pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
Vizuál k uvedení filmu Gump
© Zdroj: https://www.facebook.com/cinemacitycrCinema City zve filmové příznivce do svých multiplexů

ČR: Kina se v polovině června 2021 po dlouhém čekání opět otevřela. Filmoví fanoušci ale i příležitostní diváci tak opět mohou usednout do pohodlných sedaček se svým oblíbeným občerstvením a zhlédnout film na velkém plátně, které je pro filmový zážitek nenahraditelné. Z aktuální nabídky filmů si zajisté vybere každý – malí i velcí, příznivci tuzemských filmů či světových trháků. Diváci mohou volit i mezi svými oblíbenými formáty, jako je IMAX, 4DX či VIP.

Autor článku: 
Denisa Šandová

Kvůli pandemii bylo odsunuto mnoho filmových novinek, na které se těšilo nespočet fanoušků po celém světě. Nyní se však vracejí, a i vy je konečně můžete vidět ve svém kině. Začátkem července vtrhla do kina několikrát odložená marvelovka Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson, která vycvičenou bojovnici a tajnou agentku ztvárnila již v minulosti. V aktuální filmové nabídce je nyní například horor Úniková hra: Turnaj šampió, akční komedie Zabijákova žena & bodyguard, pro rodiny s dětmi pak animák Raya a drak nebo Croodsovi: Nový věk.

Druhý prázdninový měsíc odstartuje další komiksová pecka, tentokrát ze světa DC Sebevražedný oddíl. Na své si přijdou i milovníci hororů, do kin totiž dorazí hned tři, a to Candyman, Temný dům a Smrt ve tmě 2. Akční komedie pro videoherní nadšence s názvem Free guy s Ryanem Reynoldsem nebo životopisný film o nezapomenutelné zpěvačce Arethě Franklin s názvem Respect. Na své si přijdou i ti nejmenší, čekají je oblíbení staří známí jako Králíček Petr bere do zaječích nebo Tlapková patrola ve filmu.

Velké zastoupení na filmových premiérách mají i české filmy. Nyní vstupuje do kin film Jana Prušinovského (Kobry a užovky, Okresní přebor) s názvem Chyby. Snímek, který se u srdce dotkne nejednoho pejskaře Gump – pes, který naučil lidi žít a komedie podle knižní předlohy od velmi oblíbeného spisovatele a režiséra Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Od srpna bude k vidění film o jednom z nejznámějších českých sportovců, Zátopek, jehož ztvárnil Václav Neužil, Deníček moderního fotra podle stejnojmenné knihy a režijní debut Michala Suchánka s hvězdným obsazením Večírek.

Cinema City bude promítat filmy v klasických formátech 2D, 3D, ale i ve svých speciálních formátech, kterým je 4DX, IMAX a samozřejmě VIP Chodov. Více informací na www.cinemacity.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021