středa
8. dubna 2020
svátek slaví Ema
Obálka knihy
© Archiv nakladateleV nové detektivce děti odhalují Slizký případ

PRAHA-ČR: Nakladatelství Verzone vydává knížku pro děti autorky Jany Janíkové, napsanou podle scénáře stejnojmenného filmu Slizký případ z produkce studia Kouzelná animace. Poutavý příběh děti zavádí do Českého lesa, kde se stávají svědky napínavého detektivního pátrání.

Autor článku: 
Marcela Hančilová

V Českém lese se dějí nekalosti. Na místech činu zůstává podivný sliz. Vede tato stopa k pachateli? Nejsou lesní bytosti v nebezpečí? Vyšetřování se ujímá světoznámý detektiv Herkul. Podaří se mu za pomoci Skřipky a Bludníčka objasnit tajemný případ a zachránit kouzelný les?

Autorka Jana Janíková je zkušenou spisovatelkou a scenáristkou. Mezi její zfilmované počiny patří například scénář k televizní pohádce Dvanáct měsíčků či dramata Skrývačky a Trofej. „Psát příběh pro děti je radost a psát jej z prostředí lesa je radost dvojnásobná. Mám ráda les a své děti jsem učila znát jména stromů a zvířat, stavět chýše pro skřítky, stát na lesní pěšině a naslouchat. Snad i ony budou jednou tohle všechno předávat dál,“ uvedla Jana Janíková..

Stejnojmenný celovečerní film Slizký případ vzniká v produkci zlínského studia Kouzelná animace. Český les mohou zájemci objevovat také v podobě audioknihy, namluvené hercem Pavlem Vackem, či v mobilní aplikaci Slimy Case Game. Knižní formát umožňuje malým čtenářům vracet se k oblíbeným hrdinům a užívat si pátrání po tajemném pachateli v novém rytmu.

Kniha bude pokřtěna v rámci knižního festivalu literARTura 2018 v DBK Budějovická 1. března 2018 od 17 hodin za účasti autorky Jany Janíkové, ilustrátorky Elišky Chytkové a samotného velkého detektiva Herkula.

Devátý ročník knižního festivalu literARTura 2018, který se koná od 26. 2. do 18. 3. v DBK Budějovická, přináší i několik novinek, jako je například knižní bazar nebo den s anglickými knížkami pro děti. A samozřejmě, jako každý rok, oblíbené dětské workshopy. Na pultu festivalového knihkupectví v –1. patře DBK najdou návštěvníci novou detektivku Slizký případ a řadu dalších oblíbených dětských knížek.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

BRIXOVY DVORY: Ivo Stehlík je spisovatel, nakladatel, distributor knih a také někdejší dřevorubec. Se svou ženou žije ve starém statku u Volar na Šumavě. I v tomto zvláštním čase - stejně jako kdykoli předtím - využil velikonoční období nejen k fyzickému úklidu domu a jeho přípravě na svátky Kristova nanebevstoupení, ale především k úklidu své hlavy.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Ostatní
Články a komentáře
07.04.2020