středa
24. ledna 2018
Svátek slaví: Milena
© Logo MKStátní fond kinematografie - krátkodobá koncepce 2016

PRAHA: Vedení Státního fondu kinematografie připravilo prezentaci Krátkodobé koncepce pro rok 2016. Prezentace a následná diskuze se bude konat za účasti členů Rady SFK v pátek 19. února 2016 od 9:30 do 11:30 v kině Světozor (velký sál Vodičkova 41, Praha 1)

Autor článku: 
Simona Cigánková

 Krátkodobou koncepci pro rok 2016 zveřejnil Státní fond kinematografie 31. ledna 2016.

Celkový objem finančních prostředků rozdělených v 35 výzvách dosáhne v roce 2016 350 mil. Kč. Krátkodobá koncepce obsahuje seznam výzev, které budou v průběhu roku 2016 Fondem vyhlášeny, výši finanční alokace v konkrétních výzvách i jejich časový rámec od vyhlášení k rozhodnutí Rady.

Hlavní principy sestavování této koncepce, priority a cíle Rady bychom Vám rádi představili v průběhu prezentace, stejně jako současný stav přípravy nové dlouhodobé koncepce Státního fondu kinematografie. Krátkodobá koncepce je ke stažení ZDE.

Mohlo by vás také zajímat...

ZÁKUPY: Ojedinělá přes sto let fungující výroba masopustních masek z papíru obohatila Národní seznam nemateriálního kulturního dědictví. Návrh na zápis podalo Muzeum Českého ráje v Turnově. Vedle vánočních ozdob ze skleněných perliček a roprachtických saní rohaček jsou masky ze Zákup dalším důležitým tradičním prvkem Libereckého kraje, který figuruje na tomto seznamu.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
23.01.2018

PRAHA: Saský kurfiřt a polský král se přes vysoké stáří představil na novoroční recepci Kontaktní kanceláře Svobodného Saského státu v budově Lužického semináře na Kampě jako statný a galantní muž.  Svébytným kostýmem a vystoupením se stal stejně jako kdysi miláčkem žen.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Menšiny a cizinci
Co se děje
23.01.2018

Respektovaný herec s velkým vypravěčských talentem, kterého si diváci pamatují jako doktora Martina, Nikolu Šuhaje z Balady pro banditu nebo v geniální roli Truffaldina z divadelní inscenace Sluha dvou pánů, hodnotí svou hereckou i životní dráhu v nově vydané biografii. Kniha má název Pan herec Miroslav Donutil a sestavil ji novinář a vydavatel Petr Čermák.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
23.01.2018

PARDUBICE: Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice v loňském roce přivítaly více než 136 tisíc návštěvníků. Výstavy a bohatý program přitáhly o 26 tisíc lidí více než v roce 2016. Je to zatím vůbec nejvyšší návštěvnost, kterou muzeum zaznamenalo.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
22.01.2018