pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Logo
© Archiv knihovnyZ našeho kraje na světové nebe

HRADEC KRÁLOVÉ: Již tradičně byla v listopadu minulého roku vyhlášena na Královéhradecké knihovnické konferenci regionální kampaň, která se tentokrát zabývá osobnostmi Královéhradeckého kraje. Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové se samozřejmě připojila. Po celý rok si bude spolu se svými návštěvníky připomínat spisovatele, básníky, malíře, sochaře, vlastence, vynálezce, fotografy, novináře a další významné veličiny, které zasáhly nejen do kulturního či politického života regionu, ale velmi často přesáhly nejen hranice českých zemí, ale i Evropy.

Autor článku: 
Vladimíra Buchtová/jal

"Chceme připomenout prostřednictvím přednášek, výstav a dalších projektů nejen hvězdy, které září na našem kulturním nebi trvale a jasně, ale hlavně ty, na něž se neprávem zapomnělo, anebo si je připomínáme pouze zřídka. Každé dva měsíce se zaměříme na charakteristickou skupinu osobností a pokusíme se Vám ji přiblížit v co nejširším kontextu. Průběžně se však seznámíte i s osobnostmi dalšími, " uvedla mluvčí knihovny Vladimíra Buchtová a dodala: "S připravovanými a proběhlými akcemi, či s dalšími medailonky významných lidí Vás bude průběžně seznamovat zpravodaj pro širokou veřejnost Občasník X, stejně jako knihovnicko-informační zpravodaj U nás. Chcete-li se dovědět o dalších osobnostech z kraje, můžete využít naši databázi Regionální osobnosti. Ve studovně v 5. NP máte rovněž k dispozici obsáhlý fond regionální literatury, v elektronické podobě najdete díla mnohých regionálních osobností také v Digitální knihovně SVK HK.
Regionální kampaň logicky navazuje na celostátní kampaň – Vzdělávání v knihovnách.

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020