pátek
21. září 2018
Svátek slaví: Matouš
Obálka knihy
© Archiv nakladateleV nové detektivce děti odhalují Slizký případ

PRAHA-ČR: Nakladatelství Verzone vydává knížku pro děti autorky Jany Janíkové, napsanou podle scénáře stejnojmenného filmu Slizký případ z produkce studia Kouzelná animace. Poutavý příběh děti zavádí do Českého lesa, kde se stávají svědky napínavého detektivního pátrání.

Autor článku: 
Marcela Hančilová

V Českém lese se dějí nekalosti. Na místech činu zůstává podivný sliz. Vede tato stopa k pachateli? Nejsou lesní bytosti v nebezpečí? Vyšetřování se ujímá světoznámý detektiv Herkul. Podaří se mu za pomoci Skřipky a Bludníčka objasnit tajemný případ a zachránit kouzelný les?

Autorka Jana Janíková je zkušenou spisovatelkou a scenáristkou. Mezi její zfilmované počiny patří například scénář k televizní pohádce Dvanáct měsíčků či dramata Skrývačky a Trofej. „Psát příběh pro děti je radost a psát jej z prostředí lesa je radost dvojnásobná. Mám ráda les a své děti jsem učila znát jména stromů a zvířat, stavět chýše pro skřítky, stát na lesní pěšině a naslouchat. Snad i ony budou jednou tohle všechno předávat dál,“ uvedla Jana Janíková..

Stejnojmenný celovečerní film Slizký případ vzniká v produkci zlínského studia Kouzelná animace. Český les mohou zájemci objevovat také v podobě audioknihy, namluvené hercem Pavlem Vackem, či v mobilní aplikaci Slimy Case Game. Knižní formát umožňuje malým čtenářům vracet se k oblíbeným hrdinům a užívat si pátrání po tajemném pachateli v novém rytmu.

Kniha bude pokřtěna v rámci knižního festivalu literARTura 2018 v DBK Budějovická 1. března 2018 od 17 hodin za účasti autorky Jany Janíkové, ilustrátorky Elišky Chytkové a samotného velkého detektiva Herkula.

Devátý ročník knižního festivalu literARTura 2018, který se koná od 26. 2. do 18. 3. v DBK Budějovická, přináší i několik novinek, jako je například knižní bazar nebo den s anglickými knížkami pro děti. A samozřejmě, jako každý rok, oblíbené dětské workshopy. Na pultu festivalového knihkupectví v –1. patře DBK najdou návštěvníci novou detektivku Slizký případ a řadu dalších oblíbených dětských knížek.

Mohlo by vás také zajímat...

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Lidé, kteří navštíví vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu, mohou dostat volnou vstupenku do vybraných objektů Středočeského kraje. Smlouvu o spolupráci a vzájemné propagaci schválili středočeští radní.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
20.09.2018

KUTNÁ HORA: Se skvělým úspěchem kutnohorského Českého muzea stříbra, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, se seznámili krajští radní na svém posledním jednání. „Muzeum získalo ocenění Certifikát výjimečnosti za rok 2018, které uděluje největší cestovatelský web na světě TripAdvisor. Bylo mu uděleno za hlavní expozice v objektu Hrádek, které byly nepřetržitě po dobu pěti let vysoce hodnoceny návštěvníky,“ informoval radní pro oblast kultury Karel Horčička (ČSSD).

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2018

ČR: V letošním roce slavíme stoleté výročí vzniku první Československé republiky. Jen o jeden rok méně bude řadě českých knihoven. Datují se totiž rokem 1919, kdy jeden z Masarykových tzv. osvětových zákonů uložil zakládání obecních knihoven. Tento zákon vyvolal doslova revoluci. Podle statistik Eurostatu je v zemích EU 63 tisíc knihoven, z toho 10 % funguje v ČR. I když současný zákon už povinnost zřizovat obecní knihovnu obcím neukládá, představují knihovny největší položku české kulturní infrastruktury (veřejných knihoven je více než 5 tisíc, muzeí je necelá pětistovka, divadel o něco méně než dvě stě). Nedivte se, že New York Times napsaly v roce 2016, že Česko je rájem knihoven.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Články a komentáře
20.09.2018

ČR: Ministerstvo kultury  vyhlašuje pro rok 2019 výběrová dotační řízení na projekty v těchto programech:

Celá ČR
Granty, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Nepřehlédněte
19.09.2018