čtvrtek
23. května 2019
Svátek slaví: Vladimír
© logo univerzityUdálosti a akce Slezské univerzity v Opavě pro aktuální týden

OPAVA: V úterý 5. února, od 18 hodin, Katolická fara Hronov, přednáška vedoucího oboru Kulturní dramaturgie Hasana Zahiroviće na téma Madony Karla Čapka.

od 05.02.2019 do 22.02.2019
Autor článku: 
luk

 

Ve čtvrtek 7. února, od 17 hodin, Masarykova třída 37, místnost 211, Komentovaná prohlídka výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů. Pro přihlášení je nutné kontaktovat nás na e-mailu: hana.cerninova@fpf.slu.cz. Kapacita místností výstavy je omezená pro 15-20 lidí.

Ve čtvrtek 7. února, od 18 hodin, Gastrocentrum univerzitního areálu, Hradecká 17, Opava, Vína všech barev - přednáška spojená s degustací. Zájemci se mohou přihlásit na emailu. info@gastrocentrum.slu.cz nebo na tel. 608 720 910. Pořádá Ústav lázeňství, gastronomie a turismu.


Připravujeme:

Ve středu 13. února, od 19 hodin, Klub Art Obecního domu, Opava, První letošní Hovory s... studenta Jakuba Plaskury.

V pátek 22. února, od 19 hodin, Kulturní dům Družba, Karviná, Reprezentační ples fakulty.

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Organizace zastupující knihovny napříč Evropou (IFLA, LIBER, EBLIDA, Public Libraries 2030, SPARC Europe), připravily Knihovnický manifest pro Evropu, kterým žádají veřejnost a také kandidáty a poslance Evropského parlamentu o podporu. Viz jeho překlad ke stažení na http://koncepce.knihovna.cz/knihovnicky-manifest-pro-evropu/.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
22.05.2019

PRAHA: Veronika Hurdová, známá spíše pod jménem Krkavčí matka, se vepsala do povědomí čtenářů díky svému blogu, ve kterém otvírá témata, pro některé čtenáře kontroverzní. Vycházejí z jejího osobního života a bez obalu ve svých příspěvcích hovoří o vlastních prožitcích a názorech. Skrze ztrátu svého manžela během svého třetího těhotenství, otvírá například otázku smrti a její následné vypořádání se s ní. Činí ze smrti téma, o kterém je třeba mluvit. Nešetří také kritikou současného školství a přibližuje cestu stále více se rozrůstajícího domácího vzdělávání. Doposud jí vyšlo jedenáct knih, stále píše blog Krkavčí matka a jezdí po celé republice o svých názorech besedovat.

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Články a komentáře
21.05.2019