středa
16. ledna 2019
Svátek slaví: Ctirad
Pozvánka na konferenci
© Institut pro památky a kulturu, o.p.s.Zajímavý doprovodný program na konferenci PROPAMÁTKY

LOMNICE NAD POPELKOU: Konferenci PROPAMÁTKY – obnova a využívání textilek doplní jako každý rok bohatý doprovodný program. Účastnit se jej mohou všichni registrovaní účastníci. Až do 23. října je možné využít prodloužené výhodné registrace. Konference se uskuteční v Lomnici nad Popelkou.

 

Autor článku: 
luk

Ve čtvrtek 8. listopadu po hlavním konferenčním dni je připravena komentovaná procházka po památkách města Lomnice nad Popelkou, kterou povede znalkyně místní historie a kronikářka města Lenka Morávková. Večer se uskuteční přímo v prostorách Továrny Mastných neformální společenské setkání doplněné prezentací partnera akce G4D s. r. o., jenž se specializuje na 3D skenování a další techniky sběru a zpracování 3D dat. Využijte ojedinělou příležitost vidět a zkusit si na vlastní kůži některé z jejich výstupů. V nočních hodinách je možné zúčastnit se unikátní prohlídky celé Továrny Mastných s komentářem majitele Pavla Doležala a historičky Dany Grabcové.

Pátek 9. listopadu bude tradičně patřit exkurzím po textilkách v Libereckém kraji. Výlet s výkladem, jehož hlavní část zajistí Lukáš Beran z Výzkumného centra průmyslového dědictví při Fakultě architektury ČVUT, povede z Lomnice nad Popelkou přes Semily, Železný Brod a Smržovku do Liberce. Po cestě jsou domluvené ukázky či prohlídky továren, které stále slouží svému účelu, ale i takových, jež mají zcela nové využití. Navštíveny budou i objekty, které na adekvátní využití sice stále čekají, ale jsou zajímavé svou historií či architekturou.
Exkurze a s ní i celá konference skončí v Liberci v bývalé apretuře a barevně Otto Stadlera, jejíž objekt byl konvertován na restauraci. Po prohlídce budou mít účastníci možnost zůstat v jejích prostorách při neformálním posezení.

Doprovodný program je zdarma pro všechny účastníky konference a také členy Klubu PROPAMÁTKY, kteří podporují práci naší redakce. Aktuální informace sledujte na stránkách KONFERENCE a na FACEBOOKUZprávu o programu si můžete přečíst ZDE.

 

Související články: 

Mohlo by vás také zajímat...

LIBERECKÝ KRAJ: Kraj v loňském roce připravil pro žáky základních škol Libereckého kraje výtvarnou soutěž propojující významné výročí se správným nakládáním s odpady, nazvanou „Republice k narozeninám“. Děti vytvářely z recyklovatelného materiálu libovolnou verzi státního znaku od založení samostatné Československé republiky v roce 1918.

Liberecký kraj
Děti a mládež, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.01.2019

ČR: Rod Gallasů a Clam-Gallasů, který je spojován s oblastí severních Čech, se stal tématem letošního roku 2019, které vyhlásil Národní památkový ústavProjekt zahájí v březnu 2019 v Nosticově paláci. Stěžejními objekty v rámci Národního památkového ústavu budou hrad a zámek Frýdlanthrad Grabštejn a zámek Lemberk s akcemi konanými v průběhu celé sezony včetně Hradozámecké noci – ta bude mít celodenní pojetí s postupným zapojením výše popsaných objektů, přičemž stěžejní program – večer a noc, bude na Grabštejně. 

Celá ČR, Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
15.01.2019

KARLOVY VARY:  Ve foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje právě probíhá výstava s názvem „100 let proměn hranic našich regionů“. Jejím cílem je představit široké veřejnosti historii reforem územně správního členění státu, a to prostřednictvím panelů, na nichž jsou zobrazeny nejenom historické, ale také nově vytvořené unikátní mapy.

Celá ČR, Karlovarský kraj
Ostatní
Co se děje
15.01.2019

ČR: Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.01.2019