čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
Laurinka
© ČTK



Unikátní zážitková roadshow k výročí vzniku Československa Zažijte to znovu! jede republikou

ČR: Už čtyřmi městy od začátku září projela a dalších osmnáct zastávek čeká unikátní zážitkovou a nekomerční roadshow Zažijte to znovu!, která vznikla k 100. výročí vzniku Československa. Všude, kde se "dobové městečko" s prvorepublikovou obecnou školou, kavárnou, spořitelnou, trafikou s unikátní 3D virtuální realitou a Laurinkou objevilo, zaznamenalo obrovský ohlas!

Autor článku: 
ČTK

Hodonín, Vysoké Mýto, Česká Třebová a Jihlava - to jsou místa, kterými už projekt Zažijte to znovu!, který vrací malé i velké návštěvníky o 100 let zpět, projel. Nyní v neděli 23. září to budou České Budějovice, které jsou pro historii vzniku Československa poměrně důležité, protože právě přes ně se T. G. Masaryk v prosinci 1918 už jako prezident vracel z exilu ve Švýcarsku do Prahy.

"Náš zážitkový park zájemci najdou v neděli od 14 do 20 hodin před českobudějovickým výstavištěm. Vstup je samozřejmě zdarma a záštitu nad projektem v jižních Čechách převzal jak Jihočeský kraj, tak i primátor města," řekl PR manažer projektu René Kekely, který hraje v projektu roli školníka. "Máme úžasné učitele, kteří se po městech různě střídají. Zatím to byli herci Petr Batěk a Ivan Vyskočil a také zpěvačka a herečka Renata Drössler. Na svou premiéru čeká ještě kantor, herec, moderátor a syn Jana Wericha - Jiří Werich Petrášek," podotkl PR manažer s tím, že v Budějovicích se návštěvníci mohou těšit na Petra Baťka, jako přísného, ale spravedlivého kantora v obecné škole. A dozvědí se tak nejenom něco o historii školství ale třeba i tajemství tehdejších fyzických trestů nechvalně proslulou rákoskou...

"Bylo to i pro mne velmi zajímavé zjištění. Scénář ke škole jsme dávali dohromady díky úzké spolupráci pražského Národního pedagogického Muzea Jana Ámose Komenského, které nám velmi pomohlo a maximálně vyšlo vstříc. O obecnou školu je při road show obrovský zájem a jak s nadsázkou říkáme - zažili jsme fronty na banány, na různé slevové akce a teď - i do naší školy," podotkl s úsměvem Petr Batěk.

Projekt byl také zaštítěn ministerstvem školství.

V prvorepublikové kavárně si zájemci mohou dát filtrovanou kávu, jak ji měl rád prezident Masaryk, nebo bábovku či koláčky podle receptury jeho maminky. Ve Spořitelně České zjistí zase historii a hodnotu peněz, v trafice se díky 3D prohlídce exkluzivně projdou místy, kde vznikala 1. republika a v Laurince najdou nádherného veterána i spoustu zajímavostí z historie naší první automobilky. K tomu patří i různé soutěže a na pódiu také bohatý hudební doprovodný program.

"Naším cílem bylo, aby si těch sto let zejména rodiče s dětmi, nebo prarodiče s vnuky, připomněli trošku jinak. A protože víme, že dnes zase až tak není poptávka po nějakém velkém vzdělávání, studiu nebo čtení, tak jsme to udělali za použití zážitku, což se ukázalo jako dobrý nápad, protože dneska zážitek je velmi moderní," dodal autor projektu Lukáš Nádvorník ze společnosti Media Park Praha.

Roadshow Zažijte to znovu! čekají ještě další zastávky, jejichž termíny a časy najdou zájemci na webu www.zazjitetoznovu.cz nebo na facebookové stránce projektu https://www.facebook.com/zazijtetoznovu/.

Na videích https://www.youtube.com/watch?v=ztMrCa0QUY4&feature=youtu.be a https://www.youtube.com/watch?v=vha86bGxAdQ pak mohou zájemci shlédnout sestřih toho nejzajímavějšího z dosud již uskutečněných akcích.

 

Zážitková šňůra skončí v Pardubicích v den 100. výročí vzniku Československa, tedy 28. října.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024