středa
25. dubna 2018
Svátek slaví: Marek
© Logo MKStátní fond kinematografie - krátkodobá koncepce 2016

PRAHA: Vedení Státního fondu kinematografie připravilo prezentaci Krátkodobé koncepce pro rok 2016. Prezentace a následná diskuze se bude konat za účasti členů Rady SFK v pátek 19. února 2016 od 9:30 do 11:30 v kině Světozor (velký sál Vodičkova 41, Praha 1)

Autor článku: 
Simona Cigánková

 Krátkodobou koncepci pro rok 2016 zveřejnil Státní fond kinematografie 31. ledna 2016.

Celkový objem finančních prostředků rozdělených v 35 výzvách dosáhne v roce 2016 350 mil. Kč. Krátkodobá koncepce obsahuje seznam výzev, které budou v průběhu roku 2016 Fondem vyhlášeny, výši finanční alokace v konkrétních výzvách i jejich časový rámec od vyhlášení k rozhodnutí Rady.

Hlavní principy sestavování této koncepce, priority a cíle Rady bychom Vám rádi představili v průběhu prezentace, stejně jako současný stav přípravy nové dlouhodobé koncepce Státního fondu kinematografie. Krátkodobá koncepce je ke stažení ZDE.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-PRAHA: Katalog o výstavě Magdaleny Jetelové, výjimečně graficky zpracovaný průvodce světem cirkusu Cirkus pictus nebo kniha o výtvarníku Svatopluku Klimešovi zvítězily v 53. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2017, jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 19. dubna 2018 v letohrádku Hvězda.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.04.2018

OSTRAVA: Město darovalo Ostravské univerzitě pozemky za Divadlem Antonína Dvořáka. Univerzita na nich postaví dvě nové budovy – Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie. Podle primátora Tomáš Macury budovy přinesou oživení centra a zároveň je důležité, že budou otevřeny i pro veřejnost.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
24.04.2018

BRNO: Ve městě startuje druhé kolo hry „Brno, co není“: www.brnoconeni.cz. Představí Brňanům prostřednictvím „šifrovačky“ další strategický projekt – tentokrát Janáčkovo kulturní centrum – nový Sál pro Brno. Koncept druhého kola hry a jednotlivých šifer je inspirován osobou skladatele Leoše Janáčka.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.04.2018

PARDUBICE: Jeden společný průkaz čtenářům od podzimu 2017 umožňuje využívat služby všech knihoven na území města Pardubic. Do tohoto projektu se zapojilo celkem 12 knihoven (Krajská knihovna v Pardubicích a knihovny městských částí Doubravice, Dubina, Dukla, Hostovice, Nemošice, Ohrazenice, Pardubičky, Polabiny, Rosice n. Labem, Staré Čívice a Svítkov).

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
24.04.2018