pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Testosteron
© Zdroj: archiv Městského divadla ZlínTestosteron bude v Pardubicích soutěžit o titul nejlepší komedie

PARDUBICE: Co udělá s mužem, když nevěsta neřekne „ano“? To se brzy dozvědí návštěvníci 20. ročníku Grand festivalu smíchu Pardubice. Do soutěžní sekce se letos totiž probojovala i ostrá komedie Městského divadla Zlín Testosteron v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče.

Autor článku: 
TZ/ika

„Myslím, že porotu přesvědčily především plnokrevné výkony našich skvělých herců, kterými si v této komedii pravidelně podmaňuji i naše diváky,“ řekl Lančarič.

Grand festival smíchu se koná ve dnech 20. - 27. ledna a nabídne opět to nejlepší, co se v předešlé sezóně v komediální oblasti na jevištích českých divadel urodilo. V hlavní soutěžní sekci prestižní akce se poměří sedm inscenací vybraných odbornou porotou. Zlínští herci budou na přehlídce účinkovat předposlední den.

Testosteron polského autora Andrzeje Saramonowicze v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče otevíral v září 2018 novou zlínskou divadelní sezónu. Hra je příležitostí pro sedm herců – sedm typově i věkově rozdílných mužů s různou hladinou testosteronu (Pavel Vacek, Zdeněk Julina, Marek Příkazký, Matěj Štrunc, Radovan Král, Josef Koller a Jan Leflík). Vzhledem k ostřejšímu slovníku některých postav je pro diváky doporučena minimální věková hranice 15 let.

Komedie Městského divadla Zlín se v soutěžním výběru na Grand festivalu smíchu objevují pravidelně, například v loňském roce získala komedie Upokojenkyně cenu studentské poroty. V minulosti měly v Pardubicích úspěch například i komedie Dokonalá svatba nebo Ruské loto.

Doma ve Zlíně budou herci Testosteron hrát 18. února v 19.00.

Zdroj: www.divadlozlin.cz

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020