pátek
21. září 2018
Svátek slaví: Matouš
Muzikanti z Jižních Čech
© Archiv kapelyX.ročník Heřmanické dechovky

DOLNÍ HEŘMANICE: Obec Dolní Heřmanice u Velkého Meziříčí /ZR/ pořádá oblíbený festival dechových hudeb, jubilejní X. ročník Heřmanické dechovky, který se uskuteční v přírodním zastřešeném areálu za každého počasí, v sobotu dne 11.8.2018 od 15 do 22,00 hodin. Pořadem bude provázet Karel Hegner z Brna a představí tyto dechové kapely: Veselku Ladislava Kubeše, DH z Rakouska, Muzikanty z Jižních Čech, domácí Muzikanty Ladislava Prudíka a moravskou DH Túfaranku ze Šakvic.

Občerstvení zajištěno, vstupné 150,-Kč.

11.08.2018
15:00 - 22:00
Autor článku: 
Heřmanická dechovka

Mohlo by vás také zajímat...

KUTNÁ HORA: Se skvělým úspěchem kutnohorského Českého muzea stříbra, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, se seznámili krajští radní na svém posledním jednání. „Muzeum získalo ocenění Certifikát výjimečnosti za rok 2018, které uděluje největší cestovatelský web na světě TripAdvisor. Bylo mu uděleno za hlavní expozice v objektu Hrádek, které byly nepřetržitě po dobu pěti let vysoce hodnoceny návštěvníky,“ informoval radní pro oblast kultury Karel Horčička (ČSSD).

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2018

TELČ: Již třetím rokem je telčské pracoviště Národního památkového ústavu zapojeno do řešení projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši. V rámci jeho plnění se ve dnech 24. – 26. září 2018 v Lannerově domě v Telči uskuteční mezinárodní konference Řád a město, řád a jeho mecenáši, která bude tlumočená a veřejnosti volně přístupná po předchozí rezervaci.

 

Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Pozvánky na akce, Co se děje
18.09.2018

PRAHA: VLTAVAN ČECHY – svaz vltavanských spolků - pořádá akci „Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety“. Projekt zahájil 17. 9. 2018 u železničního mostu na Rašínově nábřeží, kam připlula replika výletní dřevěné lodi – šífu, tzv. „šenáku“, ze smíchovského přístavu k pontonu u Výtoně. Členové Vltavanu se tak připojují k oslavám "osmičkových" výročí.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Pozvánky na akce, Co se děje
18.09.2018

ČR: Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pořádá již 22. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. V centru jejich zájmu jsou především uživatelé knihoven, ovšem letos pro každou cílovou skupinu připraví jiný program. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.09.2018