sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: Marcela
© archiv pořadateleV Plzni začne první ročník Veletrhu vzdělávání, her a hraček zaměřený na netradiční vzdělávání

PLZEŇ: Pilotní projekt spolků Nošenky z Plzně a Otevřeno má za cíl nabídnout rodičům přehled o možnostech a nabídce škol a školek v Plzni a Plzeňském kraji, které stavějí výchovu a vzdělávání na principech montessori či waldorfské pedagogiky, vzdělávají v anglickém či německém jazyce nebo formující děti respektujícím způsobem a individuálním přístupem v přírodě či menších skupinách.

od 18.01.2019 do 19.01.2019
Autor článku: 
TZ/klapka

Veletrh vzdělávání má nabídnout rodičům pro lepší orientaci v této problematice ucelené informace. Zároveň chce informovat a propojit studenty Pedagogické fakulty ZČU a dalších pedagogických SŠ a VOŠ, nebo absolventy rekvalifikačních oborů chůva či asistent pedagoga, s potenciálními zaměstnavateli a umožnit jim navázání spolupráce i v oblasti ročníkových a diplomových prací, praxí a stáží. V neposlední řadě pak pomoci menším školám, školkám a vzdělávacím institucím představit široké veřejnosti svou práci a přínos, a pomoci nově vznikajícím subjektům s propagací a lepší konkurenceschopností.

Akce bude doprovázena prezentací výrobců ekologických her a hraček, besedami o různých typech vzdělávacích přístupů a směrů, přednáškami a workshopy na témata respektující komunikace, unschooling (sebeřízené vzdělávání), výukové programy v oblasti environmentu, globální výchovy či výchovy ke zdraví. Rodiče s dětmi se budou moci zúčastnit praktických workshopů pořádaných studenty FPE ZČU, např. zdravé pohybové aktivity, zpívánky nebo chemie a věda hrou.

Pro děti MŠ a ZŠ je připraven doprovodný program Nebojte se tmy, s besedou se zrakově handicapovanou lektorkou a interaktivními aktivitami pro lepší představu, prožitek a pochopení tohoto handicapu.

Myšlenka Veletrhu vzdělávání vznikla na základě velké poptávky ze strany rodičů předškolních dětí, hledajících informace o vhodné předškolní výchově a školním vzdělávání v Plzni a Plzeňském kraji a zároveň poptávky studentů a absolventů pedagogických škol, seznámit se se svými budoucími zaměstnavateli.

Akce se uskuteční na adrese Husova 1777/14, 301 00 Plzeň

https://www.facebook.com/veletrhvzdelavaniplzen

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019

PRAHA: Tuzemské začínající umělce bude na letošním ročníku Pražského Quadriennale reprezentovat kolektiv Intelektrurálně se svojí kurátorskou koncepcí nazvanou Praha není Česko. Expozice studentů Janáčkovy akademie múzických umění se věnuje tématu centralizace kulturní identity i umělecké tvorby a ztráty celonárodního kontextu. Více pohledů na české tradice, povahu nebo naturel i krajinu návštěvníkům studenti zprostředkují skrze sérii šesti výletů za hranice metropole.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Děti a mládež
Co se děje
18.04.2019