čtvrtek
23. listopadu 2017
Svátek slaví: Klement
Cimbálová muzika Dušana Kotlára
© NOLWine Festival s muzikou Dušana Kotlára

JIČÍN: Druhý ročník Jičínského Wine Festivalu, který se koná v sobotu 23. září od 10.00 hod. na nádvoří Valdštejnského zámku v Jičíně.

14.09.2017
Autor článku: 
NOL

Koncem léta se na nádvoří Valdštejnského zámku v Jičíně uskuteční již druhý ročník Jičínského Wine Festivalu. Jeho cílem je vytvořit příjemnou atmosféru v našem městě a přilákat širokou veřejnost na ochutnávku vína z různých vinařství. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na vinaře z Čech (Mělník, Kutná Hora) a Moravy (Čejkovice, Žerotín, Blatnička atd.). Na nádvoří zámku nebude chybět burčák a zároveň se budou podávat výtečné delikatesy hodící se k vínu přímo z rukou mistrů svého oboru.

V rámci doprovodného programu na hlavním pódiu vystoupí Cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce, která měla v loňském roce velký úspěch.

www. jicinzije.cz/wine-festivaly

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Potkali se v Baletním studiu při Moravském divadle v Olomouci. On, baletní mistr a pedagog, který ztvárnil desítky rolí a procestoval celý svět. A ona, pětiletá dívenka z umělecky založené rodiny. Byl z toho okamžitě úspěch a vítězství v soutěži Baletní mládí Praha.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění
Co se děje
22.11.2017

LIBEREC: Čtení je pro většinu lidí se sluchovým handicapem náročnou a neoblíbenou disciplínou. Krajská vědecká knihovna v Liberci chce vydáním „znakoknihy“ přispět k rozvoji čtenářství i českého znakového jazyka. Zájemci si ji budou moci přečíst a prohlédnout na webových stránkách knihovny. Slavnostní křest knihy Lucie Seifertové Český ráj a jeho tajemství proběhne ve středu 22. 11. od 15 hodin v prostorách liberecké radnice.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Handicap
Pozvánky na akce, Co se děje
22.11.2017

PRAHA: Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha v roce 2018 uzavře dvouletý cyklus Dvořákových kantátových a oratorních děl, kterým dominuje síla lidského hlasu. 15. září tak ve Dvořákově síni Rudolfina zazní Dvořákovo monumentální oratorium Svatá Ludmila. Vstupenky je možné od 21. listopadu zakoupit za zvýhodněné vánoční ceny od 490 Kč. Ceny jsou platné do 31. prosince.

Hl. m. Praha
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.11.2017

OPAVA: Oddělení audiovizuální tvorby pořádá 23. listopadu konferenci Proměny dramaturgie. Akce, kterou podpořilo Ministerstvo kultury, proběhne v aule Fakulty veřejných politik. Téma letošního ročníku zní: pedagogická východiska dramaturgie. Do Opavy tak přijedou špičkoví aktivní dramaturgové, kteří zároveň působí jako pedagogové na FAMU, JAMU, FAMO i VŠMU v Bratislavě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
20.11.2017