úterý
5. července 2022
svátek slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
Foto z akce: Dominikánská 8Debatu o památkové péči provázel zájem veřejnosti

Autor článku: 
luk

<p>PRAHA: Za značného zájmu veřejnosti se v barokním refektáři kláštera dominikánů na Starém Městě konala 17. ledna 2013 debata o smyslu památkové péče. Debatu, jejímiž hlavními postavami byli profesor Švácha a architekt Pleskot, napjatě sledovalo asi tři sta zájemců.</p> <p>Téměř dvě hodiny poslouchal zaplněný sál názory našeho předního historika umění a renomovaného architekta. V historických prostorách kláštera se mezi posluchači sešli architekti, pedagogové a pracovníci památkové péče. Nechyběla ani početná část studentů.</p> <p>Jak naznačila vysoká účast, veřejnosti není tato problematika lhostejná. Pro ty, kteří se debaty nemohli osobně účastnit, pořídila redaktorka Českého rozhlasu Teresie Bečková audiozáznam, který si můžete poslechnout ZDE <p>Celý článek najdtete na portálu Pro Památky

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022

ČR: Letní sezóna je tu! Rekordní inflace společně s rostoucími cenami zamávaly mnohým rodinám s rozpočty a nepřekvapí proto, že většina Čechů plánuje letošní léto trávit v Čechách. Přinášíme vám rady a tipy, díky kterým poznáte krásy naší země, a ještě přitom ušetříte.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
30.06.2022