neděle
16. června 2019
Svátek slaví: ZbyněkSUDSLAVA: Sběratelská beseda

18.05.2019
17:00
Autor článku: 
Tomáš Zaplatílek

SUDSLAVA: Pozvánka na besedu s promítáním starých pohlednic sběratele Soběslava Hlinky z Potštejna, která se uskuteční v sobotu 18. května 2019 od 17 hodin ve společenském sále bývalé fary v Sudslavě.ttps://sudslava.webnode.cz/news/sberatelska-beseda-na-fare/

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Přes 420 tisíc korun se vybralo při tiché i veřejné aukci uměleckých předmětů a vín na Dobročinném večeru pro Broumovsko. Ten se konal v pátek 7. června v broumovském klášteře, za přítomnosti více než sta návštěvníků a hostů z celého regionu.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
12.06.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Čech a Brit. Jeden si ve filmu Bohemian Rhapsody (2018) zahrál vedlejší roli, druhý radil režisérovi i v detailech, nad nimiž by jiní mávli rukou. Společně vytvořili projekt Titanic – Freddie - AIDS, který informuje děti a mladistvé v Čechách i v zahraničí o tom, jak nebezpečná je nemoc AIDS, a to právě prostřednictvím příběhu Freddieho Mercuryho. Milan Šatník, východočeský zpěvák a herec, a Peter Freestone, bývalý osobní asistent Freddieho Mercuryho, mají světu hodně co říct. Jak každý zvlášť, tak společně.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
10.06.2019

ÚSTÍ NAD ORLICÍ: Sytě zelené trávníky, blahodárný stín pod korunami stromů, lavičky, poklidná tichá atmosféra, nově vydlážděné cesty, které propojují centrum města s divadlem, i meditační kaple Jana Pavla II. Se skicáky tu právě posedávají studenti místní umělecko-průmyslové školy a načrtávají jednotlivé prvky parku. 

Pardubický kraj
Cestovní ruch, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
10.06.2019

ČR: Odborná publikace autorky Emy Součkové Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory je zaměřena na výzdobu chorálních rukopisů v období pozdního středověku a renesance. Pro laického čtenáře je zajímavá množstvím obrazové dokumentace a představením například biblických námětů, které tvoří hlavní výtvarnou složku knihy.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
07.06.2019