úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
Juraj Hnilica
© Foto: NetwIN productionZpěvák Juraj Hnilica hostem Tomáše Kluse na jeho slovenském turné

SLOVENSKO, ČR: Když martinský písničkář Juraj Hnilica zazářil se svou autorskou tvorbou v televizní soutěži, porotci jej často přirovnávali k Tomášovi Klusovi. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se tito písničkáři seznámí a vymyslí spolu nějakou spolupráci. Stalo se na slovenské části "Tomáš Klus 2019 tour SpOlu", která vrcholila v těchto dnech. Než Juraj Hnilica vyjel na turné, stihl ještě vydat svůj nový videoklip k písničce Krásne je snívať.

od 04.04.2019 do 28.06.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Po několika letech se spolupráce podařila a Juraj Hnilica v těchto dnech vystupoval na slovenském halovém turné českého slavíka Tomáše Kluse jako host. Představili se v Bratislavě, Nitre, Banské Bystrici, Trenčíne, Žilině, Popradu a v Košicích.

„Som moc šťastný, že sa toto prepojenie uskutoční. Už dávno som od ľudí počúval, že by bolo skvelé nás zažiť spolu na jednom koncerte. Prirovnávali nás k sebe a ja som vtedy Tomáša ešte dobre nepoznal. Bolo to pre mňa až neopísateľné a kládol som si otázku, ako je možné, že sme si v niektorých veciach veľmi podobní, keď sa nepoznáme, ani neregistrujeme jeden druhého,“ říkal nadšený Juraj před turné.

Než Juraj Hnilica vyjel na turné, stihl ještě vydat svůj nový videoklip k písničce Krásne je snívať.

Odkaz na videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=BmDF4eGgHao

„Videoklip vznikol vďaka rodine Matúšovcov a ich filmu "V zdravom dome žijú šťastní ľudia". Viac informácií o filme nájdete www.lifereset.sk,“ řekl o klipu Hnilica.

Tomáš Klus 2019 tour SpOlu dále pokračuje až do 28. 6. Více na webu: www.tomasklus.cz

Zdroj: Robin Suchánek, manažer Juraje Hnilici pro ČR

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Národní soutěž muzeí Gloria musaealis je vyhlašována v souladu s ustanovením § 19 odst. 2 Nařízení vlády č. 5/2003 Sb., o oceněních v oblasti kultury, udělovaných Ministerstvem kultury ČR.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019