neděle
1. srpna 2021
svátek slaví Oskar
Plakát
© Archiv pořadateleDo Bio Central na oceněný film za účasti producentky a zdarma

HRADEC KRÁLOVÉ: Bio Central na středu 21. července od 20 hodin připravilo další projekci z projektu Zpět do kina. Zcela zdarma mohou diváci přijít na nový experimentální film Osobní život díry režiséra Ondřeje Vavrečky. Uvedení filmu proběhne za účasti producentky Alžběty Janáčkové.

21.07.2021
20:00
Autor článku: 
Ilona Machová

V rámci projektu Zpět do kina!, který podporuje město Hradec Králové promítne tentokrát experimentální dokument, který završuje pentalogii filmů Ondřeje Vavrečky. Režisér zde mj. použil prošlý 16 mm film a dokumentární i hravé postupy a část filmu obsahuje i nahrané a animované scény a rozhovory s různými zajímavými osobnostmi, který uvažují o současném světě. Film má originální humor, ale zároveň přináší i mnoho zajímavých úvah k zamyšlení.

Film získal cenu Nejlepší český dokumentární film na filmovém festivalu Ji.hlava v roce 2020.

Promítání filmu, které je zdarma, osobně navštíví producentka filmu Alžběta Janáčková.

Ondřej Vavrečka (*1980) je filmař a pedagog FAMU, který byl v minulosti nominován na několik filmových cen pro experimentální snímky Počátek a lev a Ultimum Refugium. Dále se věnuje také hudbě, poezii a performance.

 

 

Kontakty pro média:

Ilona Machová, ilona.machova@biocentral.cz, 777 447 566

https://www.biocentral.cz/cz

https://www.biocentral.cz/cz/film/osobni-zivot-diry-10446

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Umělecká skupina OLDstars uvádí letos v létě dvě premiéry současných britských dramat o lidech a vztazích ve stále se zrychlujícím a globalizovaném světě. Herci, kteří byli po několik sezon skryti v útrobách hereckých škol, se vrací do místa svých divadelních začátků a ukazují, že generační divadlo je stále silným fenoménem.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2021

PLZEŇ: Návštěvníkům města Plzně nově slouží plnohodnotný virtuální průvodce v podobě mobilní aplikace SmartGuide. Přibližuje historii města a provází návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí více než 42 bodů zájmu a 5 naučných tras.

Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.07.2021

ČR: Ani v antice, ani v moderních dějinách nebyly olympijské hry jen definicí sportu. Bezmála třítýdenní klání sice bývá přehlídkou mimořádné fyzické zdatnosti, ale jeho následný sociokulturní přesah může být také rekordní. Bez výjimky pak olympiáda ovlivní podobu všech měst, kde se koná. Na to jak, poukazuje patnáctidílná série Gebrian: Olympijské stavby. Její tvůrce, architekt Adam Gebrian v ní hodnotí, jak světové metropole přistoupily k pořadatelství jedné z nejsledovanějších globálních událostí, a nakolik dokázaly vynaložené investice do veřejného prostoru dlouhodobě využít, nebo krátkodobě promarnit. Nechybí ani pohled do Tokia. To hostí olympiádu už podruhé a soutěž na návrh Národního stadionu vypisovalo hned dvakrát. Současné realizaci musel ustoupit původně vítězný projekt legendární Zahy Hadid, který vyvolal v jinak uměřeném Japonsku vlnu emocí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura
Co se děje
28.07.2021

ČR: Letošní almanach české poezie, který neúnavnou prací opět uspořádal Vladimír Stibor a vydal Milan Hodek, svým názvem parafrázuje biblický text. Básníci se však ohlédnout mohou, musí. Jak jinak by vybrali to nejlepší, s čím vstoupí do tohoto zajímavého projektu spojujícího nadšence, kde vůbec nezáleží na věkové skupině, profesi, bydlišti či počtu vydaných sbírek. Poměrně obsáhlou sbírku skvěle doprovázejí ilustrace Jitky Píšové, dodávají příjemnou atmosféru a podněty k zamyšlení. Kniha již je k dostání u knihkupců.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
30.07.2021