pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
© Logo krajeStředočeský kraj sestavil přehled akcí důležitých pro podporu cestovního ruchu

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Podpora cestovního ruchu ve Středočeském kraji prostřednictvím zajímavých akcí – tomuto tématu se na svém zasedání věnovali krajští radní. Projednali materiál, který mapuje akce na léta 2019 až 2024 a schválili, aby Krajský úřad Středočeského kraje alokoval finance na pokrytí dotací těchto akcí pro rok 2019.

Autor článku: 
luk

Dokument obsahuje významné kulturní, společenské a sportovní akce. U každé přináší informace o tom, v čem spočívá její inovativnost a jaká je atraktivita z pohledu kultury a regionu. Do materiálu se dostala zhruba třicítka akcí, to ale není definitivní číslo. U mnoha kulturních či sportovních počinů se za jedním názvem skrývá celá řada jednotlivých podniků – ať už koncertů, závodů a dalších doprovodných programů.

Na výběru akcí se podílely tři odbory Středočeského kraje – regionálního rozvoje, kultury a kanceláře hejtmanky. Materiál mapuje události napříč regionem, a to jak ty, které pořádá Středočeský kraj, tak ty organizované jinými subjekty. U každé se posuzoval jejich regionální i nadregionální význam a potenciál upoutat pozornost širší veřejnosti a zvýšit turistickou atraktivitu uskutečnění akce. „Na seznam se dostaly akce s dlouholetou tradicí, jako je například Mělnické vinobraní, Kmochův Kolín, dále jeden z nejrozsáhlejších festivalů klasické hudby ve Středočeském kraji Podblanický hudební podzim, díky kterému se hudba dostane i do menších obcí, ale i festivaly nové, jako jsou třeba Dny lidové architektury Středočeského kraje nebo milovický Votvírák či Let it roll pro mladé publikum,“ popisuje krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011). V dokumentu jsou i akce pro sportovní vyžití celých rodin i jednotlivců, dále automobilové závody či multižánrové festivaly.

„Pro Středočeský kraj je podpora cestovního ruchu velmi zásadní. Snažíme se o koncepční přístup tak, aby peníze z kraje pomohly rovnoměrně a spravedlivě. I proto je důležité mít na stole jasný přehled akcí, které z našeho rozpočtu chceme i v budoucnu podporovat,“ řekl Martin Draxler a doplnil, že vybrané akce zvyšují atraktivitu regionu, propagují památky, připomínají slavné tradice a mnohdy všechny oblasti propojují.

Navržené dotace pro rok 2019 jsou v celkové výši 7 530 000 korun.

 

Materiál, který radní schválili, navazuje na Program rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji pro roky 2018 až 2023. Podléhá ještě schválení krajským zastupitelstvem.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019