pátek
14. prosince 2018
Svátek slaví: Lýdie
Obálka knihy
© Archiv nakladateleV nové detektivce děti odhalují Slizký případ

PRAHA-ČR: Nakladatelství Verzone vydává knížku pro děti autorky Jany Janíkové, napsanou podle scénáře stejnojmenného filmu Slizký případ z produkce studia Kouzelná animace. Poutavý příběh děti zavádí do Českého lesa, kde se stávají svědky napínavého detektivního pátrání.

Autor článku: 
Marcela Hančilová

V Českém lese se dějí nekalosti. Na místech činu zůstává podivný sliz. Vede tato stopa k pachateli? Nejsou lesní bytosti v nebezpečí? Vyšetřování se ujímá světoznámý detektiv Herkul. Podaří se mu za pomoci Skřipky a Bludníčka objasnit tajemný případ a zachránit kouzelný les?

Autorka Jana Janíková je zkušenou spisovatelkou a scenáristkou. Mezi její zfilmované počiny patří například scénář k televizní pohádce Dvanáct měsíčků či dramata Skrývačky a Trofej. „Psát příběh pro děti je radost a psát jej z prostředí lesa je radost dvojnásobná. Mám ráda les a své děti jsem učila znát jména stromů a zvířat, stavět chýše pro skřítky, stát na lesní pěšině a naslouchat. Snad i ony budou jednou tohle všechno předávat dál,“ uvedla Jana Janíková..

Stejnojmenný celovečerní film Slizký případ vzniká v produkci zlínského studia Kouzelná animace. Český les mohou zájemci objevovat také v podobě audioknihy, namluvené hercem Pavlem Vackem, či v mobilní aplikaci Slimy Case Game. Knižní formát umožňuje malým čtenářům vracet se k oblíbeným hrdinům a užívat si pátrání po tajemném pachateli v novém rytmu.

Kniha bude pokřtěna v rámci knižního festivalu literARTura 2018 v DBK Budějovická 1. března 2018 od 17 hodin za účasti autorky Jany Janíkové, ilustrátorky Elišky Chytkové a samotného velkého detektiva Herkula.

Devátý ročník knižního festivalu literARTura 2018, který se koná od 26. 2. do 18. 3. v DBK Budějovická, přináší i několik novinek, jako je například knižní bazar nebo den s anglickými knížkami pro děti. A samozřejmě, jako každý rok, oblíbené dětské workshopy. Na pultu festivalového knihkupectví v –1. patře DBK najdou návštěvníci novou detektivku Slizký případ a řadu dalších oblíbených dětských knížek.

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj podá žádost na ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán a starosta Vamberka Jan Rejzl.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
14.12.2018

USA, ČR: V českých kinech má drama Ondřeje Trojana před koncem roku na kontě na 90 tisíc diváků, na začátku roku příštího ho čeká americká premiéra. Ve dnech 9. až 12. ledna 2019 se uskuteční na festivalech v New Yorku a Palm Springs premiérové uvedení filmu Toman režiséra Ondřeje Trojana ve Spojených státech.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
14.12.2018

LIBEREC: Nejnavštěvovanějším objektem v Liberci je pochopitelně Ještěd. Město se však chlubí také jinými turistickými zajímavostmi. Ty nejkrásnější jsou k dosažení na ose tramvaje, která od Ještědského hřebene míří k úpatí Jizerských hor. Protějškem Ještědu jsou dvě nádherné zahrady - na konci tramvajové linky je zoo, o dvě stanice zpět botanická zahrada. Po dobu zimních měsíců jsou otevřeny seniorům zdarma.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
14.12.2018

LIBERECKÝ KRAJ: V Krajské vědecké knihovně v Liberci vyhlásili nejlepší knihovny kraje. Ceny pro nejlepší knihovny v kraji předali pořadatelé akce v úterý 11. prosince v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Nejlepšími se v tomto ročníku soutěže stali ve Svojkově, Albrechticích v Jizerských horách, Novém Městě pod Smrkem a v Košťálově.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2018