neděle
20. ledna 2019
Svátek slaví: Ilona
Malina Brothers
© zdroj: archiv skupinySkupina Malina Brothers vyráží na turné a zve do Jihlavy

ČR: Bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Mají za sebou několik vystoupení v USA, natočili tři řadová CD a právě vyrážejí na turné, které vyvrcholí dubnovým koncertem s legendou americké country music Charliem McCoyem a zpěvačkou Kateřinou García.

22.01.2019
19:00
Autor článku: 
TZ/ika

Výsledkem koncertu, který se koná 24. dubna v brněnském Sono centru, pak bude DVD se zpěvníkem, které Malina Brothers v roce 2020 nadělí posluchačům k deseti letům svého působení na české hudební scéně. Své aktuální album Malina Brothers & Kateřina García, přiveze kapela i do jihlavského Divadla Na Kopečku, kde vystoupí v úterý 22. ledna.

Impuls ke společnému koncertu a natáčení DVD vzešel ze spolupráce obou zmíněných interpretů na předchozích albech Malina Brothers. „Často se nám stává, že se nás lidé po koncertech ptají, jestli budou nějaká společná vystoupení s Charliem nebo Katkou. Napadlo nás, že bychom mohli pozvat oba najednou, ze záznamu České televize vydat DVD a posluchačům tak výjimečný koncert zprostředkovat,“ říká houslista Josef Malina.  

Oba hosté jsou uznávanými hudebníky v celosvětovém měřítku. Charlie McCoy je bez nadsázky nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku, natočil celou řadu hitů s takovými legendami, jako jsou Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Bob Dylan, a mnoho dalších. Za svůj život vydal více než 25 sólových alb ověnčených mnoha cenami (Grammy v r. 1972, instrumentalista roku, …).

Už za hluboké totality nás americká country music ovlivňovala. Jedním z jejích nejvýznamnějších představitelů je právě Charlie McCoy. Nikdy se nám ani nezdálo o možnosti natáčet s hvězdou tohoto formátu. Je to jeden z našich největších hudebních snů, který se stává skutečností,“ říká kytarista Pavel Malina.

Dalším významným hostem je zpěvačka Kateřina García (mimo jiné pravnučka malíře Alfonse Muchy). Spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, aj.). V současné době učí hispanistiku na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin.S Katkou spolupracuji od roku 2001. Kromě posledního CD Malina Brothers jsme natočili dvě alba projektu Garcia, která byla nominována na žánrové ceny Anděl a album Sefardských písní v roce 2013,“ vysvětluje banjista a grafik Luboš Malina.

Koncert Malina Brothers a hosté bude citlivým mixem více žánrů. Skupina zavzpomíná na své trampské kořeny v písních východočeského textaře Miroslava „Skunka“ Jaroše. V průběhu večera zazní několik tradičních country songů v podání Charlieho McCoye, který poodhalí své irské kořeny v autorské instrumentálce Rose of Killarney. Kateřina García tak naváže irsky laděnou Moll Dubh an Ghleanna a představí další písně ze společného alba Malina Brothers.  DVD z koncertu v brněnském SONO centru pak skupina posluchačům představí na turné v roce 2020.

Malina Brothers TOUR 2019

LEDEN

SO 19. Červený Kostelec Divadlo J. K. Tyla 19:00

NE 20. Rychnov nad Kněžnou Pelclovo divadlo 19:00

PO 21. Vysoké Mýto M klub 19:00

ÚT 22. Jihlava Divadlo Na Kopečku 19:00

ST 23. Moravské Budějovice MKS Beseda 19:00

ČT 24. Zlín Zelenáčova Šopa 19:00

PÁ 25. Ostrava klub Parník 19:00

 

ÚNOR

PO 18. Jičín Biograf Český Ráj 19:00

ÚT 19. Praha Divadlo Gong 19:00

ST 20. Týnec nad Sázavou Hotel Týnec 19:00

ČT 21. Litovel Koncertní sál městského klubu 19:00

PÁ 22. Bruntál Městské divadlo 19:00

 

BŘEZEN

PO 18. Chrudim Divadlo Karla Pippicha 19:00

ÚT 19. Liberec Experimentální studio 19:00

ST 20. Nový Bor Městské divadlo 19:00

ČT 21. Plzeň malý sál Měšťanské Besedy 19:00

PÁ 22. Týn nad Vltavou MDK Sokolovna 20:00

 

DUBEN

ÚT 23. Praha KC Zahrada / Hosté Charlie McCoy a Kateřina García 20:00

ST 24. Brno SONO centrum / natáčení DVD Hosté Charlie McCoy a Kateřina García 19:00

 

KVĚTEN

PÁ 24. Třeboň Divadlo J.K.Tyla 19:00

SO 25. Krumlov Synagoga 19:00

 

Web: www.malinabrothers.cz

Facebook: https://www.facebook.com/MalinaBrothers/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=_-daI90CLNc

Vstupenky na natáčení DVD: https://www.sonomusicclub.cz/event/malina-brothers-charlie-mccoy-usa-katerina-garcia/

 

Zdroj: Josef Malina, www.agenturamalina.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PÍSEK: Sladovna má za sebou opět rekordní rok. Zaujalo stálé Mraveniště, ale také divadelní hra Děti lví srdce, nebo výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem. Za rok 2018 Sladovna přivítala 58 tisíc návštěvníků, což je o dva tisíce lidí více než v rekordním roce 2017. A to i přesto, že letní sezóna nepatřila mezi ty nejlepší.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
18.01.2019

OPAVA: Slezská univerzita v Opavě spouští novou komunikační kampaň postavenou na reálných příbězích svých studentů, absolventů, pedagogicko-vědeckých pracovníků i zaměstnanců. Univerzita chce jejím prostřednictvím uchazečům o studium zprostředkovat živější pohled na prostředí školy, která svou velikostí sice stojí ve stínu větších univerzit velkých měst, ovšem právě díky tomu nabízí svým studentům řadu výhod.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
18.01.2019

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: S novým vedením Moravskoslezského kraje získala kultura v regionu mnohem významnější postavení. Výrazně se navýšily prostředky na kulturu, na opravy památek šla v minulém roce rekordní suma. Vznikl projekt Otevřené chrámy, díky novince Hudební výlety se začala kultura intenzivněji vyvážet do celého regionu.

Moravskoslezský kraj
Legislativa a ekonomika
Co se děje
17.01.2019

PRAHA: V roce, kdy si Česká republika připomíná 30. výročí Sametové revoluce, představí Národní galerie hned několik výstavních projektů prezentujících tvorbu zásadních osobností českého umění. Na začátku roku to bude fenomén české dokumentární fotografie ve Veletržním paláci v prostorech 5. patra, které budou do budoucna věnovány fotografii coby významnému médiu umělecké tvorby. 

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
17.01.2019