ČR: Cílem rozbíhajícího se projektu Artslexikonu je vytvořit dosud chybějící slovník, který by pokrýval a terminologicky sjednocoval oblast uměleckého managementu, marketingu v oblasti umění a kultury, podnikání v oblasti kultury, financování kultury a umění, oblast kulturní krajiny, oblast kulturního turismu či multikulturní problematiky.
Jako analogické WikiProjekty (např. právnický Iuridictum či lékařská WikiSkripta) se snaží o vytvoření prostoru pro kooperativní tvorbu a o využití potřeby tvůrčí činnosti, jež jsou vlastní většině normálních lidí. Rádi bychom uvítali jak připomínky ke stávající podobě i heslům, tak náměty, tak i příspěvky členů internetové komunity, zájemců z řad studentů i široké odborné veřejnosti.
Za řešitelský kolektiv, Eva Heřmanová
OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska.
BRNO: Výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě představuje fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin a později samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum. Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.