pátek
22. března 2019
Svátek slaví: Leona
Pozvánka k události
© NIPOSTýden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby! Letos už po sedmé.

ČR: Právě byla zahájena REGISTRACE sedmého ročníku projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden. PŘIDEJTE SE K NÁM!

od 20.05.2019 do 26.05.2019
Autor článku: 
Karolína Bulínová

KDO? VY! Organizátoři zajímavých kulturních akcí po celé České republice se i letos můžete zapojit do celostátního projektu, jehož cílem je podpořit nejrůznější aktivity v oblasti neprofesionálního umění a uměleckého vzdělávání.

JAK? Přihlaste svou akci na facebookovém profilu projektu nebo na webových stránkách https://www.amaterskatvorba.cz/2019.php?str=prihlaska
Díky Vám ožije ve dnech 20.–26. května 2019 Česká republika představeními, koncerty, výstavami, performancemi, semináři… zpěvem, tancem, slovem i výtvarnem… zkrátka uměním všeho druhu.

Záštitu nad ARTýdnem 2019 opět převzalo Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Česká komise pro UNESCO.

Tváří letošního ročníku se stal populární herec a moderátor Jan Rosák. Slavnostní koncert se již tradičně uskuteční v sále Martinů na HAMU v Praze dne 23. května v dopoledních hodinách.

 

Více na www.amaterskatvorba.cz

PŘIHLASTE SVOU AKCI A BUĎTE VIDĚT! Posílejte fotky či videa z příprav, vše zveřejníme na webových stránkách ARTýdne v sekci Představujeme, která je prostorem pro Vaši prezentaci!

Kontakt: Karolína Bulínová, bulinova@nipos-mk.cz, +420 778 702

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

LEDENICE: Loutky, modely lidových stavení, bytový textil, železné nástroje, povozy, saně, kočáry a řada dalších exponátů se vrátí do obnoveného depozitáře Jihočeského muzea v Ledenicích na Českobudějovicku. Stane se tak během první poloviny letošního roku.

Jihočeský kraj
Památky
Co se děje
21.03.2019

HRADENÍN: Zachránit pozdně gotickou baštu v areálu středověké tvrze v Hradeníně se rozhodli středočeští radní. Do konce letošního roku by měla mít novou střechu. Projekt je spolufinancovaný Ministerstvem kultury ČR a bude zařazen do Zásobníku projektů spolufinancovaných z EU/EHP a národních zdrojů. Z celkových nákladů na opravu ve výši 1,028 mil. korun tak Regionální muzeum v Kolíně získá na tuto akci přes 774 tisíc korun.

Středočeský kraj
Památky
Co se děje
21.03.2019

ÚSTÍ NAD LABEM: Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem vyhlašuje 9. ročník soutěže pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol (se studijním programem Výtvarná umění). Uzávěrka odevzdání projektů je 12. 4. 2019.

Celá ČR, Ústecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.03.2019

PRAHA: Přestože půjde o jubilejní pátý ročník Mezinárodního dne Romů (4. - 8. dubna), ponese se do jisté míry v pietním duchu. Důvodem je nedávný odchod nekorunované královny romské hudby Věry Bílé. Ta měla původně být tváří letošních oslav.

Hl. m. Praha
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.03.2019