pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
Smolný pich
© Archiv pořadateleCentral konečně otevírá – filmovými peckami z největších festivalů

HRADEC KRÁLOVÉ: Po téměř osmi měsících otevře Bio Central oba sály divákům. Od 24. května uvítá milovníky filmu hned několika oceněnými snímky a také novými sedačkami ve Studiu Garsonka. Chybět nebudou ani předpremiéry, Dny evropského filmu nebo velké koncerty. A dojde i na Naslepo.

24.05.2021
Autor článku: 
Ilona Machová

„V tuto chvíli jsme připraveni obnovit provoz v původní podobě – s podvečerními a večerními projekcemi v obou sálech kina, s víkendovým promítáním pro rodiny s dětmi i s cyklem Senior bio. A chystáme i tzv. alternativní obsah. V rámci tohoto unikátního programu můžete už 10. června vidět záznam nového koncertu kapely Bon Jovi. Program zatím usazujeme a těšíme se na termíny letošních premiér,“ zve do kina ředitel Petr Vítek a dodává, že veškeré informace najdou diváci na stránkách kina www.biocentral.cz.

Zatím jsou na programu samé velké trháky, které bodovaly na velkých filmových festivalech nebo byly oceněny Oscary:
Poprvé na velkém plátně budou moct diváci vidět severský film Chlast s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli. Snímek si odbyl svou premiéru na podzim – pouze online. Letos získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film, bodoval ale i na British Academy Film Awards.

Jedinečnou možnost zhlédnout nový satirický film Smolný pich aneb Pitomý porno budou mít diváci v kině pouze do 7. června. Pak film zahájí svoje turné po festivalech. Zatím mají jeho tvůrci za sebou první veliký úspěch – z festivalu Berlinale si už odvezli sošku Zlatého medvěda.

Dalším úspěšným filmem z Berlinale, který hradečtí diváci mohou již brzy vidět, bude francouzská komedie Přípitek. Bio Central ho uvede dokonce v předpremiéře.

V programu kina bude samozřejmě i oblíbený projekt Bio Central Naslepo, který nabízí návštěvníků kina projekci s překvapením. Diváci totiž předem nevědí, na jaký titul jdou. Vstupné platí až po promítání – podle toho, jak se jim film zalíbí.

První „offline“ festival po vynucené pauze připravuje Central na polovinu června. Do obou sálu kina přinese nejnovější evropské snímky prostřednictvím tradičních Dnů evropského filmu.

„O diváky se postaráme! Chystáme pro ně skvělý program, malá překvapení, nové výstavy i bezpečné a příjemné posezení,“ slibuje ředitel kina.

Diváci si zatím ještě nemohou brát občerstvení do sálu. Bio Central proto zatím zve k posezení na příjemné zahrádce ve vnitrobloku. Ta otevírá denně od 13 do 22 hodin.

Kino bude zatím fungovat s omezenou kapacitou. Pro diváky to znamená, že zejména na projekce ve Studiu Garsonka bude jistější koupit vstupenky online. Ty jdou jednoduše koupit na stránkách kina a zaplatit kartou. Vytištěnou nebo staženou vstupenku se pak stačí prokázat pokladní.

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021