sobota
23. června 2018
Svátek slaví: Zdeňka
© bannerZávěrečná zpráva festivalu Open House 2017

PRAHA: Open House Praha, z. ú. je nepolitická nezisková organizace, která uspořádala v roce 2015 první ročník festivalu otevřených budov. Praha se tak připojila ke světovým metropolím, které zdarma jednou za rok otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné budovy a prostory široké veřejnosti. Koncept Open House oslovil i Pražany a už během prvního ročníku zájem veřejnosti předčil naše očekávání a s dalšími dvěma ročníky narůstá. 

Autor článku: 
luk

Třetí ročník festivalu se v Praze konal během víkendu 13. – 14. května 2017 a běžně nepřístupnými budovami prošlo více než 43 300 návštěv.

Návštěva známých staveb, které někteří lidé dennodenně míjejí ve svém okolí, vytváří příležitost pro setkání architektů a laické veřejnosti a posiluje vztah veřejnosti k místu, kde bydlí, k architektuře a veřejnému prostoru. Právě bezprostřední znalost architektury je nutná k tomu, aby lidé měli zájem podílet se na utváření svého města. Patronkou pražského festivalu je od prvního ročníku světoznámá architektka českého původu Eva Jiřičná, která nás s Londýnem, v němž žije, pomyslně propojuje. Stála u počátků londýnského festivalu Open House a více než 20 let byla členkou jeho správní rady. Do tištěného katalogu nám Eva Jiřičná poskytla rozhovor o začátcích Open House v Londýně, jejím působení v organizaci, a o tom, jak je důležité poznávat budovy, mít možnost je vidět zevnitř a v tomto směru vzdělávat veřejnost. Rozhovor vedla Magda Hlaváčková.

 

CELÁ ZPRÁVA

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018
 
VÍDEŇ: Ve středu 20. června proběhla v prostorách Českého centra ve Vídni tisková konference pro rakouské novináře, v rámci níž byla prezentována nabídka Kraje Vysočina a Telče v oblasti cestovního ruchu se zaměřením na památky UNESCO. Masarykova univerzita představila své vzdělávací kurzy pro rakouské seniory, které má v plánu realizovat na Vysočině ve svém telčském universitním centru.
Kraj Vysočina, zahraničí
Cestovní ruch, Senioři, Památky, Vzdělávání
Co se děje
21.06.2018