středa
20. října 2021
svátek slaví VendelínDOBROVOLNICTVÍ je i naše téma

Autor článku: 
Ludmila Kučerová

<p>Místní kultura si jako hlavní téma příštího roku stanovila „Dobrovolnictví“. Budeme se mimo jiné snažit průběžně přinášet informace o tom, co se v rámci Evropského roku dobrovolnictví (ERD), kterým je vyhlášen rok 2011, a v souvilosti s kulturou, děje.</p> <p>Zástupci naší redakce i našeho vydavatele – NIPOS, se zúčastnili „síťovacího“ setkání, které se konalo v Berouně ve dnech 4. a 5. prosince. Participovali také na práci v komisi pro kulturu. Její obsazení není zatím dostatečné, a proto se obracíme na naše čtenáře a celou kulturní veřejnost s výzvou k účasti v této komisi. </p> <p>Máte-li chuť ovlivnit dění, kontaktujte:<br /> Mgr. Kateřinu Doležalovou<br /> tel.: 221 507 976<br /> mail: kdolezalova@nipos-mk.cz</p> <p>Obrátit se můžete i na redakci Místní kultury, a to nejen ohledně účasti v komisi, ale se všemi náměty, postřehy, případně problémy, týkajícími se DOBROVOLNICTVÍ.<br /> Rádi zveřejníme příběhy těch, kteří se nezištně věnují práci ve prospěch druhých.</p> <p>V příloze najdete zápis z jednání kulturní komise, které proběhlo v Berouně.</p>

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Knihou Etiketa domácí navazuje zkušený lektor etikety na svůj předchozí titul Smart Casual. Návod na lepší život doma i s přáteli vybral v crowdfundingové kampani na serveru Startovač.cz téměř 375 000 Kč a otevírá ho předmluva od známé duchovní Martiny Viktorie Kopecké.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2021

PRAHA-ČR: DNE 14.. října 2021 předal ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2021“. Knihovnou roku 2021 v kategorii „základní knihovna“ se stala Obecní knihovna ve Statenicích ze Středočeského kraje. Zvláštní ocenění získaly Místní knihovna v Číměři z kraje Vysočina a Veřejná knihovna Slivenec z Hlavního města Prahy.


 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.10.2021

TŘINEC: Zveme na přednášku bystřického kronikáře PhDr. Petra Majera.  Historicko-regionální večery a přednášky jsou zpět a poutavým povídáním nás obohatí pan PhDr. Petr Majer. Tentokrát se bude věnovat životu a dílu Marty Rulfové. Přednáška se koná v úterý 26. října od 17:00 h ve velkém sále knihovny. Vstupné je 80 Kč. Vstupenky jsou k dispozici v Infocentru Třinec nebo on-line na této stránce.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
19.10.2021

ČR: Kandidáta na Oscara za Českou republiku každoročně vybírá Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která stojí za udílením cen Český lev. V letošním roce akademici v hlasování rozhodli vyslat do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. David Ondříček ve filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampióna Emila Zátopka, obsadil do hlavních rolí Václava Neužila a Marthu Issovou. Na scénáři Ondříček pracoval společně s Alicí Nellis a Janem P. Muchowem. Ve světové premiéře byl Zátopek uveden na letošním 55. ročníku Mezinárodního festivalu Karlovy Vary.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.10.2021