čtvrtek
23. května 2019
Svátek slaví: Vladimír
© Logo krajeStředočeský kraj sestavil přehled akcí důležitých pro podporu cestovního ruchu

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Podpora cestovního ruchu ve Středočeském kraji prostřednictvím zajímavých akcí – tomuto tématu se na svém zasedání věnovali krajští radní. Projednali materiál, který mapuje akce na léta 2019 až 2024 a schválili, aby Krajský úřad Středočeského kraje alokoval finance na pokrytí dotací těchto akcí pro rok 2019.

Autor článku: 
luk

Dokument obsahuje významné kulturní, společenské a sportovní akce. U každé přináší informace o tom, v čem spočívá její inovativnost a jaká je atraktivita z pohledu kultury a regionu. Do materiálu se dostala zhruba třicítka akcí, to ale není definitivní číslo. U mnoha kulturních či sportovních počinů se za jedním názvem skrývá celá řada jednotlivých podniků – ať už koncertů, závodů a dalších doprovodných programů.

Na výběru akcí se podílely tři odbory Středočeského kraje – regionálního rozvoje, kultury a kanceláře hejtmanky. Materiál mapuje události napříč regionem, a to jak ty, které pořádá Středočeský kraj, tak ty organizované jinými subjekty. U každé se posuzoval jejich regionální i nadregionální význam a potenciál upoutat pozornost širší veřejnosti a zvýšit turistickou atraktivitu uskutečnění akce. „Na seznam se dostaly akce s dlouholetou tradicí, jako je například Mělnické vinobraní, Kmochův Kolín, dále jeden z nejrozsáhlejších festivalů klasické hudby ve Středočeském kraji Podblanický hudební podzim, díky kterému se hudba dostane i do menších obcí, ale i festivaly nové, jako jsou třeba Dny lidové architektury Středočeského kraje nebo milovický Votvírák či Let it roll pro mladé publikum,“ popisuje krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011). V dokumentu jsou i akce pro sportovní vyžití celých rodin i jednotlivců, dále automobilové závody či multižánrové festivaly.

„Pro Středočeský kraj je podpora cestovního ruchu velmi zásadní. Snažíme se o koncepční přístup tak, aby peníze z kraje pomohly rovnoměrně a spravedlivě. I proto je důležité mít na stole jasný přehled akcí, které z našeho rozpočtu chceme i v budoucnu podporovat,“ řekl Martin Draxler a doplnil, že vybrané akce zvyšují atraktivitu regionu, propagují památky, připomínají slavné tradice a mnohdy všechny oblasti propojují.

Navržené dotace pro rok 2019 jsou v celkové výši 7 530 000 korun.

 

Materiál, který radní schválili, navazuje na Program rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji pro roky 2018 až 2023. Podléhá ještě schválení krajským zastupitelstvem.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Hodinový vnuk je aktivizační seniorský, mezigenerační a dobrovolnický projekt. Studenti při něm věnují svůj čas seniorům. Navštěvují klienty domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou  a jednu hodinu si s nimi povídají, hrají společenské hry nebo jdou na společnou procházku. Stávají se tak "vnuky"  lidí mimo svou biologickou rodinu.

Celá ČR
Děti a mládež, Senioři, Ostatní
Co se děje
23.05.2019

ČR: Příští rok uplyne 200 let od narození nejvýznamnější osobnosti českého umění 19. století, v roce 2021 pak 150 let od jejího úmrtí. Národní galerie Praha připravuje rozsáhlou výstavu, a při té příležitosti se obrací na veřejnost. 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
23.05.2019

PRAHA: První mezinárodní divadelní organizace založená v Praze v roce 1929 letos slaví 90. výročí. V rámci oslav existence Mezinárodní loutkářská unie UNIMA se ve dnech 
od 6. do 8. června 2019 uskuteční mezinárodní konference, součástí oslav bude diskusní blok o vystavování loutek v rámci PQ Talks, vernisáž výstavy UNI…Co? UNIMA! a UNIMA Soirée v Říši loutek. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
23.05.2019

ČR: Ke svým čtenářům v těchto dnech zamířilo květnovo-červnové vydání slováckého dvouměsíčníku Malovaný kraj. Na titulní stranu obálky se dostal motiv z tradičních Koseckých písní v buchlovickém zámeckém parku. V samotném obsahu pak jistě mnohé zaujme rozsáhlý text o vojenském útvaru Slovácká brigáda.

Celá ČR, Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
23.05.2019