čtvrtek
23. května 2019
Svátek slaví: Vladimír
Pozvánka k události
© NIPOSTýden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby! Letos už po sedmé.

ČR: Právě byla zahájena REGISTRACE sedmého ročníku projektu Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby s novým názvem ARTýden. PŘIDEJTE SE K NÁM!

od 20.05.2019 do 26.05.2019
Autor článku: 
Karolína Bulínová

KDO? VY! Organizátoři zajímavých kulturních akcí po celé České republice se i letos můžete zapojit do celostátního projektu, jehož cílem je podpořit nejrůznější aktivity v oblasti neprofesionálního umění a uměleckého vzdělávání.

JAK? Přihlaste svou akci na facebookovém profilu projektu nebo na webových stránkách https://www.amaterskatvorba.cz/2019.php?str=prihlaska
Díky Vám ožije ve dnech 20.–26. května 2019 Česká republika představeními, koncerty, výstavami, performancemi, semináři… zpěvem, tancem, slovem i výtvarnem… zkrátka uměním všeho druhu.

Záštitu nad ARTýdnem 2019 opět převzalo Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Česká komise pro UNESCO.

Tváří letošního ročníku se stal populární herec a moderátor Jan Rosák. Slavnostní koncert se již tradičně uskuteční v sále Martinů na HAMU v Praze dne 23. května v dopoledních hodinách.

 

Více na www.amaterskatvorba.cz

PŘIHLASTE SVOU AKCI A BUĎTE VIDĚT! Posílejte fotky či videa z příprav, vše zveřejníme na webových stránkách ARTýdne v sekci Představujeme, která je prostorem pro Vaši prezentaci!

Kontakt: Karolína Bulínová, bulinova@nipos-mk.cz, +420 778 702

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019

PRAHA: První mezinárodní divadelní organizace založená v Praze v roce 1929 letos slaví 90. výročí. V rámci oslav existence Mezinárodní loutkářská unie UNIMA se ve dnech 
od 6. do 8. června 2019 uskuteční mezinárodní konference, součástí oslav bude diskusní blok o vystavování loutek v rámci PQ Talks, vernisáž výstavy UNI…Co? UNIMA! a UNIMA Soirée v Říši loutek. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.05.2019

ČR: Ke svým čtenářům v těchto dnech zamířilo květnovo-červnové vydání slováckého dvouměsíčníku Malovaný kraj. Na titulní stranu obálky se dostal motiv z tradičních Koseckých písní v buchlovickém zámeckém parku. V samotném obsahu pak jistě mnohé zaujme rozsáhlý text o vojenském útvaru Slovácká brigáda.

Celá ČR, Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
23.05.2019