pátek
24. ledna 2020
svátek slaví Milena
© www.centralbohemia.czTOP 10 středních Čech

STŘEDOČESKÝ KRAJ:  Střední Čechy nejsou pro turisty velkou neznámou vzhledm k jejich proslaveným lokalitám a objektům. Prozkoumávání regionu můžete rozšířit o další zajímavá místa. K návštěvě desítky méně známých, nicméně pozoruhodných lokalit, zve kraj prostřednictvím webových stránek.

Autor článku: 
luk

 

Prvním z nich je POUTNÍ MÍSTO MAKOVÁ HORA

Oddechněte si od všednodenního konzumního shonu na místě s duchovním přesahem. Poutní místo Maková hora nadchne obdivovatele vytříbené architektury i ty, kteří hledají uklidnění v náruči přírody. Kostel svatého Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské je skutečným barokním skvostem. O duchovní význam místa se kromě početných poutí zasloužilo také škapulířské bratrstvo, duchovní společenství laiků uctívajících Pannu Marii Karmelskou. Také díky jejich působení k osamocenému kostelíku uprostřed lesů středního Povltaví mířily v minulosti desetitisíce věřících. S okolní krajinou i Makovou horou se podrobněji seznámíte prostřednictvím naučné stezky začínající na smolotelské návsi.

 

Další tipy na výlety:

ŽELEZNIČNÍ VIADUKT ŽAMPACH
PŘÍRODNÍ REZERVACE SKRYJSKÁ JEZÍRKA
ÚDOLÍ ŠEMANOVICKÝ DŮL
ZŘÍCENINA HRADU A ZÁMKU ZVÍŘETICE
VRCHY VELKÝ A MALÝ BLANÍK
ZŘÍCENINA HRADU VALEČOV
OBEC SVATÝ JAN POD SKALOU A SKANZEN SOLVAYOVY LOMY
CHRÁNĚNÁ KRAJINNÁ OBLAST BRDY
VYHLÍDKA TETÍN

 
Podrobnosti a nádherné fotografie výletních cílů najdete ZDE
 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Dordžejovi z Malého Tibetu zakázala máma dělat vědecké pokusy v kuchyni. Protože za to může česká učebnice fyziky, kterou ve vesnici někdo nechal, musí si to teď čeští vědci u tamní mámy vyžehlit. Je potřeba vyrazit do Malého Tibetu a zabavit Dordžeje v nové školní laboratoři!

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2020

PARDUBICE: Co udělá s mužem, když nevěsta neřekne „ano“? To se brzy dozvědí návštěvníci 20. ročníku Grand festivalu smíchu Pardubice. Do soutěžní sekce se letos totiž probojovala i ostrá komedie Městského divadla Zlín Testosteron v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.01.2020

ÚSTÍ NAD LABEM: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem - Pedagogická fakulta, Katedra hudební výchovy pořádá ve spolupráci se Základní uměleckou školou E. Randové v Ústí n. L. MELODRAM DO ŠKOL - 2. ročník soutěžní přehlídky v interpretaci melodramu pro žáky základních, středních a základních uměleckých škol. Současně je  vypsána také 1. kompoziční soutěž v oblasti melodramu do školy.             

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
21.01.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Již tradičně byla v listopadu minulého roku vyhlášena na Královéhradecké knihovnické konferenci regionální kampaň, která se tentokrát zabývá osobnostmi Královéhradeckého kraje. Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové se samozřejmě připojila. Po celý rok si bude spolu se svými návštěvníky připomínat spisovatele, básníky, malíře, sochaře, vlastence, vynálezce, fotografy, novináře a další významné veličiny, které zasáhly nejen do kulturního či politického života regionu, ale velmi často přesáhly nejen hranice českých zemí, ale i Evropy.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
21.01.2020