neděle
18. listopadu 2018
Svátek slaví: Romana
Pozvánka na konferenci
© Institut pro památky a kulturu, o.p.s.Zajímavý doprovodný program na konferenci PROPAMÁTKY

LOMNICE NAD POPELKOU: Konferenci PROPAMÁTKY – obnova a využívání textilek doplní jako každý rok bohatý doprovodný program. Účastnit se jej mohou všichni registrovaní účastníci. Až do 23. října je možné využít prodloužené výhodné registrace. Konference se uskuteční v Lomnici nad Popelkou.

 

Autor článku: 
luk

Ve čtvrtek 8. listopadu po hlavním konferenčním dni je připravena komentovaná procházka po památkách města Lomnice nad Popelkou, kterou povede znalkyně místní historie a kronikářka města Lenka Morávková. Večer se uskuteční přímo v prostorách Továrny Mastných neformální společenské setkání doplněné prezentací partnera akce G4D s. r. o., jenž se specializuje na 3D skenování a další techniky sběru a zpracování 3D dat. Využijte ojedinělou příležitost vidět a zkusit si na vlastní kůži některé z jejich výstupů. V nočních hodinách je možné zúčastnit se unikátní prohlídky celé Továrny Mastných s komentářem majitele Pavla Doležala a historičky Dany Grabcové.

Pátek 9. listopadu bude tradičně patřit exkurzím po textilkách v Libereckém kraji. Výlet s výkladem, jehož hlavní část zajistí Lukáš Beran z Výzkumného centra průmyslového dědictví při Fakultě architektury ČVUT, povede z Lomnice nad Popelkou přes Semily, Železný Brod a Smržovku do Liberce. Po cestě jsou domluvené ukázky či prohlídky továren, které stále slouží svému účelu, ale i takových, jež mají zcela nové využití. Navštíveny budou i objekty, které na adekvátní využití sice stále čekají, ale jsou zajímavé svou historií či architekturou.
Exkurze a s ní i celá konference skončí v Liberci v bývalé apretuře a barevně Otto Stadlera, jejíž objekt byl konvertován na restauraci. Po prohlídce budou mít účastníci možnost zůstat v jejích prostorách při neformálním posezení.

Doprovodný program je zdarma pro všechny účastníky konference a také členy Klubu PROPAMÁTKY, kteří podporují práci naší redakce. Aktuální informace sledujte na stránkách KONFERENCE a na FACEBOOKUZprávu o programu si můžete přečíst ZDE.

 

Související články: 

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Tento týden proběhlo v Plzni udílení cen Ladislava Sutnara za rok 2018. Cenu, určenou významným uměleckým a pedagogickým osobnostem, organizacím či školám, které se zasazují o výrazný přínos světu umění a designu, vyhlašuje každý rok Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Navazuje tak na umělecký odkaz plzeňského rodáka a světově uznávaného česko-amerického designéra Ladislava Sutnara.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
16.11.2018

ČR: Nová pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, česko-slovenská koprodukční pohádka oceňovaného režiséra Petera Bebjaka, rodinná filmová komedie Víta Karase i nová pohádka pro sluchově hendikepované děti. Česká televize ve svém vánočním vysílání nabídne také premiéru svého Českými lvy ověnčeného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land. Chybět nebude ani vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Silvestrovská noc bude poctou Václavu Neckářovi.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
16.11.2018

OLOMOUC:  Muzeum umění Olomouc rozjelo ve spolupráci s režisérem Petrem Zelenkou projekt Vary(ace), který umožnil třem amatérským filmovým štábům natáčet krátkometrážní hraný film s profesionály – herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Pavlem Liškou a Barborou Polákovou, kameramanem Janem Malířem, skladatelem Janem P. Muchowem a dalšími umělci.

Olomoucký kraj
Živé umění
Co se děje
15.11.2018

ZLÍN: Nejen dotaci na provoz Filharmonie Bohuslava Martinů v příštím roce, ale také poskytnutí podpory na nákup hudebních nástrojů pro tento profesionální orchestr doporučuje Rada Zlínského kraje ke schválení krajskému zastupitelstvu, které bude zasedat v prosinci.

Zlínský kraj
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
15.11.2018