neděle
24. září 2017
Svátek slaví: Jaromír
© bannerZávěrečná zpráva festivalu Open House 2017

PRAHA: Open House Praha, z. ú. je nepolitická nezisková organizace, která uspořádala v roce 2015 první ročník festivalu otevřených budov. Praha se tak připojila ke světovým metropolím, které zdarma jednou za rok otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné budovy a prostory široké veřejnosti. Koncept Open House oslovil i Pražany a už během prvního ročníku zájem veřejnosti předčil naše očekávání a s dalšími dvěma ročníky narůstá. 

Autor článku: 
luk

Třetí ročník festivalu se v Praze konal během víkendu 13. – 14. května 2017 a běžně nepřístupnými budovami prošlo více než 43 300 návštěv.

Návštěva známých staveb, které někteří lidé dennodenně míjejí ve svém okolí, vytváří příležitost pro setkání architektů a laické veřejnosti a posiluje vztah veřejnosti k místu, kde bydlí, k architektuře a veřejnému prostoru. Právě bezprostřední znalost architektury je nutná k tomu, aby lidé měli zájem podílet se na utváření svého města. Patronkou pražského festivalu je od prvního ročníku světoznámá architektka českého původu Eva Jiřičná, která nás s Londýnem, v němž žije, pomyslně propojuje. Stála u počátků londýnského festivalu Open House a více než 20 let byla členkou jeho správní rady. Do tištěného katalogu nám Eva Jiřičná poskytla rozhovor o začátcích Open House v Londýně, jejím působení v organizaci, a o tom, jak je důležité poznávat budovy, mít možnost je vidět zevnitř a v tomto směru vzdělávat veřejnost. Rozhovor vedla Magda Hlaváčková.

 

CELÁ ZPRÁVA

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Kateřina Šedá. Čestné uznání poroty letos obdržel starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Ceny byly předány v rámci společenského večera veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA dne 20. září 2017.

 

Celá ČR
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017

ČR: Charitativní sbírka POMOZTE DĚTEM oslaví v letošním ročníku významné dvacáté výročí. Protože Kuře, které je symbolem sbírky, by rádo slavilo v celé své kráse, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty, aby mohlo dál přinášet radost dětem i dospělým.

Celá ČR
Děti a mládež, Handicap, Ostatní
Co se děje
22.09.2017

ČR: Ve dnech 26. a 27. září slaví Audiolibrix své páté narozeniny. V souvislosti s tímto jubileem připravil akce, slevy i doprovodné soutěže. Co zákazníky čeká? Výhodné nákupy, snížená cena unikátního předplatného, vánoční dárky s předstihem i hra o slevy.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2017

PRAHA: V úterý 3. října proběhne v pražském kině Světozor slavnostní premiéra filmu Chlapi nepláčou, jednoho z nejvýraznějších snímků letošního MFF Karlovy Vary, oceněného Zvláštní cenou poroty. Slavnostní premiéry se zúčastní osobně režisér filmu Alen Drljević, střihač Vladimir Gojun a zástupci výjimečného hereckého týmu: Ermin Bravo, Boris Isaković a Sebastian Cavazza. Dramatický snímek vstoupí do českých kin ve čtvrtek 5. října, a to pod hlavičkou distribučního labelu KVIFF Distribution.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.09.2017