úterý
30. listopadu 2021
svátek slaví Ondřej
© Spolek BarvolamCome As You Are/Benefice pro Barvolam

PRAHA: Srdečně zveme na benefiční akci pro Barvolam „Come As You Are“. Je to verš nejen z písně Nirvany, která večer na akci zahraje, ale vlastně inkluzivní heslo a zaklínadlo pro všechny kdo se nebojí přijít za námi do Barvolamu. A my opravdu bereme každého takového, jaký je!!!

25.11.2021
17:00
Autor článku: 
Spolek Barvolam

Cílem spolku Barvolam je podporovat umělce s nálepkou „mentální postižení“ nebo „autismus“, prezentovat jejich dílo, zprostředkovat spolupráci s dalšími umělci a podporovat jejich inkluzi do světa současného umění. Před nedávnem jsme zahájili nový zastřešující projekt ART30.2., zahrnující všechny naše dosavadní aktivity jako je Jamming – kolektivní, experimentální tvorba neurodiverzních a školených umělkyň a umělců nebo Artist Statement – zviditelnění tvorby neurodiverzních umělkyň a umělců. Zásadní pro nás je provoz sdíleného ateliéru – Studia Barvolam, srdce a mozku Barvolamu, kde chceme všechny naše aktivity více prohlubovat a vylepšovat.

Na akci se budou dražit vybraná díla našich neurodiverzních umělkyň a jednoho umělce, které vznikly v ateliéru Studio Barvolam. Koupí obrazu přispějete nejen na aktivity Spolku Barvolam, ale podpoříte i samotnou autorku nebo autora (dostane 50 % vydražované ceny). Díla si můžete prohlédnout online na FB Barvolamu nebo v den benefice hodinu před začátkem aukce přímo v ateliéru Studio Barvolam.

 

Program:
17:00 prohlídka obrazů ve Studiu Barvolam
18:00 benefiční aukce obrazů
19:00 benefiční koncert: Nervana (Nirvana Revival Beroun https://www.facebook.com/NirvanaSurvival) v Tibet Open Househttps://www.tibetopenhouse.cz/

Moderuje/aukcí provádí: Hana Malaníková
Sponzor: Pivovar Chříč https://www.pivovarchric.cz/

Pokud se nemůžete zúčastnit Benefice pro Barvolam, budeme rádi, když podpoříte Barvolam na Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1204151.

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Za zrušený XXXII. Muzejní adventní trh Muzea východních Čech v Hradci Králové, který se měl konat poslední listopadový víkend, připravuje muzeum  alternativní náhradu.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
30.11.2021

HRADEC KRÁLOVÉ: Otevřený dopis ministru kultury České republiky Lubomíru Zaorálkovi.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
29.11.2021

ČR: Kniha amerického muzikologa Daniela E. Freemana, předního zahraničního odborníka na hudební kulturu v českých zemích osmnáctého století, vychází v nakladatelství Vyšehrad v souvislosti s připravovaným filmem Petra Václava Il Boemo. Josef Mysliveček (1737–1781), syn pražského mlynáře, se díky svému nadání stal jedním z nejznámějších skladatelů vážné opery v druhé polovině osmnáctého století. Dosáhl oslnivých úspěchů v Itálii a ovlivnil mladého Mozarta, s nímž se několik let přátelil. U nás je však dnes Mysliveček znám hlavně díky pozdějším legendám inspirovaným jeho dobrodružným životem a předčasnou smrtí.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
30.11.2021

PLZEŇ: Krátký propagační film o plzeňských Loosových interiérech zvítězil na mezinárodním cestovatelském filmovém festivalu Amorgos Tourism Film Festival, který se konal ve dnech 4. – 9. listopadu 2021 na řeckém ostrově Amorgos. Promosnímek s názvem Adolf Loos Plzeň: Vydejte se za osudy unikátních interiérů od plzeňského studia Petrohrad obdržel hlavní cenu v kategorii Tour destination – Countries a obstál v konkurenci filmů z 37 zemí světa.

Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
26.11.2021