čtvrtek
18. dubna 2019
Svátek slaví: Valérie
Spolek divadelníků Osada ‒ Osaďáček Horní Bříza: Kašpárek a Kopřivka. Foto webové stránky souboru https://sites.google.com.Radnický dráček podvacáté

Autor článku: 
mis

RADNICE: Letos se uskuteční v Radnicích již 20. ročník Oblastní přehlídky činoherních divadelních souborů hrajících pro děti Radnický dráček. Soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů je postupovou pro Celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti Popelka v Rakovníku.

Přehlídka je určena především souborům z Plzeňského a Karlovarského kraje. Na programu 20. ročníku Radnického dráčku je 6 inscenací těchto souborů: Divadélko Meluzína z Chlumčan, Divadlo bez zákulisí ze Sokolova, Podividla ažažAš z Aše, HOP-HOP z Ostrova, Konvalinky ze Sokolova a Spolku divadelníků Osada ‒ Osaďáček z Horní Břízy.

20. Radnický dráček se uskuteční ve dnech 11. ‒ 12. května 2013 v sále kulturního domu U Růže v Radnicích.

K jednotlivým soutěžním inscenacím se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty, která v závěru přehlídky ocení nejlepší výkony a inscenace a doporučí nejpodnětnější a nejkvalitnější inscenace k účasti na celostátní přehlídce Popelka v Rakovníku. Ocenění se navíc dostane i herci či herečce na základě výsledku divácké ankety o nejlepší herecký výkon. Součástí přehlídky je kytarový koncert Jana Irwinga, který se koná 11. května od 19.30 h v místním kostele sv. Václava.

Přehlídku pořádají Spolek divadelních ochotníků Radnice, Svaz českých divadelních ochotníků a Divadelní studio D3 Karlovy Vary za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Plzeňského kraje.

Program Radnického dráčku 2013

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019