024