úterý
25. června 2019
Svátek slaví: Ivan
Malina Brothers
© zdroj: archiv skupinySkupina Malina Brothers vyráží na turné a zve do Jihlavy

ČR: Bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Mají za sebou několik vystoupení v USA, natočili tři řadová CD a právě vyrážejí na turné, které vyvrcholí dubnovým koncertem s legendou americké country music Charliem McCoyem a zpěvačkou Kateřinou García.

22.01.2019
19:00
Autor článku: 
TZ/ika

Výsledkem koncertu, který se koná 24. dubna v brněnském Sono centru, pak bude DVD se zpěvníkem, které Malina Brothers v roce 2020 nadělí posluchačům k deseti letům svého působení na české hudební scéně. Své aktuální album Malina Brothers & Kateřina García, přiveze kapela i do jihlavského Divadla Na Kopečku, kde vystoupí v úterý 22. ledna.

Impuls ke společnému koncertu a natáčení DVD vzešel ze spolupráce obou zmíněných interpretů na předchozích albech Malina Brothers. „Často se nám stává, že se nás lidé po koncertech ptají, jestli budou nějaká společná vystoupení s Charliem nebo Katkou. Napadlo nás, že bychom mohli pozvat oba najednou, ze záznamu České televize vydat DVD a posluchačům tak výjimečný koncert zprostředkovat,“ říká houslista Josef Malina.  

Oba hosté jsou uznávanými hudebníky v celosvětovém měřítku. Charlie McCoy je bez nadsázky nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku, natočil celou řadu hitů s takovými legendami, jako jsou Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Bob Dylan, a mnoho dalších. Za svůj život vydal více než 25 sólových alb ověnčených mnoha cenami (Grammy v r. 1972, instrumentalista roku, …).

Už za hluboké totality nás americká country music ovlivňovala. Jedním z jejích nejvýznamnějších představitelů je právě Charlie McCoy. Nikdy se nám ani nezdálo o možnosti natáčet s hvězdou tohoto formátu. Je to jeden z našich největších hudebních snů, který se stává skutečností,“ říká kytarista Pavel Malina.

Dalším významným hostem je zpěvačka Kateřina García (mimo jiné pravnučka malíře Alfonse Muchy). Spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, aj.). V současné době učí hispanistiku na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin.S Katkou spolupracuji od roku 2001. Kromě posledního CD Malina Brothers jsme natočili dvě alba projektu Garcia, která byla nominována na žánrové ceny Anděl a album Sefardských písní v roce 2013,“ vysvětluje banjista a grafik Luboš Malina.

Koncert Malina Brothers a hosté bude citlivým mixem více žánrů. Skupina zavzpomíná na své trampské kořeny v písních východočeského textaře Miroslava „Skunka“ Jaroše. V průběhu večera zazní několik tradičních country songů v podání Charlieho McCoye, který poodhalí své irské kořeny v autorské instrumentálce Rose of Killarney. Kateřina García tak naváže irsky laděnou Moll Dubh an Ghleanna a představí další písně ze společného alba Malina Brothers.  DVD z koncertu v brněnském SONO centru pak skupina posluchačům představí na turné v roce 2020.

Malina Brothers TOUR 2019

LEDEN

SO 19. Červený Kostelec Divadlo J. K. Tyla 19:00

NE 20. Rychnov nad Kněžnou Pelclovo divadlo 19:00

PO 21. Vysoké Mýto M klub 19:00

ÚT 22. Jihlava Divadlo Na Kopečku 19:00

ST 23. Moravské Budějovice MKS Beseda 19:00

ČT 24. Zlín Zelenáčova Šopa 19:00

PÁ 25. Ostrava klub Parník 19:00

 

ÚNOR

PO 18. Jičín Biograf Český Ráj 19:00

ÚT 19. Praha Divadlo Gong 19:00

ST 20. Týnec nad Sázavou Hotel Týnec 19:00

ČT 21. Litovel Koncertní sál městského klubu 19:00

PÁ 22. Bruntál Městské divadlo 19:00

 

BŘEZEN

PO 18. Chrudim Divadlo Karla Pippicha 19:00

ÚT 19. Liberec Experimentální studio 19:00

ST 20. Nový Bor Městské divadlo 19:00

ČT 21. Plzeň malý sál Měšťanské Besedy 19:00

PÁ 22. Týn nad Vltavou MDK Sokolovna 20:00

 

DUBEN

ÚT 23. Praha KC Zahrada / Hosté Charlie McCoy a Kateřina García 20:00

ST 24. Brno SONO centrum / natáčení DVD Hosté Charlie McCoy a Kateřina García 19:00

 

KVĚTEN

PÁ 24. Třeboň Divadlo J.K.Tyla 19:00

SO 25. Krumlov Synagoga 19:00

 

Web: www.malinabrothers.cz

Facebook: https://www.facebook.com/MalinaBrothers/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=_-daI90CLNc

Vstupenky na natáčení DVD: https://www.sonomusicclub.cz/event/malina-brothers-charlie-mccoy-usa-katerina-garcia/

 

Zdroj: Josef Malina, www.agenturamalina.cz

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Do 11. srpna opanuje ulice a zákoutí letního města včetně interiérů veřejných budov a institucí sedmý ročník bienále Brno Art Open. Mezinárodní přehlídku současného umění ve veřejném prostoru připravil pod patronací Domu umění města Brna kurátorský kolektiv Café Utopia, tedy Katarína Hládeková, Zuzana Janečková, Marika Kupková a Markéta Žáčková.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
25.06.2019

HULÍN: Do báně kostela sv. Václava byly vráceny kopie historických dokumentů, staré mince, z nichž nejstarší pochází z roku 1561, a zároveň byla do nové měděné schránky uložena také kovová platidla ze současnosti a poselství dokumentující současný život ve Zlínském kraji, ve městě a ve farnosti.

Zlínský kraj
Ostatní, Památky
Co se děje
25.06.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: 25. ročník festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník festivalu Open Air Program má za sebou první polovinu oslav. Nejen díky slunečnému počasí si můžou návštěvníci divadelní událost roku v historickém centru Hradce Králové užívat plnými doušky.   

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
25.06.2019

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: V prostorách Moravského zemského muzea v Brně se v pátek 21. června 2019 sešli vlastníci nejlépe opravených památek v kraji za minulý rok, kterým předal ocenění radní Tomáš Soukal spolu s náměstkem hejtmana Martinem Malečkem.

Jihomoravský kraj
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2019