neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk
Spolek divadelníků Osada ‒ Osaďáček Horní Bříza: Kašpárek a Kopřivka. Foto webové stránky souboru https://sites.google.com.Radnický dráček podvacáté

Autor článku: 
mis

RADNICE: Letos se uskuteční v Radnicích již 20. ročník Oblastní přehlídky činoherních divadelních souborů hrajících pro děti Radnický dráček. Soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů je postupovou pro Celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti Popelka v Rakovníku.

Přehlídka je určena především souborům z Plzeňského a Karlovarského kraje. Na programu 20. ročníku Radnického dráčku je 6 inscenací těchto souborů: Divadélko Meluzína z Chlumčan, Divadlo bez zákulisí ze Sokolova, Podividla ažažAš z Aše, HOP-HOP z Ostrova, Konvalinky ze Sokolova a Spolku divadelníků Osada ‒ Osaďáček z Horní Břízy.

20. Radnický dráček se uskuteční ve dnech 11. ‒ 12. května 2013 v sále kulturního domu U Růže v Radnicích.

K jednotlivým soutěžním inscenacím se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty, která v závěru přehlídky ocení nejlepší výkony a inscenace a doporučí nejpodnětnější a nejkvalitnější inscenace k účasti na celostátní přehlídce Popelka v Rakovníku. Ocenění se navíc dostane i herci či herečce na základě výsledku divácké ankety o nejlepší herecký výkon. Součástí přehlídky je kytarový koncert Jana Irwinga, který se koná 11. května od 19.30 h v místním kostele sv. Václava.

Přehlídku pořádají Spolek divadelních ochotníků Radnice, Svaz českých divadelních ochotníků a Divadelní studio D3 Karlovy Vary za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Plzeňského kraje.

Program Radnického dráčku 2013

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: 1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle renomovaných repertoárových divadel Husa na provázku a HaDivadlo jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Letošní sedmý ročník Landscape festivalu obrací svou pozornost k ostravské krajině. Záměrem je propojit historické centrum Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice a Mariánskými Horami. Festival reaguje na některá problematická místa ve městě, která stojí za to kultivovat, dotvářet, najít pro ně nová řešení. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami. Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

JIHLAVA: Podporovat živou kulturu je jedním z důležitých úkolů města. Proto Jihlava zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta.

Kraj Vysočina
Legislativa a ekonomika
Co se děje
13.06.2019