středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
Kapela Collectors
© Zdroj: facebookový profil kapelyDívčí kapela Collectors vydává svůj první videoklip

ČR: Ačkoli je pražská dívčí čtveřice Collectors stále na počátku své hudební cesty, stihla toho za tento rok už opravdu hodně. Odehrála přes dvacítku koncertů s místními i zahraničními kapelami a úspěšně se zúčastnila i několika soutěží. Svou energickou koncertní show tato mladá progresivní kapela letos předvedla třeba i na Žižkovské noci nebo na hlavních stageích Student Festu a Show Strahov, kde předskakovala např. Vypsané fiXe. Nyní do světa vypouští i svůj první videoklip.

11.10.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Čtyři holky ve složení Mili, Elis, Marťa a Honzina spolu už hrají téměř rok a půl. Do svých textů promítají své životní zkušenosti, příběhy a různé pohledy na svět. Tradiční sestavu baskytary, kytary a bicích ozvláštňují nejen houslemi, ale i vzájemně se prolínajícími altovými a sopránovými zpěvy. Jejich hudba je těžko zařaditelná do hudebních škatulek, ale stylově je jí nejblíže kategorie alternativního rocku.

Kapela Collectors svůj historicky první videoklip fanouškům představila na začátku října v pražském klubu Unijazz Kaštan. Pro první video ztvárnění si holky vybraly píseň Escalator, která se paradoxně celkem dost vymyká jejich typické tvorbě. I přestože se jedná o dívčí kapelu, jde totiž o jediný song s romantickým podtextem.

Děj písně i klipu se odehrává v prostředí metra. Hlavní postavou je mladá dívka (Tereza Horníčková), která každý den prochází stejnou cestou. Podobně je na tom i pohledný mladík (José Alejandro Celis - New Aliens Agency), kterého jednoho dne na své pravidelné trase potká. V tu správnou chvíli se střetnou pohledy a propadnou lásce na první pohled. Píseň byla nahrána ve studiu Mr. Wombat Vojtou Zavadilem. Videoklip vytvářel nadaný mladý umělec z Hong Kongu zabývající se vizuálním uměním Hoi Man

Čtveřice dívek z kapely Collectors aktuálně pracuje na dalším videoklipu, který vypustí během příštího roku. Kromě toho se v dalším roce chystají více koncertovat i mimo ověřenou pražskou klubovou scénu.

Odkazy:
FB: https://www.facebook.com/Collectorstheband/

Bandcamp: https://collectorstheband.bandcamp.com/

Instagram: https://www.instagram.com/collectorstheband/

Videoklip zde:

https://1url.cz/LMPYb

Zdroj: Zbyšek Pantůček, manažer 

 

Mohlo by vás také zajímat...