pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
© Logo Kraje VysočinaSkončila průběžná část 11. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

KRAJ VYSOČINA: Dne 19. prosince 2019 skončila průběžná část 11. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy určená žákům středních škol v Kraji Vysočina. Úkolem soutěžících bylo odpovědět na otázky zaměřené na geografii, historii, umění či významné osobnosti a události související s tímto regionem. Při hledání správných odpovědí uplatnili soutěžící dovednost práce s internetem a znalost anglického jazyka. 

Autor článku: 
luk

Průběžná část se odehrávala na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz. Finále rozhodne o trojlístku vítězů, který Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.

Do finále soutěže postoupilo 31 soutěžících.

Dvoukolové finále se bude konat v březnu 2020 v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním kole dostanou finalisté 20 otázek týkajících se kraje a ve druhém kole představí deset nejlepších řešitelů své prezentace na téma „Filmový průmysl a Vysočina“.
Nejen otázky, ale také prezentace finalistů včetně jejich vystoupení proběhnou v anglickém jazyce. Finalisté se mohou rovněž zapojit do doprovodné aktivity soutěže „Hlasování o nejzdařilejší prezentaci“, která bude probíhat na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz od 14. února 2020, 14.00 hodin do 24. února 2020, 14.00 hodin.

Žádný z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dary. Trojice nejlepších převezme ocenění od vrcholných představitelů Kraje Vysočina a zástupců firem sponzorujících soutěž. Kurzu anglického jazyka ve Velké Británii se zúčastní během letních prázdnin 2020.

 

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020