pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
Litoměřice
© CBS NakladatelstvíS knihou Litoměřicko z nebe vzlétnete i z pohodlí domova

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Autor článku: 
Jitka Mlčáková

Pokud bychom se odpoutali od země a vzlétli nad krajinu Litoměřicka, očima ptáků spatříme ráz krajiny, který je na jedné straně dán nížinami v povodí řek Labe a Ohře, které protékají krajinou jako pulzující tepny v srdci a na straně druhé členitou oblastí Českého středohoří, kde čedič a znělec vytvořily výrazné kupy, kužele a skály.Byla by škoda nezaznamenat tyto před námi netušené pohledy, kde se uprostřed nížiny vypíná jeden z nejznámějších kopců hora Říp, kde praotec Čech došel svého cíle a oznámil své družině, že toť ona, země zaslíbená. Bývalý gotický hrad nacházející se přímo v jádru v blízkosti náměstí s domy, na jejichž fasádách lze vidět projevy všech stavebních slohů, je perlou královského města Litoměřice.

Zámek Libochovice je oblíbeným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Házmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří.Další zámek Ploskovice je krásným místem oblíbeným filmaři. Malá pevnost v Terezíně ukrývá mnohá lidská utrpení, pozůstatky zaniklých vinic jsou dodnes patrné na legendárním vrchu Radobýl s nejsevernějšími českými vinicemi a dokonalým lákadlem Českého středohoří je zřícenina hradu Házmburk.

To vše a mnohé další významné historické památky, skalní stepi, les i kulturní krajinu, města i malebné vesnice Litoměřicka spatříte v knize s leteckými fotografiemi Litoměřicko z nebe, která se právě připravuje. Regionální projektová manažerka Iveta Blažková v současné době sbírá informace přímo v terénu, uvítá každého, kdo působí v tomto regionu - představitele měst, obcí škol, firem, kterým záleží na prezentaci Litoměřicka v tom nejlepším světle.

Více o připravované knize se dozvíte zde: https://bit.ly/300dhfZ

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

JIHLAVA: Pojď s námi udělat festival zase o kus lepší. Bez Tebe to nepůjde! I Ty se můžeš stát součástí 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos bude konat ve dnech 24. – 29. 10. 2019!

Kraj Vysočina
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019