čtvrtek
28. března 2024
svátek slaví Soňa
© Banner



SOUE Plzeň přispívá k udržování národních tradic v Evropě

PLZEŇ: Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň získalo jako koordinátorská škola finanční prostředky z programu Erasmus+ aktivita KA2. Projekt má název „Národní dědictví v Evropě – udržujme naše tradice“. V rámci projektu bude SOUE Plzeň spolupracovat se 4 evropskými školami z Polska, Rumunska, Španělska a Itálie.

Autor článku: 
Josef Hošek

Cílem projektu je seznámit žáky a učitele zúčastněných škol se způsobem, jak každá země chrání své památky především v oblasti lidové architektury. V každé zemi bude připravena pětidenní studijní aktivita spojená s workshopy, kde se žáci a učitelé seznámí s lidovou architekturou, tradicemi v každé zemi, poznají národní řemesla a národní jídla.
První studijní aktivita se uskuteční v ČR, kdy se v termínu 15. – 21. října 2017 sjedou do Plzně zástupci všech škol studenti i učitelé. Účastníci budou mít zajímavý program v areálu SOUE, v Plzni, v obci Chanovice, ve skanzenu v Přerově nad Labem a v Praze.

Součástí programu v Plzni je také přijetí skupiny na KRAJSKÉM ÚŘADĚ Plzeňského kraje dne 17. října 2017 v 9.00 hodin u náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivety Bartošové.

V rámci programu 18. října navštíví obec Chanovice, kde kromě prohlídky zámeckého areálu a skanzenu, od 13 hodin proběhne workshop s pracovníky Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech a pozvanými řemeslníky. Účastníci ochutnají česká jídla a seznámí se s následujícími řemeslnými dovednostmi: výroba dřevěných hraček, výroba figurek z kukuřičného šustí, výroba drobných hrnčířských předmětů na hrnčířském kruhu a tesání trámů. Účastníci budou mít také možnost si jednotlivá řemesla vyzkoušet.

Celý projekt, který je postavený na bázi evropské integrace, připravili učitelé SOUE a jeho hlavním cílem je seznámit se s kulturními odlišnostmi jednotlivých národů zapojených do projektu. Cílem je ukázat, že historie, lidová architektura, kultura, tradice a zvyky mají stále své místo v našem moderním světě a jak je důležité je nadále udržovat pro budoucí generace. Důležitou součástí projektu je také komunikace v anglickém jazyce a týmová spolupráce mezi žáky a učiteli jednotlivých evropských národů zapojených do projektu. Při vzájemné komunikaci a zpracovávání výstupů žáci SOUE využijí své jazykové a IT znalosti a technické dovednosti získané studiem na této škole.


 

Seznam zúčastněných škol:

Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Česká republika
Liceul Technologic "SFANTUL PANTELIMON", Bukurešť, Rumunsko
Centro de Enseñanzas Greguerias Sociedad Cooperativa Andaluza, San Sebastian, Španělsko
Gminne Centrum Edukacji w Wawrzenczycach, Polsko
Liceo Linguistico Paritario Sant'Apollinare, Řím, Itálie


 

Josef Hošek, učitel SOUE Plzeň a koordinátor projektu
Kontakt: e-mail: hosek.josef@seznam.cz; mobil: 731 564 830


 

Mohlo by vás také zajímat...