pondělí
10. prosince 2018
Svátek slaví: Julie
© Logo krajeStředočeský kraj sestavil přehled akcí důležitých pro podporu cestovního ruchu

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Podpora cestovního ruchu ve Středočeském kraji prostřednictvím zajímavých akcí – tomuto tématu se na svém zasedání věnovali krajští radní. Projednali materiál, který mapuje akce na léta 2019 až 2024 a schválili, aby Krajský úřad Středočeského kraje alokoval finance na pokrytí dotací těchto akcí pro rok 2019.

Autor článku: 
luk

Dokument obsahuje významné kulturní, společenské a sportovní akce. U každé přináší informace o tom, v čem spočívá její inovativnost a jaká je atraktivita z pohledu kultury a regionu. Do materiálu se dostala zhruba třicítka akcí, to ale není definitivní číslo. U mnoha kulturních či sportovních počinů se za jedním názvem skrývá celá řada jednotlivých podniků – ať už koncertů, závodů a dalších doprovodných programů.

Na výběru akcí se podílely tři odbory Středočeského kraje – regionálního rozvoje, kultury a kanceláře hejtmanky. Materiál mapuje události napříč regionem, a to jak ty, které pořádá Středočeský kraj, tak ty organizované jinými subjekty. U každé se posuzoval jejich regionální i nadregionální význam a potenciál upoutat pozornost širší veřejnosti a zvýšit turistickou atraktivitu uskutečnění akce. „Na seznam se dostaly akce s dlouholetou tradicí, jako je například Mělnické vinobraní, Kmochův Kolín, dále jeden z nejrozsáhlejších festivalů klasické hudby ve Středočeském kraji Podblanický hudební podzim, díky kterému se hudba dostane i do menších obcí, ale i festivaly nové, jako jsou třeba Dny lidové architektury Středočeského kraje nebo milovický Votvírák či Let it roll pro mladé publikum,“ popisuje krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011). V dokumentu jsou i akce pro sportovní vyžití celých rodin i jednotlivců, dále automobilové závody či multižánrové festivaly.

„Pro Středočeský kraj je podpora cestovního ruchu velmi zásadní. Snažíme se o koncepční přístup tak, aby peníze z kraje pomohly rovnoměrně a spravedlivě. I proto je důležité mít na stole jasný přehled akcí, které z našeho rozpočtu chceme i v budoucnu podporovat,“ řekl Martin Draxler a doplnil, že vybrané akce zvyšují atraktivitu regionu, propagují památky, připomínají slavné tradice a mnohdy všechny oblasti propojují.

Navržené dotace pro rok 2019 jsou v celkové výši 7 530 000 korun.

 

Materiál, který radní schválili, navazuje na Program rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji pro roky 2018 až 2023. Podléhá ještě schválení krajským zastupitelstvem.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR, PRAHA: Unikátní sběratelská kolekce "Muži 28. října", vytvořená na počest 100. výročí vzniku Československa, se poprvé dostane do soukromých rukou. Vydání se symbolickým pořadovým číslem 1918 bude vydraženo a výtěžek věnují autoři na charitu. Celkem vznikne 100 publikací s číslováním 1919 až 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
10.12.2018


BRUSEL-BROUMOV: Je to právě 300 let, co se začalo se stavbou osmi unikátních kostelů na Broumovsku, které navrhl Kryštof Dientzenhofer a jeho syn Kilián Ignác. Právem jsou považovány za barokní perly regionu a usiluje se proto nejen o jejich obnovu, ale i o zápis na seznam evropského kulturního dědictví UNESCO. K významnému výročí byl vydán speciální charitativní kalendář, který byl slavnostně představen až v Bruselu.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
10.12.2018

ČR: V rámci fotografické výstavy Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty vyhlašujeme fotografickou soutěž, která v obrysech na tvorbu Andreje Pešty navazuje. Andrej Pešta byl jako fotograf činný především v období let 1950 – 1980. Hlavním tématem jeho tvorby se stala Peštova rodina a nejbližší přátelé.

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
10.12.2018

ČR: Nový evropský projekt Roundabout Europe, jehož spoluorganizátorem je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA se svým festivalem KoresponDance, přináší skvělou příležitost pro umělce a soubory zaměřené na outdorové živé umění.

Celá ČR, zahraničí
Vzdělávání, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
10.12.2018