čtvrtek
22. března 2018
Svátek slaví: Leona
Obálka knihy
© Archiv nakladateleV nové detektivce děti odhalují Slizký případ

PRAHA-ČR: Nakladatelství Verzone vydává knížku pro děti autorky Jany Janíkové, napsanou podle scénáře stejnojmenného filmu Slizký případ z produkce studia Kouzelná animace. Poutavý příběh děti zavádí do Českého lesa, kde se stávají svědky napínavého detektivního pátrání.

Autor článku: 
Marcela Hančilová

V Českém lese se dějí nekalosti. Na místech činu zůstává podivný sliz. Vede tato stopa k pachateli? Nejsou lesní bytosti v nebezpečí? Vyšetřování se ujímá světoznámý detektiv Herkul. Podaří se mu za pomoci Skřipky a Bludníčka objasnit tajemný případ a zachránit kouzelný les?

Autorka Jana Janíková je zkušenou spisovatelkou a scenáristkou. Mezi její zfilmované počiny patří například scénář k televizní pohádce Dvanáct měsíčků či dramata Skrývačky a Trofej. „Psát příběh pro děti je radost a psát jej z prostředí lesa je radost dvojnásobná. Mám ráda les a své děti jsem učila znát jména stromů a zvířat, stavět chýše pro skřítky, stát na lesní pěšině a naslouchat. Snad i ony budou jednou tohle všechno předávat dál,“ uvedla Jana Janíková..

Stejnojmenný celovečerní film Slizký případ vzniká v produkci zlínského studia Kouzelná animace. Český les mohou zájemci objevovat také v podobě audioknihy, namluvené hercem Pavlem Vackem, či v mobilní aplikaci Slimy Case Game. Knižní formát umožňuje malým čtenářům vracet se k oblíbeným hrdinům a užívat si pátrání po tajemném pachateli v novém rytmu.

Kniha bude pokřtěna v rámci knižního festivalu literARTura 2018 v DBK Budějovická 1. března 2018 od 17 hodin za účasti autorky Jany Janíkové, ilustrátorky Elišky Chytkové a samotného velkého detektiva Herkula.

Devátý ročník knižního festivalu literARTura 2018, který se koná od 26. 2. do 18. 3. v DBK Budějovická, přináší i několik novinek, jako je například knižní bazar nebo den s anglickými knížkami pro děti. A samozřejmě, jako každý rok, oblíbené dětské workshopy. Na pultu festivalového knihkupectví v –1. patře DBK najdou návštěvníci novou detektivku Slizký případ a řadu dalších oblíbených dětských knížek.

Mohlo by vás také zajímat...

PÍSEK: Město Písek se sponzorsky podílelo na vzniku dokumentárního cyklu České houslové legendy, který na ČT art představí světově proslulou tzv. českou houslovou školu a připomene její význam v dějinách hudby. Cyklus známého houslisty Pavla Šporcla mapuje historii hry na housle v českých zemích, celosvětový úspěch našich houslistů a jejich učitelů i vliv české školy na vývoj houslové hry ve světě.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.03.2018

ČR: Česká republika má nejhustší síť veřejných knihoven na světě, kterou ročně navštíví téměř 24 milionů čtenářů a návštěvníků. Jaká bude jejich budoucnost ve věku špičkových informačních technologií? Odpovědi na tyto otázky budou hledat účastníci kulatých stolů po celé České republice.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Nepřehlédněte
22.03.2018

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Za zhruba 1,6 milionu korun chce kraj nakoupit 14 uměleckých děl, které by měly obohatit sbírky Galerie Středočeského kraje (GASK). Na pořízení prací současných autorů může významně přispět ministerstvo kultury z evropských fondů.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
22.03.2018

JIHLAVA: Nenápadný kamenný most u Henčova je nepoužívaná a takřka zapomenutá stavba, má ale svoji historickou hodnotu. Mostek byl postaven v druhé polovině 18. století jako součást císařské silnice dodnes nazývané stará brněnská cesta. Až do předválečných let sloužil na hlavní spojnici mezi Jihlavou a Brnem.

Kraj Vysočina
Památky
Co se děje
22.03.2018