sobota
20. července 2019
Svátek slaví: Ilja
© archiv pořadateleV Plzni začne první ročník Veletrhu vzdělávání, her a hraček zaměřený na netradiční vzdělávání

PLZEŇ: Pilotní projekt spolků Nošenky z Plzně a Otevřeno má za cíl nabídnout rodičům přehled o možnostech a nabídce škol a školek v Plzni a Plzeňském kraji, které stavějí výchovu a vzdělávání na principech montessori či waldorfské pedagogiky, vzdělávají v anglickém či německém jazyce nebo formující děti respektujícím způsobem a individuálním přístupem v přírodě či menších skupinách.

od 18.01.2019 do 19.01.2019
Autor článku: 
TZ/klapka

Veletrh vzdělávání má nabídnout rodičům pro lepší orientaci v této problematice ucelené informace. Zároveň chce informovat a propojit studenty Pedagogické fakulty ZČU a dalších pedagogických SŠ a VOŠ, nebo absolventy rekvalifikačních oborů chůva či asistent pedagoga, s potenciálními zaměstnavateli a umožnit jim navázání spolupráce i v oblasti ročníkových a diplomových prací, praxí a stáží. V neposlední řadě pak pomoci menším školám, školkám a vzdělávacím institucím představit široké veřejnosti svou práci a přínos, a pomoci nově vznikajícím subjektům s propagací a lepší konkurenceschopností.

Akce bude doprovázena prezentací výrobců ekologických her a hraček, besedami o různých typech vzdělávacích přístupů a směrů, přednáškami a workshopy na témata respektující komunikace, unschooling (sebeřízené vzdělávání), výukové programy v oblasti environmentu, globální výchovy či výchovy ke zdraví. Rodiče s dětmi se budou moci zúčastnit praktických workshopů pořádaných studenty FPE ZČU, např. zdravé pohybové aktivity, zpívánky nebo chemie a věda hrou.

Pro děti MŠ a ZŠ je připraven doprovodný program Nebojte se tmy, s besedou se zrakově handicapovanou lektorkou a interaktivními aktivitami pro lepší představu, prožitek a pochopení tohoto handicapu.

Myšlenka Veletrhu vzdělávání vznikla na základě velké poptávky ze strany rodičů předškolních dětí, hledajících informace o vhodné předškolní výchově a školním vzdělávání v Plzni a Plzeňském kraji a zároveň poptávky studentů a absolventů pedagogických škol, seznámit se se svými budoucími zaměstnavateli.

Akce se uskuteční na adrese Husova 1777/14, 301 00 Plzeň

https://www.facebook.com/veletrhvzdelavaniplzen

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: 22. července, začíná v USA, v Západní Virginii, 24. Jamboree – celosvětové skautské setkání. Z Česka na něj zamíří bezmála pět set skautů skautek, tedy nejpočetnější česká výprava všech dob. Historicky největší bude ale i samotné Jamboree, celkem se na akci chystá na pětačtyřicet tisíc skautů a skautek ze sto padesáti zemí světa. Společně vytvoří tábor zhruba o velikosti města Mladá Boleslav.

 

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
19.07.2019

ČR: Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již podesáté soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2019. Záštitu nad soutěží převzal Svaz měst a obcí ČR. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2019

OLOMOUC: Sdružení knihoven ČR a Ústřední knihovnická rada ČR pořádají konferenci: Knihovny současnosti 2019, která se bude konat pod záštitou doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D. a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Letošním mottem akce je 1919 - 2019 = KNIHOVNY, kterým reflektujeme stoleté výročí vzniku knihovního zákona.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.07.2019

ČR: Institut pro památky a kulturu, provozovatel redakce PROPAMÁTKY, se v červnu 2019 stal oficiálním členem Europa Nostra. Evropská síť sdružuje více než 250 neziskových organizací a dlouhodobě upozorňuje na hodnoty a význam kulturního dědictví.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
18.07.2019