pátek
16. listopadu 2018
Svátek slaví: Otmar
Muzikanti z Jižních Čech
© Archiv kapelyX.ročník Heřmanické dechovky

DOLNÍ HEŘMANICE: Obec Dolní Heřmanice u Velkého Meziříčí /ZR/ pořádá oblíbený festival dechových hudeb, jubilejní X. ročník Heřmanické dechovky, který se uskuteční v přírodním zastřešeném areálu za každého počasí, v sobotu dne 11.8.2018 od 15 do 22,00 hodin. Pořadem bude provázet Karel Hegner z Brna a představí tyto dechové kapely: Veselku Ladislava Kubeše, DH z Rakouska, Muzikanty z Jižních Čech, domácí Muzikanty Ladislava Prudíka a moravskou DH Túfaranku ze Šakvic.

Občerstvení zajištěno, vstupné 150,-Kč.

11.08.2018
15:00 - 22:00
Autor článku: 
Heřmanická dechovka

Mohlo by vás také zajímat...

DĚČÍN, ČR: Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlásily XXII. ročník literární soutěže „Literární cena Vladimíra Vokolka 2018“. Letošní ročník má uzávěrku 16. prosince 2018 (neděle) a slavnostní vyhlášení výsledků s předáním tištěného sborníku je plánováno na únor, příp. březen roku 2019.

Celá ČR, Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
08.11.2018

BROUMOV:  O různých podobách hrdinství a odvahy se 6. a 7. listopadu diskutovalo v broumovském klášteře. Pátý ročník Broumovských diskusí přivítal v klášterním Dřevníku jedenáct hostů, čtyři moderátory a dvoudenní program konference si přišlo vyslechnout přes osm set návštěvníků z celé republiky. Kdo je pro nás hrdina? Jak se liší hrdinství každodenní a „velké“? Jak hrdiny ocenit a jak si je připomínat? Jak vnímají hrdinství Češi? Kdo je hrdina pro mladou generaci? Jsou novodobými hrdiny sportovci? K čemu nám v dnešní společnosti chybí odvaha? Tyto a mnohé další otázky zněly v úterý a ve středu sálem Dřevník, který hostil 5. Broumovské diskuse.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
08.11.2018

PLZEŇ: Již 26. ročník festivalu francouzské kultury Bonjour Plzeň nabízí od 2. 11. 2018  kulturu i tradiční francouzské pokrmy. Letos se koná nejen v prostorách Alliance Française de Plzeň, která je pořadatelem celého festivalu, ale také v prostorách místních kulturních aktérů, jež se podílejí na kulturním programu.

Plzeňský kraj
Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Co se děje
05.11.2018

TEREZÍN: Památník Terezín vyhlašuje XXV. ročník literární a XXIII. ročník výtvarné soutěže - Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem Jsem tu bez rodiny. Do účasti v soutěži se mohou zapojit žáci základních a středních škol, gymnázií a učilišť, přičemž počet zasílaných děl z jedné školy není nijak omezen. 

Ústecký kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.11.2018