neděle
17. února 2019
Svátek slaví: Miloslava
© archiv pořadateleV Plzni začne první ročník Veletrhu vzdělávání, her a hraček zaměřený na netradiční vzdělávání

PLZEŇ: Pilotní projekt spolků Nošenky z Plzně a Otevřeno má za cíl nabídnout rodičům přehled o možnostech a nabídce škol a školek v Plzni a Plzeňském kraji, které stavějí výchovu a vzdělávání na principech montessori či waldorfské pedagogiky, vzdělávají v anglickém či německém jazyce nebo formující děti respektujícím způsobem a individuálním přístupem v přírodě či menších skupinách.

od 18.01.2019 do 19.01.2019
Autor článku: 
TZ/klapka

Veletrh vzdělávání má nabídnout rodičům pro lepší orientaci v této problematice ucelené informace. Zároveň chce informovat a propojit studenty Pedagogické fakulty ZČU a dalších pedagogických SŠ a VOŠ, nebo absolventy rekvalifikačních oborů chůva či asistent pedagoga, s potenciálními zaměstnavateli a umožnit jim navázání spolupráce i v oblasti ročníkových a diplomových prací, praxí a stáží. V neposlední řadě pak pomoci menším školám, školkám a vzdělávacím institucím představit široké veřejnosti svou práci a přínos, a pomoci nově vznikajícím subjektům s propagací a lepší konkurenceschopností.

Akce bude doprovázena prezentací výrobců ekologických her a hraček, besedami o různých typech vzdělávacích přístupů a směrů, přednáškami a workshopy na témata respektující komunikace, unschooling (sebeřízené vzdělávání), výukové programy v oblasti environmentu, globální výchovy či výchovy ke zdraví. Rodiče s dětmi se budou moci zúčastnit praktických workshopů pořádaných studenty FPE ZČU, např. zdravé pohybové aktivity, zpívánky nebo chemie a věda hrou.

Pro děti MŠ a ZŠ je připraven doprovodný program Nebojte se tmy, s besedou se zrakově handicapovanou lektorkou a interaktivními aktivitami pro lepší představu, prožitek a pochopení tohoto handicapu.

Myšlenka Veletrhu vzdělávání vznikla na základě velké poptávky ze strany rodičů předškolních dětí, hledajících informace o vhodné předškolní výchově a školním vzdělávání v Plzni a Plzeňském kraji a zároveň poptávky studentů a absolventů pedagogických škol, seznámit se se svými budoucími zaměstnavateli.

Akce se uskuteční na adrese Husova 1777/14, 301 00 Plzeň

https://www.facebook.com/veletrhvzdelavaniplzen

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad. Nominace zasílejte do 31. března 2019!

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.02.2019

OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Kraj se stal absolutním vítězem VII. ročníku ankety Kraj mého srdce. Letos zvítězil hned v pěti kategoriích z deseti vyhlášených – Letní dovolená, Pěší turistika, Folklor a tradice, Cykloturistika a Výlety s dětmi.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.02.2019

BRNO: Výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě představuje fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin a později samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum. Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
14.02.2019