neděle
22. září 2019
Svátek slaví: Darina
Uvědomění našeho bytí - sebehodnota a zbavení strachů
© Bc. Jarmila NovotnáUvědomění našeho bytí - sebehodnota a zbavení strachů

12.06.2019
17:30 - 19:30

HODONÍN: Městská knihovna Hodonín vás zve na přednášku, která se bude konat v rámci měsíce června, na téma uvědomění našeho bytí - sebehodnota a zbavení strachů.

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Plzeň si 17. listopadu 2019 připomene 30. výročí od událostí listopadu 1989 celodenním programem. Lidé se mohou těšit na besedy a rozhovory s pamětníky, výstavy, umělecké instalace na Anglickém nábřeží, vzpomínková setkání či koncert. Součástí programu bude rodinná soutěž, která nejmladší generaci přiblíží události před 30 lety. 

Plzeňský kraj
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Radní schválili návrh dohody mezi Středočeským krajem a kutnohorským arciděkanstvím o způsobu výkonu věcného břemene užívání zvonice, kde jsou umístěné zvony Michal, Ludvík a Barbora. Zvonice je majetkem kraje a zvony patří Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

 

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
18.09.2019

PLZEŇ: Pojem Vizuální smog je používán pro označení přiznané nevkusné reklamy, která podobně jako vzdušný smog dusí město a brání lidem volně dýchat, stejně jako městu se kvalitně rozvíjet. V mnoha městech po celé České republice vznikají iniciativy snažící se s touto situací ve svém okolí bojovat. Jednou z nich je i iniciativa Vizuální smog v Plzni v čele s Václavem Cinádrem, s kterým jsem o problematice nevkusné reklamy hovořila.

Celá ČR, Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Legislativa a ekonomika, Ostatní, Památky
Články a komentáře
18.09.2019

BRNO, ČR: Nová publikace je součástí mezinárodního projektu s názvem 30. výročí pádu železné opony, kterého se účastní Technické muzeum v Brně a Městské muzeum Horn v Rakousku. V listopadu brněnské muzeum otevře výstavu se shodným názvem publikace (Železná opona 1948-1989). V prostoru muzea postupně vyroste replika elektrifikované ostnaté zátarasy a také rotní signální stěny, které měly za úkol izolovat obyvatele tehdejší ČSSR před okolním světem a znemožnit tak emigraci za svobodou.

 

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.09.2019